نحوه اضافه کردن انتقال به و کپی کردن از منوی راست کلیک بر روی Windows

سعید ناصریآوریل 15, 20201min0

ویندوز 10 عملکردی پنهان دارد که به شما امکان می دهد بر روی یک فایل کلیک راست کرده و آن را در یک مکان خاص از انتخاب خود منتقل یا کپی کنید. این هک رجیستری کوچک کپی کردن و چسباندن پرونده های شما را آسان می کند.

از آنجا که ما در مورد رجیستری ویندوز صحبت می کنیم ، لازم است درباره چیزی هشدار دهیم. ویرایشگر رجیستری ابزاری قدرتمند است که می تواند در صورت سوء استفاده سیستم شما را بی ثبات یا حتی غیر قابل استفاده کند. این یک هک بسیار ساده است ، هر چند. تا زمانی که دستورالعمل را رعایت کنید نباید مشکلی داشته باشید.

اگر قبلاً از رجیستری خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، لازم است چند قدم ساده برای بازیابی نسخه پشتیبان از رجیستری خود ، که ما قبلاً در Goya IT آن را پوشش داده ایم ، انجام دهید.

اگر به دنبال امنیت بیشتر هستید ، می توانید یک نقطه بازگردانی نیز ایجاد کنید که در صورت بروز خطایی می توانید با بازیابی آن ، آن را به وضعیت سیستم فعلی و سالم آن برگردانید.

بیاموزید که چگونه Move to to Context Menu را اضافه کنید

برای افزودن انتقال به منوی کلیک راست در ویندوز 10 یا منوی زمینه ، ابتدا باید ویرایشگر رجیستری را باز کنید. برای این کار ، کلیدهای Windows و R را به هم بزنید و در کادر باز شده تایپ regedit کنید. آنچه را در خروجی مشاهده می کنید کلیک کنید تا ویرایشگر رجیستری در مقابل شما باز شود.

در نوار آدرس ، مسیر زیر را کپی کنید ، یا مستقیماً به دایرکتوری بروید تا به این منطقه بروید:

HKEY_CLASSES_ROOT AllFilesystemOjects shellex ContextMenu دستگیرها

وقتی در موقعیت بالا قرار دارید ، بر روی عبارت ContextMenuHandlers کلیک راست کرده و یک کلید اضافه کنید. (از کلید جدید استفاده کنید)

کلید مورد نظر خود را به نام Move تغییر دهید و در آخر Enter را فشار دهید تا تغییرات را ذخیره کنید.

سپس روی Default دو بار کلیک کنید و محتویات Value Data را به شرح زیر تغییر دهید:

C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13

اکنون بر روی Enter کلیک کرده و با خیال راحت پنجره رجیستری خود را ببندید.

شاید لازم باشد سیستم خود را یک بار مجدداً راه اندازی کنید تا این تنظیمات عملی شوند و می توانید بر روی یک فایل یا پوشه راست کلیک کنید تا گزینه Move to را ببینید.

نحوه اضافه کردن کپی به Context Menu

درست مانند مرحله قبل ، برای افزودن Copy در منوی کلیک راست ، باید ویرایشگر رجیستری را باز کنید. دوباره ، Windows و R را با هم جمع کرده و regedit را تایپ کرده و Enter را بزنید.

هنگامی که پنجره رجیستری را می بینید ، به مسیر زیر بروید یا به یک شاخه بروید تا یکی به صفحه آخر بروید:

HKEY_CLASSES_ROOT AllFilesystemOjects shellex ContextMenu دستگیرها

در این مرحله ، بر روی ContextMenuHandlers کلیک راست کرده و از منوی پاپ آپ که باز می شود ، New> Key را انتخاب کنید.

اکنون باید این کلید جدید را کپی کنید.

پس از آن ، بر روی Default دو بار کلیک کنید تا بخش pop-up تنظیمات آن باز شود و می توانید قسمت Value data را مشاهده کرده و عبارت زیر را در آن بنویسید:

C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13

بعد از تایپ این عبارت یا Enter را بزنید یا OK را بزنید.

پس از این سیستم ، سیستم را مجدداً راه اندازی کنید تا تنظیمات اعمال شود و در منوی راست کلیک ، Copy to را روی سیستم خود مشاهده کنید.

توجه: توجه داشته باشید که اگر کلیدها را طبق دستورالعمل های بالا بطور متوالی بسازید ، فقط یکبار راه اندازی مجدد کافی است و هر دو تنظیمات را با هم اعمال می کنند.

فایل رجیستری را بارگیری کنید تا CopyTo و MoveTo را در سمت راست ویندوز کلیک کنید

اگر خودتان نگران مزاحمت رجیستری هستید ، می توانید با اطمینان از پرونده رجیستری که ایجاد کرده ایم استفاده کنید. این فایل را بارگیری کرده و باز کنید. دو پرونده مختلف در این پرونده zip وجود دارد:

AddMoveTo.reg
AddCopyTo.reg

بر روی هر آنچه می خواهید کلیک کنید گزینه اول گزینه MoveTo را اضافه می کند و گزینه دوم گزینه CopyTo را به منوی راست کلیک اضافه می کند. هنگامی که روی این دو گزینه کلیک می کنید ، از شما سؤال می شود که آیا می خواهید از این رجیستری استفاده کنید و روی سیستمی که مجبورید بله را انتخاب کنید اعمال می شود.

این پرونده ها به طور خودکار آنچه را که در دو بخش قبلی آموزش داده ایم ، برای شما انجام می دهند (وارد رجیستری شوید ، یک کلید درست کنید و مقدار را تغییر داده و ذخیره کنید). اگر می خواهید دقیقاً بدانید که این پرونده های REG یا هر نوع پرونده دیگری چه کاری انجام می دهند ، آنها را در یک ویرایشگر مانند Notepad باز کنید و دستورالعمل های آنها را بخوانید.

نحوه استفاده از "انتقال به" یا "کپی کردن" در فهرست متن

بعد از اینکه یکی از روشهای فوق را انجام دادید ، و پس از راه اندازی مجدد سیستم ، باید در "منوی کلیک راست" "انتقال به" و / یا "کپی کردن" را مشاهده کنید.

پس از آن می توانید بر روی هر پوشه یا پرونده ای راست کلیک کرده و یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید ، اما مسئله بعدی انتخاب محل انتقال یا کپی داده ها است. برای این کار ، خود ویندوز ، به محض کلیک روی یکی از دو گزینه بالا ، یک پنجره بازشو نشان می دهد که شما باید مسیر را مشخص کنید:

پس از انتخاب خود ، بر روی گزینه کپی در پایین کلیک کنید و سپس انتقال انجام می شود. حتی اگر شما نیاز به ایجاد یک پوشه جدید جدید دارید ، در همان پنجره می توانید یک پوشه را در مسیری که در آن هستید ایجاد کنید و آن را نام گذاری کرده و انتقال دهید.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سه × دو =

Powered by mihanseo