آموزش رمزگذاری درایو فلش USB در ویندوز 10

سعید ناصریآوریل 20, 20201min0

به اندازه رمزگذاری درایو فلش درایو USB ، این دستگاه کوچک و حجیم ابزاری است که همیشه می تواند در کنار شما باشد و در عین حال که پر از اطلاعات حساس است ، به هر مکانی بروید! بنابراین دسترسی آسان دیگران به دیگران اهمیت دارد و این بدان معنی است که رمزگذاری فلش درایو USB کاری منطقی ، منطقی و ضروری است! اما چگونه؟

البته ما به این معنی نیستیم که با رمزگذاری فلش درایو ، آن را از هکرها محافظت می کنید ، زیرا ممکن است هکر بتواند رمز عبور را خراب کند. با این وجود ، راهی وجود دارد که اگر فلاش شما به دست مردم بیفتد ، آنها قادر نخواهند بود به طور عادی به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

رمزگذاری در درایو فلش USB با کمک ویندوز 10

ویندوز 10 از ویژگی های ارزشمندی به نام BitLocker برخوردار است که به شما در رمزگذاری حافظه فلش کمک می کند.

این ویژگی برای Windows 10 Pro به آسانی در دسترس است.

اگر می خواهید فلش خود را با BitLocker قفل کنید ، این مراحل را یک به یک دنبال کنید:

ابتدا فلش مموری خود را به سیستم ویندوز 10 وصل کنید و منتظر بمانید تا سیستم آن را تشخیص دهد
در صورت نمایش AutoPlay ، روی پوشه Open کلیک کنید تا پرونده ها را مشاهده کنید.
درایو موردنظر برای رمزگذاری را انتخاب کنید
سپس در صفحه ای که باز می شود ، گزینه مدیریت را انتخاب کنید.
سپس بر روی BitLocker در سمت چپ و بالای صفحه کلیک کنید
با فشردن این نماد لیستی را باز می کنید که در آن باید گزینه Turn on BitLocker را انتخاب کنید.

البته می توانید روی این رایانه شخصی کلیک کرده و سپس درایو مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Turn on BitLocker را انتخاب کنید.

سپس باید مدتی صبر کنید تا BitLocker کار خود را انجام دهد و عملیات رمزگذاری را بر روی فلش به خوبی انجام دهد.

پس از اتمام کار در این بخش ، صفحه ای باز می شود که می توانید گزینه Use a password را برای باز کردن گزینه درایو مشاهده کنید.

این گزینه را بررسی کنید.

بعد ، صفحه ای باز می شود که در آن باید رمز عبور دلخواه خود را برای درایو فلش USB در جعبه رمز عبور خود وارد کنید. همچنین ، در جعبه رمز عبور خود دوباره وارد کنید ، رمز عبور را دوباره تایپ کنید.

پس از موفقیت آمیز بودن رمزگذاری ، باید یک کلید تهیه پشتیبان تهیه کنید. این کلید در واقع یک کلید امنیتی است که در صورت فراموش کردن رمز عبور ، به شما امکان می دهد به محتویات درایو خود دسترسی پیدا کنید.

محدوده حجم رمزگذاری فلش درایو را تعیین کنید

در مرحله بعد ، باید مقدار درایو خود را برای رمزگذاری تنظیم کنید. این می تواند شامل محیط فلاش مورد استفاده در گذشته (اندازه داده فعلی) یا رمزگذاری کل فلش باشد.

در ویندوز 10 ، این نرم افزار از BitLocker ، حالت رمزگذاری جدید 256 بیتی XTS-AES استفاده می کند. نسخه های قدیمی ویندوز از این حالت رمزگذاری جدید برخوردار نیستند ، بنابراین باید یک روش رمزگذاری را انتخاب کنید.

اگر می خواهید از همان فلاش در رایانه ای استفاده کنید که درایو را رمزگذاری می کند ، حالت رمزگذاری جدید را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید از آن در رایانه های دیگر که نسخه های قدیمی تر ویندوز را اجرا کرده اند استفاده کنید ، بازهم می توانید با انتخاب حالت سازگار این کار را انجام دهید. با این حال ، از استاندارد رمزگذاری قبلی 128 بیتی AES استفاده می کند.

اکنون باید عملیات رمزگذاری شروع شود. بسته به میزان فلاش شما و میزان فلاش شما چقدر بزرگ است ، این ممکن است مدتی طول بکشد. برای شروع رمزگذاری ، روی شروع رمزگذاری کلیک کنید.

اگر این رایانه را با نماد قفل باز کنید ، بدان معنی است که درایو کاملاً رمزگذاری شده است. از شما خواسته می شود هر بار که درایو USB رمزگذاری شده را وصل می کنید ، رمز عبوری را که در ابتدا ایجاد کرده اید وارد کنید. گزینه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای قفل خودکار درایو روی رایانه خود انتخاب کنید ، یا اگر رمز ورود خود را فراموش کرده اید ، می توانید به جای آن ، کلید بازیابی را وارد کنید.

از نرم افزار رمزگذاری USB flash استفاده کنید

اگر می خواهید روشی متفاوت برای رمزگذاری درایو USB خود در ویندوز 10 داشته باشید ، می توانید از یک نرم افزار رمزگذاری استفاده کنید. این ابزار یا نرم افزاری است که فقط پرونده ها را در درایو USB شما رمزگذاری می کند ، اما درایو را کاملاً تقسیم نمی کند ، این یک امتیاز محسوب می شود ، زیرا تمام پرونده های شما از طریق رمزگذاری نیاز به محافظت دارند. ندارد.

یکی از بهترین برنامه ها برای این منظور ، VeraCrypt است.

برای استفاده از این نرم افزار ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را در درایو فلش خود بارگیری کنید. بنابراین شما نیازی به نصب این نرم افزار بر روی سیستم خود ندارید.

VeraCrypt از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند ، که بسیار قدرتمند است و به راحتی نمی توان آن را خراب کرد. این ویژگی دو سطح امنیتی ایجاد می کند:

محافظت تک سطح با رمز عبور
سطح قابل مشاهده با رمز دوم

هدف از سطح قابل مشاهده با رمز دوم ثانویه محافظت از داده های پنهان است اگر کسی سعی کند شما را مجبور به وارد کردن رمز عبور کند ، اما در واقعیت ، آنها نمی توانند به پرونده های واقعی دسترسی پیدا کنند ، زیرا هنوز مخفی هستند. با این حال ، این سطح از امنیت فقط در مورد سارقانی که از VeraCrypt اطلاع ندارند ، موثر است.

پس از اینکه نرم افزار درایو USB شما را قالب بندی کرد ، فقط می توانید از طریق VeraCrypt به درایو دسترسی پیدا کنید. هنگامی که آن را به رایانه شخصی خود متصل کردید ، در ویندوز اکسپلورر ظاهر می شود ، اما فقط VeraCrypt و حجم خارجی یا سطح 2 را مشاهده می کنید.

اگر از ابزار ساده تر و ایمن تری برای رمزگذاری استفاده می کنید ، در بخش نظرات درباره آن بنویسید.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

11 + یک =