SSD + بهترین SSD خارجی چیست؟

سعید ناصریمارس 31, 20203min0

اگر در اینجا دوباره هستید ، احتمالاً به دنبال بهترین حافظه sdd خارجی hdd هستید
(SSD) ، در این صورت تبریک می گویم که به جای مناسب رسیده اید. در این مقاله ، در مورد ساختارهای SSD ، انواع SSD ، مزایا و معایب SSD و همچنین فناوری های حافظه SSD صحبت خواهیم کرد و در آخر بهترین SSD های خارجی را معرفی خواهیم کرد.

لیست این مقاله (با کلیک روی هر عنوانی که به آن بخش برده می شود):

هارد دیسک چیست؟

CPU از سه واحد اساسی تشکیل شده است: حافظه ، کنترل و حساب (ALU). هر سه واحد برای عملکرد کامپیوترها ضروری هستند. در این مقاله ، در مورد هارد دیسک ها و نقشی که در شکل گیری قسمت انتگرال بخش حافظه دارند ایفا می کنیم.

به طور خلاصه ، هارد دیسک اصلی و بزرگترین دستگاه ذخیره سازی کامپیوتر HDD & 39 انگلیسی است که شامل مدار الکترونیکی و قطعات متحرک برای ذخیره داده ها با استفاده از قطب های مغناطیسی است. داده های ذخیره شده در درایوهای دیسک سخت دائمی هستند و حتی اگر کامپیوتر خاموش باشد ، همچنان در جای خود باقی می ماند.

شرکت های ذخیره سازی داده های ایالات متحده Seagate Technologies و Western Digital ، Hitachi و Toshiba تولید کنندگان پیشرو درایوهای دیسک سخت هستند.

از زمان معرفی آن در سال 1956 ، ساختار داخلی HDD تغییر زیادی نکرده است ، به جز اینکه ابعاد آن تغییر کرده است. هارد دیسک این اساساً از پلاترهای دیسک سخت (مواد مغناطیسی به شکل دیسک) درون محفظه هوای بسته تشکیل شده است.

در داخل ، در یک طرف محفظه ، یک صفحه کنترل الکترونیکی وجود دارد که کنترلر دیسک نام دارد. همچنین یک موتور وجود دارد که سکوها را با سرعت 3600 یا 7200 دور در دقیقه در زیر صفحه می چرخاند.

معماری اتصال

این هارد دیسک ها با استفاده از سیم برق و ATA ، SATA یا SCSI از طریق درگاه های انتهای عقب به مادربرد متصل می شوند. کابل دقیق b استفاده شده بستگی به نوع HDD دارد و معمولاً با HDD همراه است.

حافظه sdd (sdd) چیست؟

سوال: هارد دیسک چیست؟
پاسخ: Solid State Drive (SSD) یا SSD نسل جدیدی از دستگاههای ذخیره سازی است که در رایانه ها استفاده می شود. SSD ها دیسک های سخت مکانیکی سنتی را با استفاده از حافظه مبتنی بر فلش جایگزین می کنند ، که به طور قابل توجهی سریعتر است.

فناوری های قدیمی ذخیره سازی دیسک سخت کندتر عمل می کنند ، که اغلب باعث می شود کامپیوتر شما کندتر از حد لازم باشد. SSD ها به دلیل کم خواندن و ورودی های سریع ، کامپیوترها را به میزان قابل توجهی سرعت می بخشند.

SSD با اختصار Solid State Drive یک وسیله ذخیره سازی است که از مجموعه های مدار مجتمع به عنوان حافظه برای ذخیره داده ها استفاده می کند. این شامل یک واحد کنترل ، یک واحد ذخیره سازی (تراشه NAND Flash یا DRAM) ، یک حافظه پنهان اختیاری (یا بافر) و یک رابط است.

تراشه اصلی کنترل SSD چیست؟

هر هارد دیسک دارای یک واحد کنترل (همچنین به عنوان کنترل کننده اصلی نیز خوانده می شود) با یک تراشه کنترل اصلی.
این کنترلر دارای دو عملکرد است:

برای انتقال داده به رایانه ، حافظه را به رابط وصل کنید. دستورالعمل های مختلف در مورد SSD را تکمیل کنید. به عنوان مثال: خواندن و نوشتن داده ها ، سطح فرسودگی شغلی (WL) ، مدیریت بد بلوک ، بررسی و تصحیح خطا (ECC) ، بازیابی حافظه (GC) و غیره.

