دانش گواهینامه SSL از دیدگاه فنی

سعید ناصریمی 10, 20202min0

Secure Sockets Layer یا SSL به طور خلاصه ، فناوری است که وظیفه احراز هویت و رمزگذاری اطلاعات در سطح وب را بر عهده دارد. SSL اطلاعات تبادل شده بین دو سیستم (معمولاً بین سرور و کاربر) را از طریق اینترنت رمزگذاری می کند و این اطلاعات را بین آنها خصوصی می کند.
با توجه به اهمیت روزافزون حفظ حریم خصوصی در دنیای آنلاین ، آشنایی با درگاه های SSL مهم است.
از آنجا که امکان تبادل اطلاعات با یا بدون SSL امکان پذیر است ، یک راه آسان برای یافتن امنیت یک اتصال ، شناخت شماره پورت است.

به طور پیش فرض ، ارتباطات HTTPS از درگاه TCP 443 استفاده می کنند. HTTP که یک پروتکل ناامن است از پورت 80 استفاده می کند. برای اطلاعات در مورد تفاوت های HTTP و HTTPS به مقاله SSL و تأثیر آن در وب سایت مراجعه کنید.

پورت های TCP معمولی

برای سرورهای سرور و کسانی که مسئول پیکربندی و مدیریت خدمات میزبانی وب هستند ، دانستن تعداد درگاه های متداول مورد استفاده در سرویس های مختلف ، مانند سرویس SSL ، مفید است. با استفاده از جدول زیر می توانید تعداد درگاه ها و کاربردهای آنها را بدانید.
وب

تابع
شماره بندر

http
80

SSL
443

FTP
21

FTP ها
990

SFTP / SSH
22

MySQL / SSH
3306

پست الکترونیک

تابع
شماره بندر

POP3 – پورت ورودی ایمیل
110

POP3 SSL – پورت ورودی ایمیل ایمن
995

IMAP – پورت ورودی ایمیل
143

IMAP – پورت ورودی ایمیل ایمن
993

SMTP – پورت خروجی ایمیل
25 ، 80 ، 3535

SMTP SSL – پورت خروجی ایمن ایمیل
465 ، 587

cPanel

تابع
شماره بندر

پورت ورود به cPanel
2082

درگاه ورود ایمن به cPanel
2083

پورت ورود به WHM
2086

درگاه ورود ایمن به WHM
2087

درگاه ورود به ایمیل
2095

ورود ایمن به Webmail
2096

HTTPS و SSL چگونه کار می کنند؟

HTTP پروتکل جداگانه ای از HTTPS نیست. در عوض ، HTTPS با استفاده از ارتباطات HTTP امن با استفاده از SSL به HTTPS تبدیل می شود. بنابراین ، خانواده پشته های پروتکل با پشته های شبکه HTTP و HTTPS مشابه هستند:

خانواده پروتکل HTTPS
پروتکل خانواده HTTP
لایه

HTTP
HTTP
کاربرد

(SSL (TLS)

ثبات

TCP
TCP
حمل و نقل

IP
IP
شبکه

رابط های شبکه
رابط های شبکه
پیوند داده ای

تنها تفاوت این است که HTTPS بر روی پلت فرم SSL اجرا می شود. برای برقراری چنین اتصال اینترنتی ایمن ، گواهی SSL بر روی سرور وب نصب می شود. گواهینامه SSL وظیفه اعتبار دادن به هویت سازمان و استفاده از پروتکل HTTPS را دارد تا اطلاعات مربوط به وب سایت یا برنامه سازمان بتواند با اطمینان از سرور وب به مرورگر کاربر منتقل شود.

تفاوت بین یک پروتکل و یک گواهی است

پروتکل HTTPS و صدور گواهینامه SSL دو عامل متفاوت اما مهم برای ایجاد ارتباط اینترنتی ایمن هستند:
• HTTPS کانالی را ایجاد می کند که از طریق آن داده ها رمزگذاری شده و به صورت ایمن منتقل می شوند.
در ضمن ، پروتکل های SSL صرفاً برای تأیید صحت و تأیید صحت اطلاعات مهم منتقل شده از طریق اینترنت از طریق ارتباطات ایمن ، طراحی شده اند.

بنابراین ، وجود یک اتصال مطمئن از طریق تنظیمات سرور شناسایی می شود ، نه خود گواهی.

تفاوت SSL و TLS چیست؟

TLS یا Transport Layer Security یک به روزرسانی و در واقع بهینه سازی پروتکل SSL است. اولین پروتکل معتبر SSL در سال 1995 توسط Netscape ساخته شد و به عنوان نسخه 2.0 SSL منتشر شد. از آن زمان به روزرسانی هایی انجام شده است تا رمزنگاری داده ها قوی تر و ایمن تر شود.
در سال 1999 نسخه 1.0 TLS منتشر شد که بروزرسانی SSL 3.0 است. از آن زمان ، TLS فن آوری اصلی برای تأمین امنیت داده های مبادله شده در اینترنت بوده است. با این حال ، از این نام استفاده می شود زیرا عنوان هدر SSL بسیار بهتر شناخته شده است. با این حال ، فناوری SSL منقرض شده است.

