پنتاگون به دنبال ایجاد رآکتور هسته ای قابل حمل برای پایگاه های نظامی است

سعید ناصریآوریل 5, 20201min0

روز دوشنبه ، پنتاگون به سه شرکت آمریکایی مأمور ساخت یک راکتور هسته ای کوچک و قابل حمل هسته ای است که قادر به تأمین برق پایگاه ها و سربازان آمریکایی است.

سه شرکت آمریکایی ، BWX Technologies ، خدمات دولت وستینگهاوس و ایکس انرژی ، وظیفه دارند راکتور هسته ای کوچکی را تولید کنند که قادر به برق برای نیروهای آمریکایی باشد.

این راکتور هسته ای باید قابل حمل و ایمن باشد و در مدت زمان کوتاهی با ماشین ، قطار ، کشتی و هواپیما قابل جابجایی و بهره برداری است. وزارت دفاع در مجموع 39.7 میلیون دلار بودجه برای توسعه راکتور تأمین می کند.

راکتور هسته ای باید به اندازه کافی کوچک باشد که در داخل یک چرخ 18 چرخ قرار بگیرد.

شرکت ها دو سال بعد از نمونه های اولیه خود با یکدیگر رقابت و رونمایی می کنند. وزارت دفاع مدلی را انتخاب می کند که می تواند در حدود 1.5 مگاوات برق تولید کند. اگر رآکتور با موفقیت ساخته شود ، پنتاگون می تواند از آن برای تأمین برق سربازان مستقر در مناطق دور افتاده و بدون نیاز به تجهیزات گران قیمت ، استفاده کند.

با کمک راکتورهای هسته ای قابل حمل ، نیروهای آمریکایی می توانند تقریباً برق نامحدودی را تأمین کنند که این امر باعث افزایش مدت زمان مأموریت ها در هر کجای کره زمین می شود. همچنین در پایگاه های نظامی در صورت عدم موفقیت ژنراتور ، می توان برق مورد نیاز راکتور را تأمین کرد.

برخی از کارشناسان استفاده از راکتورهای هسته ای در میدان نبرد را خطرناک توصیف کرده اند. ادوین لیمن ، رئیس اتحادیه دانشمندان نگران ، می گوید استقرار راکتورهای هسته ای در شرایط جنگی بدون آموزش صحیح فرماندهان در مورد پیامدهای زیست محیطی و عدم برنامه ریزی آنها می تواند عواقب فاجعه آمیز داشته باشد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

10 + 16 =