در یک کلام ، کیفیت تراشه اصلی کنترل به طور مستقیم عمر SSD را تعیین می کند.

تراشه حافظه SSD_Controllers چیست؟

به طور کلی تراشه های حافظه را می توان به دو نوع تقسیم کرد: تراشه فلش NAND و تراشه DRAM.

DRAM که برای حافظه دستیابی تصادفی پویا کوتاه است ، نسبت به تراشه فلش NAND سرعت خواندن و نوشتن سریعتر دارد. اما پس از خاموش کردن ، DRAM داده ها را از دست می دهد. براساس موارد فوق ، DRAM معمولاً در بانکهای حافظه استفاده می شود و فقط از چند SSD استفاده می کند.

فلاش NAND یک فناوری ذخیره سازی غیر فرار است ، به این معنی که داده ها پس از قطع برق در جای خود باقی می مانند. با توجه به مزایای آن مانند مصرف برق پایین ، قیمت پایین و عملکرد خوب ، از آن در SSD ها بسیار استفاده می شود.

تراشه فلش NAND را می توان به حافظه های فلش SLC (سلول تک سلولی) ، MLC (سلول چند سطح) ، TLC (سلول سه سطح) و QLC (سلول چهار سلولی) تقسیم کرد. علاوه بر این ، تراشه های فلش NAND را می توان به حافظه های فلش NAND و حافظه فلش 3D NAND نیز تقسیم کرد.

تراشه بافر چیست؟

تراشه بافر در کنار تراشه کنترلر ایستاده است. با استفاده از آن ، SSD ها می توانند داده ها را سریعتر پردازش کنند. با این حال ، برای صرفه جویی در هزینه ، برخی از راه حل های ارزان قیمت SSD تراشه های حافظه نهان را از بین می برند ، که مطمئناً عملکرد SSD را تضعیف می کند.

رابط چیست؟

رابط دیسک سخت اتصال بین هارد دیسک و سیستم میزبان است که برای انتقال داده ها بین آنها استفاده می شود. رابط دیسک سخت سرعت اتصال بین هارد دیسک و کامپیوتر را تعیین می کند.

به طور کلی ، SSD دارای مشخصات واسط کاربری یکسانی با هارد معمولی است. به عنوان مثال ، ممکن است دارای رابط هایی مانند SATA ، mSATA ، M.2 و U.2 باشد. این رابط ها از پروتکل AHCI پشتیبانی می کنند.
با این حال ، SSD همچنین دارای رابطی است که فقط از پروتکل NVMe یعنی PCI پشتیبانی می کند

انواع حافظه SSD

SSD ها را می توان با توجه به دو عامل طبقه بندی کرد: تراشه حافظه (یعنی فضای ذخیره سازی) و رابط.

SSD مبتنی بر DRAM و SSD مبتنی بر Flash

بسته به فضای ذخیره سازی ، هارد دیسک ها را می توان به دو نوع تقسیم کرد: SSD های مبتنی بر DRAM و SSD های مبتنی بر فلش.

SSD مبتنی بر DRAM DRAM را به عنوان واسطه ذخیره سازی خود می پذیرد. با دستیابی به اطلاعات بسیار سریع ، به طور کلی کمتر از 10 میکرو ثانیه صورت می گیرد. بنابراین ، در درجه اول برای سرعت بخشیدن به برنامه هایی که در غیر این صورت در SSD یا HDD های سنتی به تأخیر می افتند ، استفاده می شود.

اما ، به دلیل اینکه فرار است و برای محافظت از امنیت داده ها به نیروی مستقل احتیاج دارد ، از فضای نسبتاً کمی برای استفاده برخوردار است.
SSD مبتنی بر فلش ، عمدتا حافظه فلش NAND فرار را اتخاذ می کند. در مقایسه با DRAM ، فلاش NAND ارزان تر است و امکان ذخیره داده ها بدون منبع تغذیه ثابت و اطمینان از تداوم داده ها از طریق قطع برق ناگهانی فراهم می شود.

توجه: رسانه های ذخیره سازی دیگری برای SSD ها مانند 3D XPoint وجود دارد. این یک فناوری جدید حافظه غیر فرار است که در سال 2015 توسط اینتل و میکرون اعلام شده است. در مقایسه با SSD های مبتنی بر NAND ، SSD های مبتنی بر 3D XPoint دارای سرعت و استقامت بالاتری هستند. قیمت هر بیت از NAND گرانتر است اما ارزان تر از درام است.

