چگونه حافظه های مخفی ویندوز را پاک کنیم؟

سعید ناصریمارس 26, 20201min0

اگر رایانه ویندوز شما دارای هارد 1 گیگابایتی است ، باید بدانید که تمام آن فضای را ندارید. به عبارت دیگر ، در پشت صحنه بخش کوچکی از این ذخیره سازی به حافظه نهان پرونده های مختلف اختصاص داده شده است.

انبارها پرونده های غیر دائمی برای علوم رایانه هستند که ممکن است در آینده پردازش شوند تا یک فرآیند خاص انجام شود. بنابراین این پرونده ها تا آن زمان پنهان مانده اند. پرونده های کش بعضی اوقات برای افزایش کارایی سیستم بسیار مهم هستند ، اما متأسفانه این پرونده ها فضای ارزشمندی را به خود اختصاص می دهند.

بنابراین اگر از درایوهای SSD استفاده می کنید یا فضای ذخیره سازی محدودی دارید ، این می تواند برای شما مشکل ایجاد کند. خبر خوب این است که کاربران می توانند حافظه نهان را به راحتی و بدون هیچ زحمتی پاک کنند تا فضای ذخیره سازی خود را آزاد کنند.

1. Windows 10 Update Cache برای راحتی شما ، ویندوز تمام پرونده های Windows Update را در حافظه نهان این بخش نگه می دارد. این قطعاً برای به روزرسانی ویندوز مفید است. اما در مقابل ، فایلهای به روزرسانی ویندوز می توانند مقدار قابل توجهی فضای ذخیره سازی را به خود اختصاص دهند.

به عنوان مثال ، یکی از به روزرسانی های سرویس ویندوز 10 عالی بود ، اما دارای 24 گیگابایت حافظه با ارزش است و پس از بروزرسانی ، ویندوز به طور خودکار پرونده های خود را پاک نمی کند. برای اینکه این حجم آزاد و در دسترس کاربر قرار گیرد.

قبل از پاک کردن حافظه نهان ، باید سرویس Windows Update را غیرفعال کنیم تا اطمینان حاصل شود که هیچ به روزرسانی بارگیری نشده است. برای این کار ، منوی Start را باز کرده و برنامه Command Prompt را اجرا کنید. در آخر ، دستور زیر را در Command Prompt تایپ کنید:
wuauserv net stop
سپس File Explorer را باز کنید و مسیر C: Windows SoftwareDistribution Download را دنبال کنید. Inside Download می توانید همه چیز را با خیال راحت پاک کنید. سپس با نوشتن دستور زیر در Command Prompt باید سیستم Windows Update را دوباره فعال کنید:
wuauserv شروع خالص
2. حافظه نهان Windows Store یکی از بزرگترین تغییر در تجربه کاربری ویندوز ، معرفی Windows Store و اقدامات مایکروسافت برای تبدیل نرم افزارهای خود به برنامه های موجود در فضا بود. با این حال ، ما فکر می کنیم فروشگاه ویندوز آنچنان که باید موفقیت آمیز نبوده است ، و هنوز هم امروز با برنامه های جعلی روبرو هستیم.

بخشی از حافظه پنهان یا حافظه نهان ویندوز نیز بخشی از فروشگاه مایکروسافت است. پرونده های حافظه نهان در این بخش نه تنها فضای حافظه را اشغال می کنند بلکه می توانند هنگام متوقف شدن بارگیری یا سایر وقایع باعث ایجاد مشکلاتی شوند. در این حالت تمیز کردن حافظه نهان می تواند مشکلات را از بین ببرد.
بخشی از حافظه پنهان یا حافظه نهان ویندوز نیز بخشی از فروشگاه مایکروسافت است.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

هفده − ده =