چرا استفاده از درگاه SSL مهم است؟

در نگاه اول ، ممکن است تفاوت کمی بین استفاده و استفاده نکردن از SSL وجود داشته باشد ، اما خوشبختانه ، اخیراً استفاده از پورت یا پروتکل SSL برای مبتدیان اهمیت زیادی پیدا کرده است.
در حقیقت ، آمار نشان می دهد که بیش از 86٪ صفحات وب که در ایالات متحده با استفاده از Google Chrome باز شده اند دارای پروتکل HTTPS هستند. اگرچه این آمار بالاتر از میانگین جهانی است ، اما خبرهای خوب و خیره کننده است. این آمار را می توانید با جزئیات بیشتری در صفحه مربوط به گزارش شفافیت HTTPS در Google مشاهده کنید. در مقاله ای درباره اثرات HTTPS در وب سایت می توانید دلایل اصلی محبوبیت و استفاده از SSL را مشاهده کنید. در اینجا برخی دیگر آورده شده است.

فعالیت مجرمانه را با استفاده از SSL محدود کنید

HTTPS لایه ای از امنیت را در برابر حملات استراق سمع به سایت اضافه می کند. جرایم اینترنتی ، به ویژه این نوع ، با نظارت بر فعالیت شبکه و سرقت اطلاعات با ارزش مانند اطلاعات ورود به سیستم رخ می دهد. از آنجا که HTTPS داده ها را رمزگذاری می کند ، تقریباً سوء استفاده از اطلاعات سرقت شده را از بین می برد.

استفاده از HTTPS برای داشتن درگاه بانکی الزامی است.

اگر قصد فروش محصولات آنلاین خود را در ایران از طریق کارت های بانکی و پورتال ها دارید ، ابتدا باید SSL تهیه کرده و وب سایت را ایمن کنید. این بدان معنی است که شرط داشتن پورتال بانکی دریافت نماد اعتماد مشاغل اینترنتی است و برای دریافت آن ، باید SSL معتبر حداقل برای یک سال در وب سایت نصب شود.
به همین ترتیب ، طبق قوانین و استانداردهای صنعت PCI یا کارتهای پرداخت ، باید از HTTPS استفاده کنید تا محصولات خود را در کشورهای خارجی از طریق کارتهای اعتباری بفروشید.

HTTPS سرعت دسترسی به وب سایت را تسریع می کند.

همیشه یک سوال معمول وجود دارد ، و مسئولان وب غالباً آن را در تالارهای گفتمان و دیگر انجمن ها سؤال می کنند:
آیا استفاده از SSL و HTTPS باعث کاهش سرعت بارگیری وب سایت می شود؟
در واقع ، پاسخ نه. شاید در گذشته و به خصوص در ایران به دلیل محدودیت هایی که بعضاً در درگاه های ایمن ایجاد می شد سرعت دسترسی به وب سایت آهسته باشد ، اما سالهاست که به دلایل مختلف ، کندی به هیچ وجه احساس نمی شود و بالعکس برعکس بر اساس آمار و آزمون. وب سایت هایی که از HTTPS استفاده می کنند در بارگیری محتوا بسیار سریعتر هستند. این بدان معناست که در عمل ، با SSL و پروتکل HTTPS ، سرعت دسترسی به وب سایت بسیار بیشتر خواهد بود.
فکر نمی کنید خودتان را آزمایش کنید.

تجربه بهتر ترافیک وب سایت را ایجاد کنید

اکثر مرورگرهای وب با استفاده از نماد قفل سبز یا Secure وب سایت ایمن یا نا امن هستند.
مرورگرهایی مانند Chrome همچنین تصمیم گرفته اند هشداری را نشان دهند که "وب سایت از HTTPS استفاده نمی کند." این یک تجربه کاربری منفی برای بازدید کنندگان وب سایت های ناامن خواهد بود.

SSL رتبه بندی سئو را افزایش می دهد.

HTTPS پروتکل ارجح اکثر موتورهای جستجو است و برای بهبود رتبه بندی سئو بسیار مفید است. البته ، این ایده خوبی است برای خواندن وب سایت & فهرست چک و راهنمای ارجاع به لینک های HTTPS زیر.
برای افزایش رتبه بندی سئو ، بهتر است HTTPS را قبل و بعد از پیوند لینک وب سایت دنبال کنید:
گواهی SSL سفارش دهید
راهنمای نحوه مراجعه به صفحات وب HTTPS به CMS مورد استفاده را مطالعه کنید
نمایه جدیدی را در کنسول جستجوی Google به آدرس وب سایت HTTPS اضافه کنید
ارجاع اجباری صفحات به پروتکل HTTPS (تغییر مسیر 301)
کلیه پیوندهای داخلی وب سایت را به HTTPS تبدیل کنید
نقشه سایت XML را مطابق با URL های HTTPS به روز کنید و آن را در کنسول جستجوی Google ثبت کنید
آدرس های وب سایت را در کانال ها و نرم افزار مورد استفاده به روز کنید
به روزرسانی Google Analytics
نحوه کنترل Crawl (بازدید از روباتهای خزنده) و فهرست بندی صفحات در کنسول جستجوی Google
بک لینکهای موجود را از طریق کنسول جستجوی Google مشاهده کنید و از آنها اطمینان حاصل کنید تا از تغییر مسیر مناسب اطمینان حاصل شود

چگونه SSL بخریم؟

گواهینامه های SSL را می توان از یکی از نمایندگان یا ارائه دهندگان گواهی معتبر SSL مانند HighSport خریداری کرد. بعد از اینکه گواهینامه SSL خود را خریداری کردید ، از واحد پشتیبانی ما بخواهید که گواهی SSL خریداری شده را برای شما نصب کند. در انتظار نصب اصلی خود باشید.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

1 × پنج =

Powered by mihanseo