SATA SSD، M.2 SSD، U.2 SSD، PCI-E SSD، NVMe SSD

بسته به رابط کاربری ، SSD را می توان به SATA SSD ، M.2 SSD ، U.2 SSD ، PCI-E SSD و موارد دیگر تقسیم کرد. NVMe SSD نشان می دهد که این SSD از پروتکل NVMe استفاده می کند ، که به رابط نیز مربوط می شود. تا حدودی نوع رابط بر میزان انتقال داده SSD تأثیر خواهد گذاشت.

SSD در مقابل مزایای HDD SSD

در مقایسه با HDD ها ، SSD ها دارای مزایای زیر هستند:

سرعت سریع تر. از آنجا که درایو دیسک سخت از حافظه فلش استفاده می کند ، سرعت خواندن نسبتاً سریعتر از هارد دیسک سنتی است. علاوه بر این ، هیچ راهنما SSD وجود ندارد ، بنابراین زمان جستجو نزدیک به 0. مقاومت بیشتر در برابر شوک جسمی است. هرگونه تأثیر جسمی (مانند لرزش ، حرکات زیاد یا نوسانات دما) به اندازه HDD ها تأثیر نمی گذارد زیرا هیچ قسمت متحرکی برای شکستن وجود ندارد. مصرف برق کمتر و تولید گرمای کمتری دارد. بسیاری از SSD ها به انرژی کمتری نیاز دارند و گرمای کمتری تولید می کنند ، از این طریق باعث کاهش مصرف برق به خصوص در لپ تاپ هایی که مستعد گرما هستند ، می شوند. سر و صدا. درایوهای حالت جامد فاقد موتور مکانیکی و فن هستند ، بنابراین سر و صدای کار 0 db است. دامنه دمای عملیاتی گسترده. یک دیسک سخت معمولی فقط می تواند در محدوده 5 تا 55 درجه سانتیگراد کار کند. با این حال ، بسیاری از SSD ها می توانند در دماهای بین -10 تا 70 درجه سانتیگراد کار کنند. دستکاری آسان. SSD نسبت به یک هارد معمولی از نظر وزن سبک تر است

SSD ها نیز دارای معایبی هستند. در اینجا برخی از آنها آورده شده است

Flash SSD دارای یک چرخه نوشتن محدود است که مربوط به طول عمر SSD است. SLC SSD دارای 100000 چرخه نوشتن است ، در حالی که سطح ورودی عمومی SSD که به طور معمول از MLC استفاده می کند فقط 10،000 چرخه نوشتن دارد. از نظر تئوری ، SSD با تکمیل چرخه نوشتن شکست می خورد. بنابراین ، در تئوری ، عمر HDD از عمر SSD طولانی تر است. اما واقعیت این است که SSD پس از رسیدن به محدوده چرخه نوشتن ، هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد و SSD کمتر از HDD مستعد سقوط است زیرا هیچ قسمت متحرک ندارد. SSD های گیگابایتی بسیار گرانتر از هارد دیسک های مکانیکی سنتی هستند ، بنابراین ارتقاء به SSD با همان ظرفیت GB ممکن است منجر به هزینه های قابل توجهی شود. به دلیل هزینه بسیار بالا ، ظرفیت SSD معمولاً پایین تر از HDD است. درایوهای حالت جامد برای چیست؟

شروع SSD در مناطق پیشرفته رایانه های شخصی شروع شد ، جایی که شما مجبور بودید زمان بیشتری را برای زمان های بسیار کم دسترسی و درایوهای پرقدرت بگذرانید. اما از آن زمان به بعد ، این انبارهای ذخیره سازی به یک گزینه پذیرفته شده یا حتی پیش فرض در لپ تاپ ها و رایانه های محبوب تبدیل شده اند.

آیا ssds در مناطق زیر فعالیت می کند؟

مشاغل و مشاغل: شرکتهایی که با حجم زیادی از داده ها کار می کنند (مانند محیط های برنامه نویسی یا تجزیه و تحلیل داده ها) اغلب به دلیل زمان موجود و سرعت انتقال داده به SSD متکی هستند. مهم است.

