مجهز کردن زیردریایی ایالات متحده به سیستم CLAWS. حمله به اهداف بدون دخالت انسان

سعید ناصریمی 15, 20201min0

نیروی دریایی ایالات متحده در حال توسعه یک ربات زیر دریایی است که با هوش مصنوعی کنترل می شود و می تواند اهداف را به طور خودجوش و بدون دخالت انسان از بین ببرد.

دفتر تحقیقات ایالات متحده نیروی دریایی و انستیتوی ایالات متحده (ONR) در حال ایجاد سیستمی به نام CLAWS است که به زیردریایی های آمریکا اجازه می دهد تا به کمک حسگرها و هوش مصنوعی ماموریت های پیچیده ای را انجام دهند. جدای از اینها ، هیچ جزئیات دیگری از این سیستم مخفی بالا منتشر نشده است.

سیستم CLAWS به زیردریایی مجهز به Boeing & 39 39 متصل خواهد شد. این زیردریایی در حال حاضر برای نیروی دریایی ایالات متحده در دست ساخت است و قادر به حمل 12 اژدر است.

زیردریایی های خودران توسط نیروی دریایی ایالات متحده استفاده می شوند و توانایی انجام کارهای مختلف را بدون دخالت انسان دارند. البته عملکرد آنها محدود است و برای انجام کارهای پیچیده باید از اپراتور استفاده شود. با این حال ، نسل جدید روبات های زیر دریایی ، هوش مصنوعی قوی تری دارند و می توانند طیف گسترده ای از کارها را بدون دخالت انسان انجام دهند.

ایالات متحده نیروی دریایی دستور ساخت زیردریایی های بزرگتر با برد بیش از 12 اژدر ، Orca را صادر کرده است که می توانند بدون کمک انسان با کمک سیستم CLAWS اهداف را نابود کنند.

گفته می شود که نیروی دریایی ایالات متحده امسال 26 میلیون دلار برای توسعه سیستم CLAWS اختصاص داده است و سال آینده 23 میلیون دلار دیگر نیز به این پروژه تزریق خواهد کرد.

استوارت راسل ، محقق دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، توسعه زیردریایی های خودران را خطرناک توصیف کرد. به گفته وی ، تجهیز آنها به سلاح های کشنده خطر خطا و برخورد تصادفی را افزایش می دهد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

هفده − 2 =