سایت های بدون SSL دیگر امن نیستند

سعید ناصریآوریل 14, 20201min0

سایت های بدون SSL در حال حاضر نا امن نیستند ، بله ، آن چیزی که گوگل تأیید کرده است ، و از ابتدای ژوئیه 2018 ، تمام سایت هایی که SSL ندارند و ناامن هستند.

سایت های بدون SSL دیگر امن نیستند

طبق تحقیقات ، در حال حاضر 81 از هر 100 سایت دارای SSL هستند و پروتکل HTTPS برای کاربران باز است. بر این اساس ، گوگل که سالها SSL را یکی از معیارهای شناسایی دامنه و سایت می دانست و در سئو کارآمد بود ، اکنون آن را به عنوان اولین نکته به عنوان یک سایت امن در نظر می گیرد.

در نسخه های قدیمی تر Google Chrome ، وقتی سایتی را بدون SSL افتتاح کردید ، فقط یک علامت تعجب در کنار سایت نمایش داده می شد ، و کاربران بدون توجه به امنیت سایت یا عدم امنیت سایت ، توجه زیادی به آن نمی کردند. آنها سایت را مرور کردند و از آن استفاده کردند.

اما در کروم 68 و بعد به جای یک علامت تعجب ساده ، عبارت Not Secure در کنار آدرس سایت نمایش داده می شود.

در تصویر زیر تفاوت نمایش سایت بدون SSL در نسخه های قدیمی و جدید Chrome را که گوگل منتشر کرده است مشاهده خواهید کرد.

اکنون به نظر می رسد که گوگل سایت ها را مجبور به پرداخت SSL می کند ، که این امر می تواند محبوبیت آن را کاهش دهد ، اما نکته اینجاست که Google اکنون بسیاری از سرویس های رایگان مانند Letry & # 39؛ s Encrypt یا Cloudflare را ارائه می دهد که سایت شما را تضمین می کند. حداقل یک SSL ساده با رمزگذاری ساده برای سایت ها تهیه کنید ، و این باعث می شود نوار سبز SSL نمایش داده شود.

از آنجا که مرورگر گوگل کروم یکی از رهبران این زمینه است ، بعید به نظر می رسد مرورگرهای دیگر به زودی در قالب Google Chrome عمل کنند و با سایت هایی بدون SSL ، ناخوشایند برخورد کنند.

در این میان کاربران می توانند SSL معتبر و قابل اعتماد را با هزینه ای کمتر از 200 هزار تومان در سال دریافت کنند ، به طوری که نه تنها مورد استفاده گوگل و کاربران قرار بگیرند بلکه امنیت سایت و کاربران را نیز بسیار بالا ببرند.

به این ترتیب ، توصیه می کنیم SSL را برای سایت خود تهیه کنید تا با رشد وب سایت خود مشکلی نداشته باشید.

نکته بسیار مهم با این حرکت گوگل اینست که غیرممکن است که گوگل پس از مدتی سایتهای Not Secure را از جستجوهای خود حذف کند ، یا حتی قبل از ورود به صفحه کاربران هشدار دهد.

امیدواریم از این پس از استفاده از سایت های بدون SSL لذت ببرید.

کاربر عزیز ، می توانید SSL معتبر از Comodo یا RapidSSL را برای سایت خود از قسمت خرید صدور گواهینامه امنیتی دریافت کنید ، یا اگر نمی خواهید آن را خریداری کنید ، لینک های SSL رایگان زیر را در سایت خود راه اندازی کنید.

بیاموزید که چگونه از SSL رایگان Claudfler & # 39 استفاده کنید

آموزش نصب رایگان SSL در کنترل پنل Plesk

کاربر عزیز می توانید در بخش نظرات سؤالات مربوط به این آموزش را مطرح کرده و پاسخ های خود را در این بخش دریافت کنید.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سیزده + بیست =