سریع باتری تلفن را خالی کنید

سعید ناصریمی 31, 20201min0

کاهش عمر باتری گوشی یکی از رایج ترین شکایات کاربران است. با رعایت نکات و ترفندهای ارائه شده در این مقاله ، می توانید به بهبود زمان شارژ و کاهش مصرف باتری دستگاه خود کمک کنید.

با افزایش ظرفیت باتری ما ، دستگاههایی را که ما استفاده می کنیم نیز انجام دهید. با این حال ، شارژ باتری هنوز هم نگرانی کاربران است. با این حال ، کاهش سریع باتری در دستگاه های امروزی امری عادی شده است. اما این بدان معنی نیست که ما باید چندین بار در روز دستگاه خود را شارژ کنیم.

اگر باتری تلفن همراه شما زودتر از حد معمول از کار بیفتد ، ایده خوبی است برای فهمیدن دلیل و یافتن راه حل.

شایع ترین دلیل افزایش مصرف باتری در تلفن های هوشمند است

ما به رایج ترین دلایل افزایش مصرف برق در تلفن های هوشمند می پردازیم و برای هر کدام راه حل پیشنهاد می کنیم. بنابراین بهتر است قبل از اتمام باتری ، وقت خود را در بررسی دستگاه خود تلف نکنید.

1. نمایش

از زمان تولد تلفن های هوشمند مدرن ، این نمایشگر یکی از پرکاربردترین اجزای گوشی بوده است. صفحه نمایش صفحه نمایش تلفن های مدرن روز به روز روشن تر و پر رنگ تر می شود و وضوح تصویر در حال افزایش است. اگرچه این پیشرفت ها تجربه بهتری را برای کاربر فراهم می کند ، اما باعث افزایش مصرف برق نیز می شود. صفحه نمایش تلفن شما می تواند یکی از دلایل اصلی تخلیه سریع باتری باشد.

برای بررسی میزان مصرف باتری صفحه نمایش ، این مراحل را دنبال کنید:

1. وارد بخش تنظیمات شوید.
2. باتری را انتخاب کنید.
3. در گوشه بالا سمت راست ، روی منوی سه نقطه ضربه بزنید.
4. استفاده از باتری را لمس کنید.
5- در گوشه بالا سمت راست ، روی منوی سه نقطه ضربه بزنید.
6. بخش Show use device را انتخاب کنید.

در این بخش می توانید میزان مصرف باتری توسط اجزای مختلف گوشی را بررسی کنید. در بیشتر موارد ، خواهید دید که صفحه نمایش در جایگاه اول قرار دارد.

مشکل این است که فناوری نمایشگر خیلی سریعتر از فناوری باتری پیشرفت می کند و احتمالاً در سالهای آینده مصرف انرژی بیشتر توسط صفحه نمایش به یک نگرانی بزرگ تبدیل خواهد شد. تا رسیدن به بازیابی انرژی ، تنها راه حل صرفه جویی در مصرف انرژی است.

راه حل ها

کم نور شدن صفحه: کاهش میزان روشنایی به شما در صرفه جویی زیادی در انرژی کمک می کند.
از ویژگی های نورپردازی Adaptive استفاده کنید: ویژگی های نورپردازی سازگار به شما امکان می دهد در صورت لزوم میزان روشنایی صفحه نمایش خود را روی سطح بالایی قرار دهید. اما وقتی به روشنایی بالایی نیاز ندارید ، با کاهش روشنایی صفحه باعث کاهش مصرف انرژی نیز می شود.
کاهش سرعت صفحه نمایش: برخی از تلفن ها از نرخ تجدید بالاتر از حد معمول پشتیبانی می کنند. در بیشتر این دستگاه ها می توانید در بخش تنظیمات میزان بروزرسانی را کاهش دهید.
زمان قفل خودکار را کاهش دهید: با پایین آمدن زمان قفل خودکار ، مطمئن شوید که صفحه نمایش شما مدت طولانی نخواهد بود.
از تصاویر پس زمینه زنده استفاده نکنید: تصاویر پس زمینه زنده یا تصاویر پس زمینه زنده ، در واقع یک ویدیو را بر روی تلفن خود به طور دائم پخش کنید و انرژی مصرف کنید.
از تصاویر پس زمینه سیاه استفاده کنید: اگر دستگاه شما به یک صفحه AMOLED مجهز است ، می توانید با استفاده از تصاویر پس زمینه تاری ، میزان مصرف باتری را کاهش دهید. زیرا دستگاه شما پیکسل های نقطه سیاه را فعال نمی کند.

