حمله DOS چیست و چگونه می توان با آن برخورد کرد؟

سعید ناصریمی 8, 20201min0

در دنیایی که می توانید با استفاده از آن به راحتی باتری را با هزینه کمی برای حمله اجاره کنید ، مهم است که با حملات سایبری آشنا شوید.

آیا شما آماده مقابله با این حملات هستید؟

در ادامه قصد داریم انواع حملات و راه های مقابله با آنها را بررسی کنیم.

حمله DOS چیست؟

قبل از اینکه در مورد حمله DOS صحبت کنیم ، باید روند غیرفعال کردن و غیرفعال کردن یک وب سایت را توضیح دهیم. به عبارت ساده تر ، هنگامی که یک وب سایت و سرور آن به طور مرتب با تعداد زیادی درخواست از سایر رایانه ها روبرو می شوند ، ممکن است توانایی سرور سایت و سایت شما کمتر از حد ممکن در حال حاضر باشد. تعداد این درخواست ها به طور همزمان می تواند هزاران یا صدها هزار نفر باشد. در این حالت ، سرور وب سایت دیگر قادر به پاسخگویی به درخواست ها نخواهد بود و در نتیجه سایت شما در دسترس نخواهد بود.

حملات DOS (انکار سرویس) باعث می شود تا سرور دچار نقص کار شود یا بیش از حد شلوغ شود ، تا جایی که سیستم غیرقابل استفاده است. در بیشتر موارد ، سوراخ های امنیتی هدف این حملات هستند. بنابراین ، نصب آخرین برنامه های امنیتی از حمله جلوگیری می کند. مهمترین اثر حملات DOS ، سوءاستفاده از منابع سرور سایت و شبکه و از بین بردن آن منابع است.

علیرغم تلاشها برای جلوگیری از نفوذ و خرابکاری ، سیستمهای متصل به اینترنت با یک تهدید واقعی و مداوم تحت عنوان حملات DoS روبرو هستند.

پرداختن به حملات DoS فقط یک موضوع علمی نیست ، اما محدود کردن تقاضا ، فیلتر کردن بسته ها و دستکاری پارامترهای نرم افزاری می تواند در برخی موارد به محدود کردن تأثیر حملات DoS کمک کند.

روش های مقابله با انواع حملات

1. با حملات Smurf یا Fraggle مقابله کنید

اقدامات زیادی برای مقابله با حملات Smurf & # 39 انجام نشده است. اگرچه می توانید مسیر بسته های حمله کننده را مسدود کنید ، پهنای باند روتر و # 39 نیز مسدود خواهد شد. برای جلوگیری از حمله ، روتر را طوری تنظیم کنید که بسته جعلی از آن خارج نشود. در این حالت خسارت زیادی وارد نمی شود.

2. حملات سیل SYN

حمله SYN نوعی حمله DDOS است که فرایند Hand-Shake پروتکل TCP را هدف قرار می دهد. در این حمله ، فرآیند سه مرحله ای ایجاد اتصال TCP توسط مهاجم نیمه تمام رها شده و باعث می شود سرور منتظر بقیه مراحل باشد. هنگامی که تعداد چنین درخواست هایی به تعداد زیادی برسد ، سرور مربوطه دیگر قادر به برقراری ارتباط با درخواست های جدید نخواهد بود. بنابراین سرور از دسترس خارج است.

با حملات DDoS مقابله کنید

پیکربندی نرم افزار و سخت افزار

روترها می توانند برای جلوگیری از حملات پینگ ساده با فیلتر کردن پروتکل های غیر ضروری پیکربندی شوند و همچنین می توانند آدرس IP نامعتبر را غیرفعال کنند.

سیستم های تشخیص نفوذ قابلیت هایی را ایجاد می کنند که استفاده از پروتکل های معتبر به عنوان ابزار حمله را تشخیص می دهد. این سیستم ها می توانند در رابطه با فایروال ها مورد استفاده قرار گیرند تا در صورت لزوم به طور خودکار ترافیک را مسدود کنند.

پیکربندی مناسب برنامه های سرور تأثیر قابل توجهی در به حداقل رساندن اثرات حمله DDoS دارد. سرور سرور می تواند تعیین کند که برنامه از چه منابعی استفاده خواهد کرد و چگونه می تواند به درخواست های کاربر پاسخ دهد.

از کارشناسان استفاده کنید

بسیاری از شرکت ها در مقابله با این نوع حمله تخصص دارند و می توانند قبل ، حین و حتی بعد از حمله به شما کمک کنند. این شرکت ها با توجه به تجربه خود می توانند بسیار مفید باشند. نکته در مورد این سازمان ها این است که هزینه همکاری آنها قابل توجه است.

در مقابل ، استفاده از خدمات آنلاین ارزان تر است. یکی از بهترین این خدمات CloudFlare است. Cloudflare همچنین یک سرویس رایگان برای مقابله با حملات ارائه می دهد و می تواند تا حدودی به شما در مقابله با حملات کمک کند. سرویس های cloudflare اضافه شده محافظت بهتری برای سایت شما دارند. در این سرویس ها ، اطلاعات موجود در سایت شما در چندین مرکز داده در مکان های مختلف جغرافیایی توزیع می شود ، بنابراین حمله به سایتی که همزمان در مکان های مختلف توزیع شود ، بسیار دشوار است. از طرف دیگر ، شناسایی و مقابله با حملات کاملاً اتوماتیک است و شما مجبور نیستید با حملات مقابله کنید.

برای حملات آینده همیشه برنامه ریزی کنید

اگر قبلاً حمله DDOS را تجربه کرده باشید ، متوجه شده اید که به اندازه کافی وقت ندارید تا در هنگام حمله واکنش خود را برنامه ریزی کنید. در این حالت تنها اولویت بازیابی خدمات و مقابله با حملات است. برنامه ریزی برای چنین اقداماتی باید قبل از وقوع حملات انجام شود.

از جمله مواردی که می توانید قبل از حمله برنامه ریزی کنید عبارتند از:

برای شروع کار ، با سرور اینترنت سایت و شماره 39 تماس بگیرید و پروتکل های موجود در چنین شرایطی را مرور کنید. لیستی از IP ها و پروتکل هایی تهیه کنید که می توانید در زمان حمله به آنها دسترسی پیدا کنید. راه اندازی نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز برای مقابله با آنها. تعداد حملات را که ممکن است هدف گرفته شده محدود کنید و به آسیب پذیری های امنیتی مرتبط با آن بپردازید.

حملات DDOS اکنون بخشی از اینترنت است. نقش مهمی که شما باید بازی کنید این است که همیشه در برنامه ریزی حمله برای آماده سازی سریع با حملات آماده باشید.

(رتبه بندی)

این پست را ارزیابی کنید

(کل: 1 میانگین: 5)

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

1 × سه =

Powered by mihanseo