بازی ها: رایانه های بازی همیشه در فن آوری محاسبات ، به ویژه در ذخیره سازی ، محدود بوده اند ، زیرا بازی های مدرن اغلب نیاز به بارگیری و نوشتن پرونده ها (مانند بافت ، نقشه ، سطوح ، شخصیت ها) دارند. و گفته شده است که SSD ها می توانند کمک شایانی به سیستم های بازی کنند.

تحرک: SSD ها به انرژی کمتری نیاز دارند ، بنابراین به بهینه سازی عمر باتری در لپ تاپ ها و تبلت ها کمک می کنند. SSD ها همچنین در برابر شوک مقاوم هستند و این باعث کاهش احتمال از دست رفتن داده در هنگام گم شدن یا ضربه می شود.

سرورها: سرورهای Enterprise برای ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان و مشتریان خود نیاز به خواندن و نوشتن سریع SSD دارند.

هارد اکسترنال چیست؟

هارد اکسترنال شبیه به فلش مموری ماست اما با اندازه بزرگتر و فضای حافظه متعددی که می تواند داده های زیادی را ذخیره کند. البته گاهی اوقات در رایانه اطلاعاتی داریم و از از دست دادن یا از دست دادن آن می ترسیم. می توانید این اطلاعات را در جایی به عنوان یک هارد اکسترنال ذخیره کنید. در این حالت ، به راحتی می توان فرض کرد که اگر این اطلاعات را از دست دهید ، یک نسخه خواهید داشت. با تهیه نسخه پشتیبان می توانید داده ها را به طور دائم بر روی یک هارد اکسترنال ایمن کنید.

استفاده از هارد دیسک های SSD خارجی

هارد دیسک های خارجی عمدتاً برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و گسترش ظرفیت رایانه شما هنگامی استفاده می شود که فکر می کنید داده های مهم روی رایانه شما به پشتیبان گیری نیاز دارند (مانند فیلم ، فایل های موسیقی ، کتابهای الکترونیکی ، برنامه های کاربردی و غیره) یا. دیسک شما فضای کافی ندارد

هارد اکسترنال (خارجی) برای تهیه نسخه پشتیبان از داده نسبت به سوزاندن سی دی / دی وی دی بسیار مناسب تر است و از ظرفیت بیشتری نسبت به فلش USB برخوردار است ، بنابراین اکنون هارد اکسترنال در اصل تجهیزات استاندارد یک کاربر پیشرفته کامپیوتر است.

بهترین هارد دیسک های خارجی

اکنون که زمان لازم برای آشنایی با مزایای sdd برای آشنایی با بهترین هارد دیسک های قابل حمل SSD است ، زمان زیادی لازم است تا چندین مدل هارد اکسترنال تست و تست شود ، بنابراین ما می توانیم بهترین ها را بدست آوریم هارد دیسک موجود بازاری را انتخاب کنید که هم کیفیت و هم مقرون به صرفه باشد. تخصص ما تحقیق در زمینه سخت افزار در بازار است و به شما در انتخاب معقول کمک می کند ، در زیر نتایج فرایند بررسی ما را پیدا خواهید کرد.

بهترین هارد اکسترنال برای رایانه شخصی: Western Digital My Passport 4TB My Western Passport مدل هارد دیجیتال خارجی (عکس از www.onlinetrade.ru)

وقتی بهترین هارد اکسترنال به نظر می رسد ، به دنبال فراتر از Western Digital My Passport نباشید. این جدیدترین مدل با ظرفیت 1 ترابایت تا 4 ترابایت است. دارای فضای ذخیره سازی ابری و رمزگذاری 256-AES با نرم افزار پشتیبان WD است.

همچنین نرخ انتقال داده فوق سریع را ارائه می دهد. Western Digital My Passport تعادل خوبی بین قیمت و ظرفیت ارائه می دهد ، به این معنی که قیمت ها در ظرفیت های بالاتر منطقی است.

چرا این مدل را دوست داریم؟ ظرفیت ذخیره سازی بالا در پاسپورت MySQL Western Digital External Digital ، سرعت انتقال داده خوب ، نرم افزار پشتیبان گیری عالی WD.

نقاط ضعف: هیچ ضعف وجود ندارد.

