کلمه IoT مخفف Internet of Things است

سعید ناصریآوریل 5, 20201min0

اشتراک در

توییت

اشتراک در

اشتراک در

پست الکترونیک

امروز اینترنت اشیا به موضوعی داغ تبدیل شده است! برای صحبت در محل کار ، دانشگاه و فراتر از آن ، IoT به طور کلی مفهومی است که پتانسیل انجام این کار را دارد! که می تواند بر نحوه زندگی ما تأثیر بگذارد و همچنین می تواند روش کار را تغییر دهد. اما اینترنت اشیا دقیقاً چیست؟ و چه تأثیری روی ما و زندگی شخصی ما خواهد گذاشت؟

اینترنت اشیا

(IOT) اینترنت اشیا چیست؟

به طور کلی اینترنت اشیا ، تمام دستگاه ها را با یک کلید روشن و خاموش وصل کنید! این به اینترنت و یکدیگر اشاره دارد. از تلفن های همراه ، سازندگان قهوه و سازندگان چای گرفته تا ماشین لباسشویی ، هدفون ، چراغ ها و تقریباً هر چیزی که فکرش را بکنید. هنگامی که یک دستگاه کلید خاموش و روشن است! خوش شانس بودن این شانس را دارد که جزئی از اینترنت اشیا باشید.

تحلیلگر گارتنر پیش بینی می کند که تا سال 2020 ، ما بیش از 26 میلیارد دلار خواهیم داشت! دستگاه های متصل به اینترنت (اگرچه برخی معتقدند که این تعداد حتی بیشتر خواهد شد.) اساس اینترنت اشیا این است که ، در واقع ، شبکه عظیمی از مؤلفه های متصل به اینترنت! همچنین به انسان متصل است. همچنین می تواند مجازاتی برای این رابطه باشد. افراد با اشیاء و اشیاء با یکدیگر.

Internet of Things IoT اولین بار در سال 1999 توسط کوین اشتون اختراع شد! این به معنای دنیایی بود که در آن ، همه چیز ، از جمله اشیاء ، دارای یک شخصیت دیجیتالی از خود و رایانه های مرکزی بودند که به هم متصل می شوند! بگذارید آنها را ساماندهی و مدیریت کنید.

اینترنت اشیا مربوط به تجهیزات محاسباتی ، ماشین های دیجیتال و مکانیکی ، اشیاء ، حیوانات یا انسان ها است! این یک شناسه منحصر به فرد و امکان انتقال داده ها از طریق شبکه بدون نیاز به تعامل دارد! و این شامل انسان یا انسان می شود که با کامپیوتر تداخل می کنند.

اینترنت اشیا ، تکامل همگرایی فناوری بی سیم! سیستم های میکرو الکترومکانیکی (MEMS) خدمات میکرو اینترنت است.

این وضعیت کوین کلی در کتابش قوانین جدید اقتصادی در عصر شبکه ها است! در سال 1998 ، او گره های هوشمند کوچک (مانند سنسورها) را که به شبکه جهانی وب متصل هستند ، توصیف کرد.

اینترنت اشیا

یکی از ساده ترین و قابل فهم ترین نمونه هایی که می توان از IoT به عنوان نمونه استفاده کرد

سیستم های تهویه مطبوع در همان فضای خانه شما واقع شده اند! این دستگاه نوعی ترموستات کاملاً هوشمند است که می تواند هنگام خواب همه عادات شما را بیاموزد و در هنگام خواب ، دامارا مطابق با دمایی که دوست دارید! نیازی به نگرانی در مورد سرد شدن محیط زندگی شما در طول شب نیست.

آیا اینترنت اشیاء (IoT) امن است؟

این پژوهشکده ادعا می کند که تاکنون امسال بیش از نیمی از مشاغل از فناوری اینترنت اشیاء برای محافظت از آن استفاده می کنند.
دستگاه های متصل به شبکه اینترنت اشیاء تا 02 درصد از بودجه امنیتی سالانه آنها را تشکیل می دهند.

از آنجا که این دستگاه های تعبیه شده بسیار تخصصی هستند و اغلب به مهارت های برنامه نویسی و سخت افزار خاصی نیاز دارند ، محافظت از این دستگاه ها به خودی خود یک چالش است. اگر این سیستم که از چندین بخش و دستگاه تشکیل شده است به خوبی محافظت نمی شود ، هر یک از اجزای آن می تواند یک مسیر حمله باشد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

نه + 18 =

Powered by mihanseo