خطای مکانی Google در دوچرخه سواری ناشناس به عنوان فراری

سعید ناصریآوریل 3, 20201min0

نگرانی در مورد مقامات قضایی & # 39؛ نابینایی به نابینایی گردهمایی اطلاعات مکانی Google & # 39؛ به نظر می رسد ریشه در واقعیت دارد. به نقل از NBC News ، پلیس ایالتی فلوریدا پس از استفاده از دستورالعمل به اصطلاح نرده های جغرافیایی ، یک دوچرخه سوار بی گناه را در یک سرقت مشکوک که اخیراً در شهر جینسول آمریکا رخ داده ، دستگیر کرد.

این حكم به پلیس اجازه می دهد كه تمام داده های مکانی ضبط شده در اطراف صحنه جنایت را جمع آوری كند. این داده ها شامل ضبط های GPS ، بلوتوث ، WiFi و ارتباطات از راه دور است. یک دوچرخه سوار به نام ذاکری ماکووی از برنامه RunKeeper برای مشاهده و ضبط اطلاعات دوچرخه سواری خود استفاده کرد. همزمان با وقوع جنایت ، این مرد در بازه زمانی سه ساعته سه بار مقابل خانه دزدیده شده بود. این امر توجه كارآگاهان پلیس را به خود جلب كرده و آنها را به مشكوك تبدیل كرده است.

مقالات مرتبط:

گوگل پس از درخواست پلیس برای تهیه داده های مکانی در حوزه جرم ، همانطور که قبلاً وعده داده شده بود ، این اطلاعات را بدون افشای هویت افراد ، در اختیار پلیس قرار داد ، اما پلیس پس از مشاهده رفتار مشکوک این شخص ، از وی خواست. Google برای اطلاعات هویتی. به او ارائه کن علاوه بر این ، گوگل برای درخواست اطلاعات شخصی به شخص خود اطلاع داد.

از آنجایی که این مرد تنها یک هفته فرصت پیگیری درخواست اطلاعات شخصی خود را در دادگاه داشت ، نتوانست مانع از افشای اطلاعات شخصی وی به پلیس شود. وکیل وی با اعتراض به اقدام پلیس اعتراض کرد و اظهار داشت هیچ مبنای قانونی برای تحقیق در مورد اطلاعات شخصی و بدون هیچگونه سرنخ قبلی وجود ندارد. بعدا پلیس فلوریدا ادعا كرد كه اطلاعات جدیدی را در مورد این پرونده به دست آورده است ، كه منجر به حذف اتهامات علیه وی شد. وی از هرگونه اتهام تبرئه شده است ، اما این امر منجر به ایجاد مشکل در صدور قوانین جغرافیایی حصار و نقض متعاقب آن در حفظ حریم خصوصی افراد شده است.

حجم برنامه های مقامات قضایی برای چنین مجوزهایی در سال 2018 در مقایسه با سال 2017 1.500 درصد و در سال 2019 500 درصد در مقایسه با سال 2018 افزایش یافته است. در اوایل ، گوگل این احکام را "نقض مهم حریم شخصی" توصیف می کرد. مقامات قضایی ادعا می کنند که این نوع احکام قبلاً منجر به دستگیری و محکومیت مجرمان شده است ، اما این احکام همچنین می تواند برای شهروندان عادی مشکلاتی ایجاد کند که اتفاقاً در زمان وقوع جرم در نزدیکی صحنه جنایت قرار دارند. علاوه بر این ، ممکن است استخدام وکیل به دلایل مالی برای همه امکان پذیر نباشد و می تواند مشکلات زیادی را برای آن شخص ایجاد کند.

علاوه بر این ، بسیاری از مردم حتی نمی دانند که برنامه هایی که از آنها استفاده می کنند می توانند این میزان از اطلاعات شخصی را فاش کنند. ناگفته نماند که غیرفعال کردن امکان جمع آوری داده های موقعیت مکانی در بخش تنظیمات تلفن های اندرویدی برای کاربران امکان پذیر است. البته توجه بیشتر به حفظ حریم خصوصی در آخرین نسخه های سیستم عامل های موبایل مانند اندروید 10 و iOS 13 باعث کاهش بروز چنین مواردی شده است.

ماه گذشته ، گوگل محدودیت های جدیدی را در زمینه ردیابی موقعیت مکانی کاربر در پس زمینه برنامه ها اعلام کرد. بنابراین ، از ماه آگوست ، تمام برنامه های جدید Google Play که به مجوزهای دسترسی به سابقه پیگیری موقعیت مکانی خود نیاز دارند ، باید روند بررسی را طی کنند. سرانجام ، لازم به ذکر است که ما هنوز مسیری طولانی را در پیش داریم تا کاربران کاملاً از نحوه استفاده از داده های مکانی خود آگاه شوند.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

بیست − پنج =