2. آنتن ناکافی

مناطقی که آنتن تلفن به اندازه کافی کار نمی کند ، به عنوان یک قاتل بی صدا برای باتری دستگاه و عمل می کند. در چنین مناطقی ، تلفن های همراه دائما در تلاشند تا به برج های مختلف ارتباطی وصل شوند تا ارتباط برقرار نشود. هنگامی که دستگاه نتواند ارتباط برقرار کند ، انرژی بیشتری برای اتصال شما به شبکه مصرف می کند.

اگر در مناطق روستایی زندگی می کنید ، در ساختمان های بسیار بزرگ زندگی می کنید ، یا اغلب به مکان هایی با پوشش شبکه ضعیف می روید ، احتمالاً باتری تلفن شما زودتر از حد معمول تمام شود. در این حالت ، شما باید مشکل را بطور اساسی حل کنید.

راه حل ها

تغییر اپراتور: پوشش ارائه شده توسط اپراتورها در مناطق ، شهرها و محلات مختلف متفاوت است. تحقیق کنید تا بفهمید کدام اپراتور بهترین پوشش را در منطقه شما ارائه می دهد.
حالت پرواز: با استفاده از حالت هواپیما آنتن گوشی & # 39 را خاموش می کنید. با فعال کردن این حالت ، تلفن سعی نخواهد کرد به برج های ارتباطی مختلف وصل شود. شما می توانید از این ویژگی به صورت هوشمندانه در مناطقی که پوشش مناسب شبکه ارائه نشده استفاده کنید. استفاده از ابزارهای اتوماسیون مانند IFTTT برای فعال کردن خودکار حالت پرواز بر اساس منطقه نیز می تواند کار را آسان تر کند.
ابزارهای تقویت سیگنال: بعضی اوقات اپراتورها ابزاری با نام Network Extender یا تقویت کننده سیگنال ارائه می دهند. اگر مدت طولانی در مکان اشتباه بوده اید ، ایده خوبی است برای گرفتن نمونه ای از این ابزارها. با قرار دادن یکی از این ابزارها در خانه یا محل کار ، می توانید مطمئن باشید که همیشه یک سیگنال قوی دریافت خواهید کرد.

اگر باتری تلفن به سرعت تخلیه شود ، ایده خوبی است که برنامه ها را نیز بررسی کنید. برخی از برنامه ها نسبت به سایر برنامه ها از قدرت بیشتری استفاده می کنند. واضح ترین آنها برنامه هایی مانند YouTube ، Netflix و سایر سرویس های پخش محتوا هستند.
اگر می خواهید باتری تلفن شما بعداً تمام شود ، بهترین کار برای جلوگیری از بازی ها است ، زیرا بازی ها باعث تسریع در تخلیه باتری می شوند. این امر به ویژه در مورد بازی هایی با گرافیک بالا صادق است.

بسیاری از برنامه ها همچنین بدون استفاده فعال از انرژی استفاده می کنند. برنامه هایی مانند Facebook ، Facebook Messenger ، Instagram و WhatsApp از جمله آنها هستند.

چنین برنامه هایی که به عنوان خدمات ارتباطی در نظر گرفته می شوند ، همیشه سعی می کنند شما را از آخرین رویدادها و پیام ها مطلع سازند. این اجازه می دهد تا این برنامه ها بطور دائم در پس زمینه فعال باشند ، از اتصالات داده استفاده کنند ، موقعیت مکانی شما را بررسی کنند و اعلان هایی را برای شما ارسال کنند. البته ، ما نمی توانیم فراموش کنیم که زمان زیادی را صرف جستجوی آخرین ارسال ها و خواندن و ارسال پیام از طریق این برنامه ها می کنیم.

