قبل از بارگیری آن با سرویس VirusTotal مطمئن شوید که یک پرونده ایمن است

سعید ناصریآوریل 15, 20201min0

VirusTotal

بعضی اوقات ممکن است به دلایل مختلف نگران بارگیری ویروس باشید ، به خصوص اگر می خواهید فایل ها را از یک مکان نامعتبر یا یک سایت خارجی بارگیری کنید. احتمالاً فکر می کنید ممکن است ویروس باشد. بله ، ممکن است ویروس باشد و بعید به نظر برسد ، اما در این پست می خواهیم روشی کامل به شما آموزش دهیم تا مطمئن شوید که یک پرونده قبل از بارگیری یک فایل بی خطر است ، و اینکه می توانید به راحتی فایل را با سهولت.

قبل از بارگیری آن با سرویس VirusTotal مطمئن شوید که یک پرونده ایمن است

امروزه تقریباً برای هر چیزی سرویس آنلاین وجود دارد و سرویسهای اینترنتی نیز وجود دارند که به ما کمک می کنند تا قبل از بارگیری ، پرونده را اسکن کنیم.

توجه: این سرویس فقط تشخیص می دهد که پرونده های شما آلوده شده یا مخرب هستند ، اما در موارد خاص ممکن است پرونده شما به عنوان امن شناخته شود ، اما عملکرد پرونده مورد نظر برای بارگیری ممکن است مخرب باشد. به عنوان مثال نرم افزارهای مختلفی با عناوین جعلی مانند هک اینستاگرام ، تلگرام و 2 منتشر می شوند ، اما در داخل آنها کاری جز سرقت اطلاعات شما انجام نمی شود. چنین نرم افزاری ، که در واقع فاقد پرونده های مخرب است ، توسط آنتی ویروس های مخرب شناسایی نمی شود و این شما هستید که نباید با کمی امنیت فریب خورده باشید.

توجه: اول از همه ، شما باید یک لینک مستقیم بارگیری برای آن پرونده داشته باشید. اگر پرونده دارای لینک بارگیری غیرمستقیم است ، باید از روشهای موجود در اینترنت برای تبدیل مستقیم لینک غیرمستقیم استفاده کنید.

پیوند بارگیری را با استفاده از VirusTotal اسکن کنید

سرویس VirusTotal از سال 2012 متعلق به گوگل است. (هنگام نوشتن این مقاله ، این سرویس برای ایران مجازات می شود. با سنگ شکن وارد شوید)
علاوه بر ارائه لینک به این سرویس و اسکن آن برای شما ، می توانید برای اسکن کردن آن نیز پرونده ای را بارگذاری کنید.

وارد وب سایت VirusTotal شوید.
روی گزینه برگه یا URL کلیک کنید.
صفحه ای باز می شود که در آن باید پیوند را وارد کنید.

اکنون بر روی اسکن کلیک کرده یا نماد را بزرگنمایی کنید.
منتظر تصویر زیر باشید.

می بینید که نتیجه اسکن در 62 آنتی ویروس هیچ موردی را نشان نمی دهد و 0 از 62 نمایش داده می شود.

بهترین راه برای این کار نصب افزونه سرویس در مرورگر خود و به سادگی اسکن پرونده با کلیک راست بر روی لینک و انتخاب Check with VirusTotal است.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سیزده − هشت =

Powered by mihanseo