مجوزهای Windows 10 را برای کنترل بیشتر و دسترسی به برنامه ها فراهم کنید

سعید ناصریمارس 16, 20201min0

مایکروسافت به کاربران امکان می دهد با ایجاد تغییرات افزایشی در کاربران ، کنترل بیشتری روی داده های خود داشته باشند. تنظیمات حریم خصوصی از طریق به روزرسانی سازندگان ویندوز 10.

در ماه آوریل ، مایکروسافت برخی از نگرانی های امنیتی اصلی خود را در بروزرسانی سازندگان ویندوز 10 در سطح جمع آوری داده های ساده ، امنیتی ، اساسی و پیشرفته به پایان رساند و سرانجام روش جدیدی برای جمع آوری اطلاعات را فاش کرد.

اکنون ، به عنوان یک غول نرم افزاری ، مایکروسافت در آینده نزدیک با استفاده از بروزرسانی سازندگان ویندوز 10 که قرار است در اکتبر 2017 منتشر شود ، تغییراتی در تنظیمات حریم خصوصی خود اعمال می کند و کنترل بیشتری بر برنامه های دستگاه شما خواهد کرد.

دقیقاً مانند برنامه های موجود در فروشگاه برنامه تلفن هوشمند شما ، برنامه های موجود در Windows Store نیز به دسترسی به رایانه و ویژگی های حیاتی کامپیوتر ، مانند دوربین ، میکروفون ، تقویم ، مخاطبین ، موسیقی ، تصاویر و کتابخانه های ویدیویی شما نیاز دارند.

در حالی که Android و iOS به شما اجازه می دهند مجوزهای دسترسی برنامه را به موارد حساس محدود کنید ، در به روزرسانی سازندگان ویندوز 10 ، این مجوز به طور ضمنی به برنامه های دیگر به جز برنامه مبتنی بر مکان که نیاز به اجازه کاربر صریح دارد اعطا می شود.

اما ، این تغییر خواهد کرد.

برای هر برنامه جدید نصب شده در Windows 10 Fall Creators Update ، سیستم عامل به کاربران نیاز دارد تا صریحاً به دوربین دستگاه ، میکروفون ، مخاطبین ، تقویم ، تصاویر و سایر اطلاعات مجوز دسترسی پیدا کنند.

مایکروسافت در پست خود نوشت: "با راه اندازی Fall Creators ، ما این قابلیت را در دستگاه هایی که برنامه های خود را از طریق Windows Store نصب می کنند ، گسترش می دهیم."

"از شما خواسته می شود قبل از اینکه برنامه بتواند به ویژگیهای کلیدی دستگاه یا اطلاعاتی مانند دوربین ، میکروفون ، مخاطبین و تقویم شما دسترسی داشته باشد ، انتخاب کنید که کدام برنامه ها می توانند به ویژگی های خاص دستگاه شما دسترسی پیدا کنند."

اما ، هنگامی که کاربران Fall Creators Update را نصب می کنند ، برنامه های موجود در دستگاه شما مجوزهای موجود خود را حفظ می کنند ، اما به محض نصب یک برنامه جدید از فروشگاه رسمی ویندوز ، صریحاً اعلام دسترسی خواهند کرد.

برای بررسی و مدیریت مجوزهای برنامه های موجود در دستگاه خود ، می توانید به Start → تنظیمات تنظیم حریم خصوصی (تنظیمات → شروع) شروع) مراجعه کنید و برای اطلاعات بیشتر درباره مجوزهای برنامه Windows ، به این لینک مراجعه کنید.

به زودی ، مایکروسافت ویندوز را برای اعمال تنظیمات حریم خصوصی آزمایش خواهد کرد. طبق گفته مایکروسافت ، مایکروسافت به روزرسانی سازندگان ویندوز 10 Fall Creators را در 17 اکتبر منتشر خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سه × 5 =