گوگل از هک بلند مدت آیفون ها رونمایی کرده است

سعید ناصریمی 22, 20201min0

تلفن های هوشمند پر از اطلاعات ارزشمندی است که انواع هکرها می خواهند به آنها دسترسی پیدا کنند. در همین حال ، بهترین هکرها این کار را انجام می دهند تا در دراز مدت شناسایی نشوند. محققان پروژه & nbsp ؛ گوگل پروژه Zero مقاله مفصلی درباره هک گسترده و طولانی مدت آیفون ها منتشر کرده اند.

محققان این حوزه از Google به دنبال آسیب پذیری های امنیتی هستند. در امنیت سایبری ، حمله صفر روزه حمله ای است که حداقل از یک آسیب پذیری ناشناخته برای اجرای آن استفاده می کند ، به این معنی که توسعه دهندگان روزهای صفر برای رفع این آسیب پذیری داشته اند. محققان پروژه Zero Google & # 39؛ s فقط به دنبال تهدیدات امنیتی برای این شرکت نیستند ، آنها در مناطق بزرگی به دنبال این هستند.

گوگل مقاله کاملاً مفصلی را منتشر کرده است که تمام جزئیات این حملات را به طور کامل توضیح می دهد. به طور خلاصه ، هکرها بدافزارهای خود را در سایت های مختلف (بدون اطلاع صاحبان سایت) قرار دادند. هنگامی که یک کاربر آیفون یا آی پد از این سایت ها بازدید کرد ، این ابزار توسط بدافزار مورد حمله قرار گرفت و در صورت موفقیت آمیز بودن این حمله ، این نرم افزار روی این ابزار نصب می شود و اطلاعات موجود در این ابزار برای آن سرورها ارسال می شود.

این اطلاعات شامل مواردی از قبیل لیست تماس ، تصاویر ، موقعیت مکانی و حتی اطلاعات مربوط به برنامه های شخص ثالث مانند Instagram ، Gmail و WhatsApp است. این بدافزار از 12 آسیب پذیری امنیتی مختلف برای نفوذ به وسایل اپل و 39 استفاده کرده است که بیشتر آنها مربوط به مرورگر سافاری بود. در مقاله Google و سایتهای ذکر شده به سایتهای آلوده به این بدافزار اشاره نشده است ، اما به نظر می رسد که هر هفته هزاران بازدیدکننده داشته است.

آسیب پذیری در نسخه های 10 تا 12 iOS

محققان گوگل می گویند هکرها حداقل دو سال از این آسیب پذیری های امنیتی گسترده استفاده کرده اند و نسخه های 10 تا 12 سیستم عامل iOS دارای این آسیب پذیری های امنیتی است. در حال حاضر مشخص نیست که وی پس از ترک پست چه خواهد کرد. Google نتوانسته است منبع این بدافزار را پیدا کند.

گوگل درمورد این موضوع در تاریخ 1 فوریه 2019 به اپل اطلاع داد و توسعه دهندگان اپل 6 روز بعد با ارائه بروزرسانی یک روزه این حفره های امنیتی را حذف کردند. اگرچه اسباب بازیهای اپل همیشه به دلیل امنیت بالا شناخته شده اند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر ایمن بودن هرگونه اسباب بازی از بدافزارها و هکرها وجود ندارد. اپل هنوز درباره این گزارش اظهار نظری نکرده است.

منبع: تلفن آرنا

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

4 × 3 =

Powered by mihanseo