با وجود هشدارهای امنیتی ، دونالد ترامپ همچنان به استفاده از تلفنهای ناامن ادامه می دهد

سعید ناصریآوریل 3, 20201min0

در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، دونالد ترامپ به شدت از استفاده از ایمیل های شخصی توسط هیلاری کلینتون انتقاد کرد و مانور زیادی در این باره صورت گرفت. اما اکنون ، طبق گفته واشنگتن پست ، خود دونالد ترامپ برای برقراری تماس از تلفن های ناامن استفاده می کند.

در جریان تحقیقات استیضاح آقای ترامپ و 39 ، بخشی از تاریخ تماس های دونالد ترامپ و مشاوران ارشد وی منتشر شد ، که نشان می دهد این افراد بطور منظم از تلفن های نا امن برای مقاصد رسمی استفاده می کنند. این گزارش توسط واشنگتن پست با استناد به منابع آگاه گزارش شده است. لازم به ذکر است که مقامات ارشد دولتی در کشورهای مختلف اغلب از خدمات تماس رمزگذاری شده استفاده می کنند تا هکرها جزئیات تماس ها و پیام های متنی را دریافت نکنند.

در این میان سؤال این است که چگونه هکرها می توانند به محتوای افراد مهم و مهم مانند دونالد ترامپ دسترسی پیدا کنند؟ در ادامه ، به طور خلاصه و مفید این موضوع را توضیح خواهیم داد.

تاریخچه استفاده از تلفن های رمزگذاری شده توسط مقامات ارشد دولت به دوران جنگ جهانی دوم بر می گردد. اما از زمان ظهور اینترنت ، رمزگذاری تلفن بسیار ارزان تر شده است ، و امن ترین خطوط تلفن در حال حاضر از روشی به نام Voice Over Internet Protocol یا VoIP برای کوتاه استفاده می کنند. اما در کل ، بیشتر خدمات استاندارد تلفن و پیامک عمدتاً ناامن هستند.

یک متخصص در این زمینه می گوید: هکرها همیشه به اپراتورهای مخابراتی حمله می کنند و بعضی اوقات فقط با اتصال یک لپ تاپ به برج ارتباطات و بارگیری اطلاعات مختلف می توانند به این داده ها دسترسی پیدا کنند. به گزارش واشنگتن پست ، در حال حاضر برخی از برنامه های پیام رسانی ، مانند سیگنال و واتس اپ ، رمزگذاری تماس ها و پیام ها و مقامات کاخ سفید مرتباً از واتس اپ استفاده می کنند. براساس این گزارش ، مهمترین دلیل استفاده مسئولان از تلفن های ناامن ، سهولت استفاده است.

منبع: Business Insider

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

هشت + 16 =

Powered by mihanseo