روش تست رمز عبور ایمن و غیرقابل نفوذ

سعید ناصریمارس 21, 20201min0

آیا تا به حال از شما سؤال شده است که آیا رمز عبور شما ایمن و غیرقابل نفوذ است؟
بگذارید در اینجا به شما بگویم که هیچ پسورد غیرقابل نفوذ نیست و همه رمزهای عبور قابل نفوذ هستند ، اما چقدر طول می کشد تا هک کلمه عبور خود را هک کنید مهم است. ما به شما راه حل ایمن سازی رمز عبور را برای شما می گوییم تا بتوانید وضعیت امنیتی رمز عبور مورد نظر خود را آزمایش کنید.

قبل از اینکه به آموزش تست رمز عبور ایمن بپردازیم ، اجازه دهید در مورد هک رمز عبور صحبت کنیم و راه حل را برای شما بیان کنیم.

رمز عبور هک

هک کردن کلمه عبور در دنیای امروز و یکی از رایج ترین راه های دسترسی به یک سیستم یا حساب است. حمله هایی مانند Brute Force یکی از روش هایی است که برای بدست آوردن رمزهای عبور استفاده می شود که رمزهای عبور زیادی را آزمایش می کند تا بتوانید به رمز اصلی خود دسترسی پیدا کنید ، یا راه دیگری برای بدست آوردن یک فایل رمز عبور ذخیره شده در ویندوز یا لینوکس است. و hash رمز عبور خود را رمزگذاری کرد تا در نهایت آن را دریافت کنید.

در سیستم عامل های ویندوز ، فایلی به نام SAM وجود دارد و در سیستم عامل پایه یونیکس فایلی به نام Shadow وجود دارد که در آن همه رمزهای عبور ذخیره شده و در پرونده رمز عبور شما ذخیره می شوند ، می توان رمز ورود هش را بازیابی کرد ، اما نه فقط آنچه شما هستید فکر. هرچه گذرواژه طولانی تر باشد ، بازگشت آن سخت تر است.

در این مقاله نکات کلیدی سرویس رمز عبور پیچیده و قوی شما را برجسته کردیم که هرچه بیشتر از علائم ، اعداد و حروف کوچک استفاده می کنید رمز عبور شما پیچیده تر خواهد بود و شکستن آن نیز سخت تر خواهد بود.

اکنون توضیح خواهیم داد که ملاک این دشواری چیست.

رمز عبور ایمن را آزمایش کنید

در اینجا نحوه معرفی سایتی به نام HOW SECURE MY PASSWORD وجود دارد که به شما امکان می دهد رمز عبور خود را وارد کنید تا به شما اطلاع دهیم که چقدر طول می کشد تا رمز عبور خود را بشکنید.

برای تست رمز عبور خود ، روی پیوند زیر کلیک کنید.

روش تست رمز عبور ایمن

پس از ورود به سیستم ، رمز عبور خود را مطابق مشخص وارد کنید.

پس از وارد کردن جعبه مشخص شده به شما گفته می شود که چقدر زمان لازم است تا رمز عبور خود را بشکنید یا بهتر است پسورد هش خود را بازگردانید

به عنوان مثال ، ما رمز عبور @ li_1392 [Reza @] را در این سایت وارد کرده ایم و همانطور که مشاهده می کنید ، برای شکستن هش یک رمز عبور ، بیش از سه میلیون سال طول می کشد و می توان گفت که این یک امن و مطمئن است. البته ، رمز عبور غیر قابل نفوذ

از این طریق می توانید رمز عبور خود را تست کنید.

امیدواریم که شما از روش تست رمز عبور ایمن و غیرقابل نفوذ استفاده کرده باشید.

کاربر عزیز می توانید در بخش نظرات در مورد این آموزش اظهار نظر کرده و پاسخ خود را از اینجا دریافت کنید.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

نوزده − 11 =

Powered by mihanseo