وام 1.5 میلیون دلاری برای اتومبیل های گازسوز

سعید ناصریمارس 26, 20201min0

این روزها به دلیل شرایط اقتصادی جامعه ، بسیاری از رانندگان می خواهند خودروهای خود را بسوزانند. یکی از سیاست های دولت طی سالهای گذشته دو برابر شدن تعداد خودروهای سوخته است. اخیراً مدیرعامل شرکت پخش ملی فرآورده های نفتی CNG از وام 1.5 میلیون دلاری و اعطای تسهیلات دیزل خودرو به متقاضیان خبر داد.

در حالی که ایران بیشترین ذخایر بنزین در جهان را در اختیار دارد ، اما براساس این اعلامیه ، سهم بنزین در سبد انرژی ما تنها 2٪ است که در برنامه اولیه 2 درصد پیش بینی شده بود که تاکنون محقق نشده است. .

برخی از کپسول های مورد استفاده برای اتومبیل های گازسوز مدت زمان طولانی است که منقضی شده اند و این ماشین را به بمب زمانی تبدیل می کنند که متأسفانه برای فقرا و در معرض خطر قرار دارد.

آخرین برنامه دولت برای گسترش نمونه کارها بنزین خود در سبد انرژی وام 1.5 میلیون دلاری به خودروسازان با مصرف دوتایی بود که حمید قاسمی ، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی CNG & # 39؛ s ، در مورد آخرین جزئیات پروژه. این طرح انجام شده است اما اجرای آن کمی دشوار بوده است.

دارندگان کم هزینه ماشین

حمید قاسمی دهچه ، مدیر پروژه CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ، از پیشنهاد تسهیلات کم هزینه به صاحبان خودرو برای تبدیل به وسایل نقلیه گازسوز خبر داد. آنها می توانند در https://www.irngv.ir برای سامانه تبدیل وام خودکار اقدام کنند.

وی تأکید کرد: میزان تسهیلات اعطا شده توسط مدل خودرو بطور متوسط ​​1.5 میلیون تومان (معادل 2٪ هزینه تبدیل خودرو) خواهد بود که بدون ثبت نام و فقط در سیستم و طبق وزارت صنعت (صنعت ، معدن و تجارت) برنامه. پرداخت می شود

امکانات وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی

قاسمی میزان تسهیلات اعطایی به صاحبان وسایل نقلیه عمومی را بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان اعلام کرد. این تسهیلات از طریق یک کنسرسیوم مشترک بانک پارسیان و پست بانک تأمین می شد و هم اکنون در دفاتر پست های بانکی و 39 در دسترس است.

مدیر پروژه CNG از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بر آمادگی خودروسازان برای تحویل وسایل نقلیه دوگانه سوز تأکید کرد.

قاسمی افزود: حدود 4.8 میلیون خودرو (7000 تاکسی تاکسی از جمله تاکسی اینترنتی و یک و نیم میلیون وانت و نیسان) مستعد تبدیل شدن به گازسوز در کشور و سیستم حمل و نقل عمومی کشور هستند ، از جایی که این خودروها به آنجا تبدیل می شوند. مصرف سوخت. روزانه حدود 2 میلیون لیتر بنزین در کشور صرفه جویی می شود.
علاوه بر این ، برای مواضعی که اعلام کردیم ظرفیت 5٪ افزایش می یابد و در صورت لزوم می توانیم در یک هفته موقعیت مقیاس کوچک را اجرا کنیم.

برخی متقاضیان از محل کار خودروهای خود بی اطلاع هستند. برای برخی از متقاضیان قابل توضیح است که متقاضیان وسایل نقلیه بنزینی می توانند درخواست کارگاه های تبدیل را در سراسر کشور ارائه دهند و پس از ثبت نام در یکی از کارگاه ها ، ماشین خود را به آتش کشیده باشند.

کاهش مصرف سوخت دیزل با تبدیل خودروهای دیزلی به 4٪

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و مدیر پروژه CNG # 39 همچنین از آمادگی شرکت توزیع CNG Petroleum & طرح مدیریت برای اعطای تبدیل به دارندگان خودروهای دیزلی خبر داد و گفت: این پروژه در حال حاضر در مرحله آزمایشی است و سال آینده به مرحله اجرا خواهد رسید.

قاسمی میزان امتیازات اعطا شده به دارندگان خودروهای دیزلی را با هزینه تبدیل 5 درصد اعلام كرد و افزود: كاهش مصرف سوخت دیزل در كشور ، صرفه جویی در مصرف سوخت CNG و كاهش هزینه های كامیون و اثرات زیست محیطی در جایگزینی سوخت تمیز با سوخت دیزل. مزایای آن

وی با تأکید بر کاهش مصرف بنزین 5 درصد با اجرای این طرح تصریح کرد: اکنون نمونه ای از این خودروها است و اکنون با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی این امر به طور گسترده در کشور انجام می شود.

قاسمی تأکید کرد: در حال حاضر 4 سایت در سراسر کشور فعال است که همگی اخیراً توسط سازمان ملی استاندارد برای ایمنی مورد بازرسی و تصویب قرار گرفته اند.

گفتنی است این ایستگاه ها تا 5 برابر ظرفیت فعلی خود ظرفیت دارند.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

5 × 5 =