مرکز داده – مرکز اطلاعات جهانی – اطلاعات جامع مرکز داده

سعید ناصریمارس 21, 20201min0

اشتراک در

توییتها

اشتراک در

اشتراک در

پست الکترونیک

امروزه بیشتر کاربران & # 39؛ برای حفظ اطلاعات و برنامه های کاربردی ، نیاز به اینترنت و خدمات مختلف مرکز داده ایجاد شده است! آنها بسیار حساس هستند و به گونه ای طراحی شده اند که قابل ارتقا باشند. بیشتر سازمان ها همچنین به راه اندازی مراکز داده اهمیت نمی دهند! آنها آن را تحت یک سرور رومی پشتیبانی می کنند. اما به دلیل پیشرفت در فناوری و فناوری ، آنها اجتناب ناپذیر هستند! از فناوری اطلاعات استفاده کنید ، به همین دلیل مرکز داده بسیار مهم است.

مرکز داده – اطلاعات جامع مرکز داده

اول از همه شما باید بدانید که مرکز داده محلی است ، برای ذخیره سازی ، مدیریت و پردازش اطلاعات ، ارائه خدمات اطلاعاتی در مقیاس بزرگ برای پرداختن به این سه اصل لازم است:

1. گسترش

2. قابلیت های امنیتی و مدیریتی

3. انطباق با استانداردهای مربوطه

امروزه بیشتر فعالیت ها به صورت خودکار انجام می شود! و فرآیندها و گردش کار مکانیزه می شوند! و از طرف دیگر با پیشرفت فناوری هایی که باعث کاهش اندازه ، هزینه و قدرت محاسباتی رایانه ها شده ، تمایل به استفاده از آنها افزایش یافته است.

مرکز داده چیست؟

مجموعه ای از تجهیزات ، سخت افزار ، نرم افزاری که برای میزبانی امکانات محاسبات و ارتباطات طراحی شده است! خدمات اطلاعاتی و اینترنتی.

به طور کلی ، مرکز داده مکانی برای ارائه است: مدیریت ذخیره سازی ، پردازش و تبادل اطلاعات دیجیتال و همچنین ارائه خدمات یا مدیریتی برای پردازش اطلاعات.

سرور رومی چیست؟

اینجاست که سرورها در آن قرار دارند.

تاریخ

تا اینکه مردم عادی دهه 90 و از اینترنت استفاده نمی کردند! زیرا استفاده از امکانات اینترنت دانش خاصی را می طلبد! و همچنین به دلیل محیط خط فرمان و ساختار غیر گرافیکی اینترنت ، کاربران تمایل به استفاده از اینترنت نداشتند. در اوایل دهه 90 و (1993) با ظهور پروتکل های وب و HTTP (Htp) که به سادگی امکان پذیر شد! افزایش تعداد کاربران اینترنت در اینترنت ، افزایش تعداد کاربران ، افزایش میزان اسناد و اطلاعات! و خطوط اینترنت و سرورهای موجود به دلیل سیل عظیم توانایی پاسخگویی و پشتیبانی را دارند! آنها هیچ کاربری نداشتند و مفاهیم تجاری نیز معرفی شدند! و از طرف دیگر مشاغل به سرورهایی ساده و سریع نیاز داشتند! بتوانید اطلاعات خود را با کاربران خود به اشتراک بگذارید.

در این زمان ، ایده ای که هر شرکتی برای خودش است! این کار راه اندازی سرور را انجام داد اما به دلیل حجم بالای ترافیک ، به اتصالات پر سرعت بسیار بالایی نیاز داشت که حتی اگر این ایده قابلیت اجرای آن را داشت! به دلیل هزینه بالا ، مقرون به صرفه نبود. تا زمانی که راه حلی پیدا نشد! مراکز خاصی به نام Data Center را راه اندازی کنید ، که دارای اتصالات پر سرعت و همچنین سرورهای قدرتمند هستند. ، ایجاد سرورهای وب را برای عموم امکان پذیر کرده است.

امروز ، مشاغل و مردم می توانند اجاره دهند! وب سایت های خود را عمومی کنید (در صورت لزوم).

در اینجا چند عکس از مراکز داده Google & # 39 آورده شده است

مرکز اطلاعات

مرکز اطلاعات

مرکز اطلاعات

مراکز داده معمولاً از دو نوع سرور Rackmont و Desktop استفاده می کنند.

تفاوت بین Rackmont و Desktop

سرورهای Rackmont از نظر اندازه کوچکتر هستند! و آنها فضای کمتری را اشغال می کنند ، اما گران هستند! و همچنین قابل ارتقا نیست ، بنابراین اکثر مراکز داده از سرور دسک تاپ استفاده می کنند. فضای ذخیره سازی روی سرور دسک تاپ زیاد است! مناسب برای تصفیه هوا! این مانع از داغ شدن سرور می شود.

امنیت

یکی از مهمترین موضوعات در مورد مراکز داده ، امنیت سرورهای خنک کننده سیستم ها است! و آتش نشانی ها و ژنراتورها به طور کلی ، دیتاسنترها باید در دسترس باشند.

موقعیت قرارگیری

دیتاسنترها می توانند یک یا چند ساختمان طبقه باشند! سرورها در این کلاس ها نگهداری می شوند. پرونده یک سرور RAC 19 اینچی با ارتفاع 4 واحد است! و عمق 45 سانتی متر که قفسه ها را به صورت افقی پر می کند. بین راه های مختلفی وجود دارد! اینکه مدیر سرور یا مدیر فنی بتوانند به راحتی به سیستمها دسترسی پیدا کنند.

و در آخر اینکه ، موضوع DataCenter بسیار جذاب و پربار بوده است! توضیحات زیادی وجود دارد ، و ما سعی کردیم نکات مفیدی را به شما ارائه دهیم.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یک × دو =