ماهی رباتیک برای ثبت وقایع در زیر آب

سعید ناصریمی 21, 20201min0

اشتراک در

توییت

اشتراک در

اشتراک در

پست الکترونیک

ماهی رباتیک

یک حیوان را در نظر بگیرید که 160 میلیون سال در شرایط دشوار در آب شناور است! امروز ، ربات مانند او ساخته شده است! این به خودی خود عالی است! محققان اکنون به سختی تلاش می کنند تا روبی را اختراع کنند که مانند ماهی کار کند!

این شگفت انگیز است! روباتی که می تواند مانند همه ماهی ها از زیر دریا عبور کند و اطلاعات را از رویدادهای زیر آب برای محققان جمع کند.

در اواسط ژانویه ، محققان از ماهی روباتیک Tuna رونمایی کردند! در رونمایی از این ربات در یک آکواریوم قرار گرفت و این ربات کاملاً در محیط و بدون هیچگونه نقص و نقص شنا کرد. از آنجا که این ماهی روباتیک بسیار طبیعی بود ، باعث شد محققان این کار را انجام دهند! برای قرار دادن نسخه های بیشتر از این در طبیعت و دریا! مثلاً بخش هایی از دریا که برای همه مبهم است! این ربات می تواند چیزهای زیادی را برای ما نشان دهد.

پروژه Robotic Fish از حدود سه سال پیش با هدف توسعه نیروهای دریایی و درک قوانینی که هنوز کشف نشده اند آغاز شد.

این روبات های کوچک زیردریایی پتانسیل بسیار خوبی برای نشان دادن منابع آلوده در زیر آب دارند! با این حال ، این روبات ها محدودیتی در زمان غوطه وری دارند. با این حال ، به اندازه کافی برای آزمایش این کار در پژوهشگران میت انجام شده است & # 39؛ هيئت مدیره.

دیوید برت دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی دریایی است! این در حال ایجاد یک ماهی رباتیک برای ساعات طولانی در زیر آب است.

تحقیقات

راه حل توصیه شده برای این ماهی روباتیک برای مدت طولانی در آب بماند! باتری های قوی تر با قدرت پیشرانه بهتر برای اتلاف انرژی نیست. بنابراین محققان تصمیم گرفتند یک سیستم موتور حرکتی کارآمدتر را برای این ماهی روباتیک در نظر بگیرند.

نتایج ساعت تماشای حرکت ماهی در آکواریوم نیو انگلستان و ترکیب بدنی حرکت شنا ماهیان بررسی شد! سعی کرد بهترین شبیه سازی را انجام دهد!

بنابراین بیش از 40 چرخ دنده در دو بخش ماهی وجود دارد! این مجموعه ای از اتصالات برای حرکت ماهی و ستون فقرات در پشت است! در قسمت پایین ماهی روباتیک نیز دم وجود دارد که برای چرخش قرار داده شده است.

اولین فناوری استفاده شده در این ماهی این بود که می توان از راه دور در دریا راهنمایی شد ، اما محققان برنامه ریزی کرده اند که سرعت ماهی در دریا را افزایش دهند تا در زمان سریع تر آن را به مکان مورد نظر منتقل کنند.

اهداف این پروژه مشخص است که آنها می خواهند یک ماهی کامل روباتیک را بدون نقص حرکتی یا نقص کمبود انرژی تهیه کنند. همچنین باید دوربین های بسیار محکم روی چشم این ماهی قرار داشته باشند تا در اثر برخورد یا فشار آب آسیب نبینند.

محققان اکنون در حال تمرکز بر روی گرفتن روبات هستند! این واقعیت که ماهی ها در یک خط مستقیم شنا می کنند ، امیدوار است موتور را تأمین کند! آقای برت ، مدیر تیم تحقیق ، خاطرنشان کرد: ماهی ها حرکت آسان تری دارند و در زیر دریا کارآمد هستند! این هدف اصلی این مأموریت های علمی زیر دریا است! در حقیقت ، سوال برای محققان مکانیک سیال است! آن ربات باید در شرایط خوبی باشد. همچنین ، این ماهی روباتیک باید دارای سیستم کنترل رایانه باشد! در این حالت می توان گفت که این کارآمدترین کارآیی خواهد بود زیرا می توان مدلهای مختلف رایانه را برای جابجایی آن تعیین کرد!

اهداف

محققان قصد دارند هر سیستم کنترل را به کار گیرند! مبتنی بر الگوریتم ژنتیک به گونه ای باشید که این سیستم تعیین کند! کدام طرف و کدام منطقه برای شنا بهتر ربات است؟ در این حالت ، بهره وری بهتر و بهتر خواهد شد!

به طور کلی می توان گفت داشتن یک ماهی روباتیک در زیر دریا می تواند یک کمک دستی برای انسان ها باشد! در زمینه علمی ، به طوری که اگر مباحث مبهم روشن تر شود! یا اگر اتفاقات خاصی در آتشفشان های زیر دریایی رخ دهد ، ساده تر و واضح تر خواهد بود!

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

دو × سه =

Powered by mihanseo