بهترین هارد اکسترنال برای تهیه نسخه پشتیبان: پشتیبان تهیه Seagate 2tb Plus به علاوه باریک پشتیبان

چه کسی این کار را انجام داده است: افرادی که هارد دیسک ها را به دستگاه های مختلف وصل می کنند و بیشتر برای کارهای پشتیبان خود از آنها استفاده می کنند ، همچنین افرادی که به دنبال مکانی برای ذخیره اسناد و عکس های خود و بررسی آنها در روزهایی هستند.

چرا ما عاشق این مدل هستیم: "2 TB Seagate Backup Plus Slim یکی از سبکترین و باریکترین سخت افزاری است که ما مورد آزمایش قرار داده ایم و سریعترین سرعت در انتقال پرونده هایی مانند عکس و موسیقی و اسناد رایانه ای از جمله موارد دیگر است. رقبا مهمتر از همه ، این درایو خارجی بسیار قابل اعتماد در حال آزمایش یکی از چهار گزینه برتر هارد دیسک است که امسال انتخاب کرده ایم. ما همچنین با خواندن نظرات کاربرانی که این درایو را خریداری کرده اند ، بیشترین بازخورد را از سایت های Amazon و سایر سایت های فروشندگان پیدا کردیم. هارد Seagate همچنین دارای یک نرم افزار کاربردی است. "

معایب: پورت USB هنگام اتصال کمی سست است. اگر به طور تصادفی پورت را شل کنید ، دیگر نمی توانید پرونده های خود را در درایو بازیابی کنید. این گارانتی محصول به مدت 24 ماه در فروشگاه های آنلاین ذکر شده است و ما از گارانتی محصول خود در بین کاربران خود نارضایتی نشان داده ایم. با این حال ، اینها نباید تأثیری در خرید محصول داشته باشند.

ذخیره سازی شبکه: دیسک ایستگاه سینولوژی ds218 + 2 bay baysynology discstation ds218 + 2 bay

چه کسی برای این کار است: هارد دیسک متصل به شبکه (NAS) برای کسانی که دارای شبکه و رسانه بزرگ هستند مناسب است. هارد دیسک به شما امکان می دهد تا تمام پرونده ها را در یک مکان ذخیره کرده و آنها را به دستگاه های دیگر منتقل کنید.

همچنین برای تهیه نسخه پشتیبان از چندین دستگاه در یک مکان مناسب است. همچنین ، اگر داده زیادی دارید و حساس هستند ، آنها زیاد هستند و شما خدمات اعتماد مانند DropBox یا pCloud را دوست ندارید ، این درایو گزینه خوبی برای بررسی است.

چرا ما این هارد دیسک را دوست داریم: "HDD DiskStation DS218 + Synology سریعترین HDD NAS است که ما مورد آزمایش قرار داده ایم و در تست های ما خوب عمل کرده است. سخت افزار این مدل به تنهایی حدود 300 دلار قیمت دارد. "

این مدل دارای یک سخت افزار رمزگذاری به نام AES-Ni است که می تواند به عنوان یک لایه امنیتی اضافه شده استفاده شود. ROM به روز شده و نرم افزار بسیار روان است. نرم افزار موجود در این درایو به خوبی با ارائه هایی مانند Plex ، BitTorrent و GitLab سازگار است. می توانید از DS218 + به عنوان درایو خانگی ، توزیع رسانه ها ، گیره الکترونیکی ، درایو میزبان وب یا ضبط ویدیو سایت های نظارتی استفاده کنید.

معایب: سخت افزار NAS عالی است اما قیمت آن بسیار گران است. نصب و راه اندازی ممکن است کمی دشوار و بسیار تخصصی باشد. در صورت بروز هر گونه مشکلی ، حتما با یک متخصص مشورت کنید.

بهترین هارد اکسترنال برای یک دستگاه: WD 4TB My Book Desktop Digital My Hard Drive Desktop My Book

چه کسی این کار را انجام می دهد: این درایو برای افرادی است که بیشتر آنها روی سیستم کار می کنند و می خواهند اسناد و عکس های مهم خود را در یک فضای با ظرفیت بالا ذخیره کنند. فضای بزرگ ذخیره سازی در کنار هارد دیسک ، این درایو را به گزینه خوبی برای ما تبدیل کرده است.