راه حل ها

به حداقل رساندن تعداد برنامه های نصب شده: در حالی که بسیاری از برنامه های بلااستفاده هنوز هم در پس زمینه فعال هستند و باعث اتلاف انرژی نمی شوند. بنابراین بهتر است با رهایی دائمی از شر چنین برنامه هایی خلاص شوید.
از اجرای برنامه ها در پس زمینه خودداری کنید: اگر می بینید که برخی برنامه ها فشار بیش از حد به باتری دستگاه دارند ، این ایده خوبی برای محدود کردن فعالیت پس زمینه آنها است.
تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که گزینه مدیریت باتری را در لیست برنامه های موجود در بخش تنظیمات تلفن انتخاب کنید و ویژگی Background Activity را روی Restrict تنظیم کنید ((به خاطر داشته باشید که مسیر تنظیمات برنامه برای تلفن های مختلف اندرویدی متفاوت است)) ، البته نباید فراموش کرد که با این کار برخی از ویژگی های برنامه ممکن است به درستی کار نکند.
بستن برنامه ها: ما می دانیم که دستگاه های Android با تمرکز روی چند وظیفه طراحی شده اند و بستن برنامه ها حتی می تواند تأثیر منفی بر روی شارژ باتری بگذارد. اما در برخی موارد ، بستن برنامه ها می تواند شانس کاهش مصرف باتری را افزایش دهد. برخی از برنامه ها ممکن است فشار زیادی روی باتری وارد کنند ، به درستی کار نکنند ، یا حتی هنگام کار خطا کنند.

در چنین مواردی ، برنامه ها بدون هیچ دلیلی از انرژی ذخیره شده در باتری استفاده می کنند. در این حالت ، بستن برنامه ها و اجرای مجدد آنها می تواند یک راه حل مفید باشد. برای این کار ، در لیست برنامه های موجود در بخش تنظیمات ، برنامه مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه Force Stop ضربه بزنید.

مراقب استفاده از دستگاه خود باشید: گاهی اوقات ادعا می کنیم که می خواهیم باتری & amp ؛ 39 ثانیه بیشتر عمر کند. اما در عمل ، ما زمان زیادی را صرف بازی کردن ، تماشای فیلم ها و گشت و گذار در رسانه های اجتماعی می کنیم. جای تعجب نیست که باتری تلفن سریعاً تخلیه شود. بنابراین بهتر است به برنامه هایی که استفاده می کنیم و مدت زمان استفاده از آنها توجه بیشتری داشته باشیم.

سایر مشکلات و توصیه های مربوط به باتری

GPS ، WiFi و Bluetooth: چقدر از این روش های ارتباطی استفاده می کنید؟ بعضی از ما سه گزینه GPI ، WiFi و Bluetooth را همیشه نگه می داریم. اما ما از آنها بهتر استفاده می کنیم. حتی اگر حداقل از این سه ویژگی استفاده کنیم ، آنها هنوز هم مقداری از انرژی ذخیره شده در باتری را دارند. فقط کافی است آنها را خاموش کنید تا شاهد افزایش شارژ باتری باشید.
دوربین: ضبط تصویر و فیلم نیز از جمله کارکردهای پرکاربرد دستگاههای ما هستند. با جلوگیری از استفاده از دوربین می توانید زمان شارژ را افزایش دهید.
سرما: درجه حرارت پایین می تواند به طور قابل توجهی در شارژ باتری تأثیر بگذارد. طبق گفته راجر گارنی از Arctic Tech Solutions ، باتری های لیتیوم یون با دمای پایین نمی توانند انرژی مناسبی را تخلیه کنند. علاوه بر این ، قرار دادن ثابت باتری در دماهای پایین می تواند باعث آسیب دائمی در آن شود. یک راه خوب برای رسیدگی به این امر این است که تلفن خود را به بدن خود نزدیک کنید. در این حالت گرمای بدن باعث گرم نگه داشتن تلفن می شود. به روز رسانی نرم افزار: برخی از به روز رسانی های نرم افزاری با بهینه سازی های کارآمد در مصرف انرژی همراه هستند. بنابراین بهتر است دستگاه خود را به روز کرده و از آخرین نسخه برنامه استفاده کنید.
استفاده از Powerbanks: یک پاوربانک خوب به شما کمک می کند تا بدون اتصال به پریز برق از تلفن خود برای مدت زمان طولانی استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

3 × پنج =

Powered by mihanseo