نحوه کپی سریع فایلها در ویندوز

سعید ناصریآوریل 25, 20201min0

آموزش اکسپرس. همچنین ممکن است بخواهید پرونده های خود را به روش های دیگر و همچنین با سرعت بیشتری کپی کنید. اگر دقت کردید ، نسخه پیش فرض ویندوز 7 چنین سرعت بالایی برای انتقال پرونده های بزرگ و بزرگ ندارد. همچنین در ویندوز 7 در صورت وجود تداخل و یا خطر tweaking ، کل مراحل کپی برداری متوقف می شود و تا زمانی که با آن برخورد نکرده اید ، ادامه نخواهید داد.

در اینجا چند روش برای سرعت بخشیدن به موارد زیر آورده شده است.

1: به ویندوز 10 ارتقا دهید

win10

در ویندوز 10 ، رابط کپی بسیار بهتری نسبت به ویندوز 7 دارند. این رابط سریعتر است و دارای نمودار است که سرعت کپی را با گذشت زمان نشان می دهد.
شما می توانید مکث کرده و از سرگیری مجدد روند کار ، بنابراین می توانید فرآیند را متوقف کنید و زمان طولانی تر شدن مراحل کپی کردن باشد و برای انجام سایر کارها به یک کامپیوتر احتیاج دارید

اگر در ویندوز 10 در فرآیند کپی تداخل وجود داشته باشد ، روند کپی به طور کامل متوقف نمی شود ، اما روند کپی تا زمانی که می توانید آن را انجام دهید ادامه خواهد یافت.

2: از میانبرهای صفحه کلید و ماوس استفاده کنید

win10

میانبرهای صفحه کلید راهی عالی برای افزایش کارایی هر قطعه نرم افزاری است و File Explorer نیز از آن برخوردار است.

از کلیدهای میانبر Ctrl + X برای برش پرونده ها استفاده کنید. با این کار پرونده به کلیپ بورد منتقل می شود و می توانید هر جا که خواستید آن را ردیابی کنید. برای کپی کردن فایلها از کلیدهای میانبر Ctrl + C استفاده کنید. کپی مانند برش است ، با این تفاوت که پرونده در جای قبلی خود باقی می ماند. با استفاده از کلیدهای میانبر Ctrl + Shift + N ، می توانید یک پوشه جدید برای پرونده خود ایجاد کنید. با کلیدهای میانبر Alt + Left / Right می توانید بین پوشه ها حرکت کنید. همچنین می توانید از کلیدهای Alt + Up برای بالا بردن سطح سفارش پوشه استفاده کنید.

3: از برنامه کپی tera استفاده کنید

تراکوپی

این برنامه از الگوریتم ویژه ای برای افزایش سرعت کپی کردن فایل ها در ویندوز 10 استفاده می کند.
برنامه TeraCopy از ویژگی های ویژه دیگری برخوردار است که باعث بهتر و برجسته تر شدن آن می شود. در صورت تمایل می توانید این برنامه را با File Explorer ادغام کنید تا پس از کلیه عملیات کپی / چسباندن به طور پیش فرض از TeraCopy استفاده کند. همچنین تاریخ و زمان اصلی پرونده های کپی شده را حفظ می کند.

توجه داشته باشید که ادغام TeraCopy با ویندوز به طور پیش فرض غیرفعال است. برای فعال کردن آن ، بر روی منو در TeraCopy کلیک کرده و گزینه Preferences را انتخاب کنید تا به تنظیمات بروید. حال باید گزینه Use TeraCopy as as default default handler file را فعال کنید.

4: با استفاده از روبوکپی

روبوکپی

اگر می توانید از CommandPram استفاده کنید ، می توانید از یک ابزار مفید به نام Robocopy استفاده کنید.

برای استفاده از Robocopy ، یک پنجره CompendPram یا PowerShell باز کنید. این دستور با روبوکپی شروع می شود و بسته به آنچه می خواهید انجام دهید ، پارامترها را دریافت می کنید. برای دیدن دستورالعمل های بیشتر ، تایپ کنید؟ / Robocopy در CompendPress یا جستجو در صفحه راهنما از وب سایت مایکروسافت برای روبوکپی.

اگر مجبورید یکی از عملیاتهای کپی را یکی پس از دیگری تکرار کنید ، ایده خوبی است که یک فایل دسته ای ایجاد کنید و با دوبار کلیک کردن روی آن ، آن را اجرا کنید. همچنین می توانید فیلمنامه را با Task Scheduler تنظیم کنید تا دیگر نیازی به دخالت نداشته باشید.

خوب دوستان ، آموزش تموم شد. امیدوارم که برای شما مفید باشد

اگر سؤالی دارید ، نظر خود را برای ما بگذارید یا درباره کانالهای ارتباطی ما سؤال کنید.

متشکرم.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

17 − 1 =