چرا این هارد دیسک را دوست داریم: "Western Digital & # 39؛ s HDD 4TB کتاب من بسیار معتبر است ، تقریباً چند قرائت نارضایتی از بیش از 100 کاربر وجود داشته است که این درایو را خریده اند. قیمت مقرون به صرفه است و سرعت بالای آن در انتقال پرونده بسیار جذاب است. این محصول در برخی فروشگاه های آنلاین به مدت 24 ماه تضمین شده است و ذخیره بالای آن باعث می شود خیال شما راحت شود. "

نقاط ضعف: تمام هارددیسک هایی که تست کردیم خوب کار کردند و اختلاف بین آنها جزئی بود. از آنجا که این سخت افزار از لحاظ عملکرد مشابه است ، توصیه می کنیم ارزان ترین را به یک برند معتبر تبدیل کنیم. مخاطبان برند وسترن دیجیتال محصولات خوبی در بازار دارند که می توانید بدون نگرانی آنها را خریداری کنید.

بهترین هارد دیسک: samsung t5 قابل حمل ssd – 500gbSSD خارجی سامسونگ مدل T5 ظرفیت 500

چه کسی برای این کار است: سامسونگ T5 & 39 SSD خارجی می تواند حداکثر 3 تا 5 برابر سریعتر از سایر موجود در بازار برای عکاسان ، گرافیک ها و افرادی که به هیچ قیمتی تجارت نمی کنند ارائه دهد. بگیر

SSD به طور طبیعی از قیمت بسیار بالاتری نسبت به هارد معمولی برخوردار است و البته نازکترین و باریکترین طراحی را در بین رقبای خود دارد. نرم افزار کمکی آن سریع و کاربردی است و رمزگذاری را بسیار آسان و سریع می کند. درایو همچنین از چراغ LED استفاده می کند که هنگام اتصال به یک کامپیوتر روشن می شود.

چرا ما این هارد دیسک را دوست داریم: ”درایو خارجی Samsung T5 Portable SSD 500 GB بسیار قابل اعتماد و بسیار سریعتر از سایر مدلهای SSD موجود در بازار است. ssd از پورت USB 3.1 این دو نسل استفاده می کند و نوع پورت آن C است. همچنین دارای رمزگذاری AES-256 بیتی است که اطلاعات حساس شما را رمزگذاری می کند. "

نقاط ضعف: در مقایسه با سایر هارد اکسترنال ها ، SSD سامسونگ T5 بسیار گران است. اما اگر پول دارید ، حتما این مدل را به عنوان اولویت اول خود در نظر بگیرید زیرا هیچ نقصی ندارد.

بهترین خارجی: G-RAID-G-RAID با Thunderbolt 3G-Technology 8TB G-RAID با Thunderbolt 3

آخرین محصول G-RAID Thunderbolt Dual Hard Drive قادر به نرخ انتقال 440 مگابایت در ثانیه در RAID 0 است که برای درایوهای سخت بسیار باورنکردنی است اما همچنین ویژگیهای اضافی را به شما ارائه می دهد.

در قسمت پشتی پورت HDMI 2.2 قرار دارد که از طریق کابل Thunderbolt 3 G-RAID یک سیگنال ویدئویی را به مانیتور خارجی ارسال می کند ، که باعث صرفه جویی در پهنای باند زیادی برای صرفه جویی حتی با یک دیسک سخت کامل می شود. همچنین دارای پورت USB-C برای اتصال به مکینتاش یا رایانه های شخصی که فاقد Thunderbolt هستند. این راه حل بسیار سریع و با ظرفیت بالا برای ذخیره سازی برای برنامه های محبوب طراحی شده است و در عین حال از پخش فیلم HD ، 2K ، 4K و HDR نیز پشتیبانی می کند. به عنوان یکی از اولین درایوهای TB3 با ظرفیت بزرگ در بازار ، این درایو خوب دارای قابلیت اتصال بالا ، قابلیت تعویض آسان درایوهای سطحی و سرعت انتقال راحت (مخصوصاً در RAID 0) است. این محصول برای مکان هایی مانند هاست مناسب است.

نوبت شما برای پاسخ دادن است: در این مقاله شما با مفهوم ssd کاملاً آشنا هستید و در نهایت فهمیدید که بهترین هارد اکسترنال چیست. اگر نظرات یا صحبت هایی دارید ، به ما اطلاع دهید. آیا قصد دارید یکی از منتخبان ssd & # 39 را خریداری کنید؟

این داستان را چقدر دوست داشتید؟

(رای ها: 2 رای متوسط: 4.5)

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

پانزده − 1 =

Powered by mihanseo