چگونه می توان از دستور صوتی در ویندوز 10 استفاده کرد؟

سعید ناصریمارس 11, 20201min0

بروزرسانی نسخه سازندگان پاییز ویندوز 10 استفاده از فرمان صوتی را آسان تر کرده است. با فشار دادن کلیدهای Windows و H فقط می توانید از دستور صوتی روی صفحه کلید استفاده کنید. شما نمی خواهید از طریق کنترل پنل تنظیمات خاصی را انجام دهید.

ابزار تشخیص گفتار قدیمی هنوز از طریق کنترل پنل قابل دسترسی است. دارای ویژگی هایی مانند قابلیت پیمایش رومیزی است که می توانید در نسخه جدید به آن دسترسی داشته باشید. اما بیشتر کاربران نسخه جدید فرمان صوتی را در ویندوز 10 نسبت به نسخه قدیمی تر ترجیح می دهند.

چگونه فرمان صوتی را شروع کنیم؟

برای شروع دستور صوتی از هر کجای ویندوز ، کافی است یک قسمت متنی را انتخاب کرده و سپس کلیدهای Windows و H را روی صفحه کلید فشار دهید. در این حالت نوار با عنوان "Listening" ظاهر می شود که نسخه کوچکی از صفحه لمسی است.

همچنین می توانید با ضربه زدن روی کلید میکروفون روی صفحه لمسی ، فرمان صوتی را شروع کنید.

چگونه می توان فرمان صوتی و نشانه گذاری متن را انجام داد؟

فقط کافی است بعد از فشردن کلیدهای Windows و H یا لمس دکمه میکروفون صحبت را شروع کنید. هنگام نمایش کادر "گوش دادن" ، ویندوز به صدای شما گوش می دهد. برای انجام این کار ، میکروفون را به رایانه خود وصل کنید ، اما در لپ تاپ های پیشرفته تر ، میکروفون داخلی تعبیه شده است که انتظار می رود عملکرد خوبی داشته باشد.

در حالی که کادر "Listening" ظاهر می شود و نماد میکروفون به رنگ آبی است ، آنچه به میکروفن می گویید به عنوان متن در برنامه نشانگر متن نمایش داده می شود.

بعد از 5 ثانیه وقتی می گویید دیکته کردن با صدای بلند ، نماد میکروفون دوباره سیاه می شود و کادر Listening حذف می شود و سیستم عامل متوقف می شود. ویندوز همچنین عملیات را پس از تایپ کردن با صفحه کلید متوقف می کند. هر وقت ویندوز شروع به پخش یا توقف کرد ، صدای بوق کوتاه شما می شنوید.

توجه: برای راه اندازی مجدد فرمان صوتی ، مراحل زیر را فقط تکرار کنید.

توجه داشته باشید که این ابزار معمولاً برای نوشتن یادداشت های کوتاه یا جستجوی وب مناسب است و ممکن است به دلیل عدم توانایی در به طور خودکار علامت گذاری به متن ، گزینه خوبی برای نوشتن سند یا ایمیل نباشد و شما باید به دنبال علائمی باشید که می خواهید از آنها استفاده کنید. صوتی به عنوان متن

به عنوان مثال ، برای استفاده از علائمی از قبیل: تک رنگ ، کاما ، علامت نقل قول و بسیاری از علائم دیگر ، باید آنها را با صدای بلند اعلام کنید. به عنوان مثال ، برای وارد کردن متن "او سلام کرد" باید با صدای بلند بگویید: فرمود: سلام به نقل قول رایگان.

جالب است که برخی از دستورات ، اما همه آنهایی که با تشخیص گفتار کار می کنند ، با واژگان نیز کار نمی کنند.

به عنوان مثال ، برای وارد کردن کاراکتر backspace ، فقط بگویید: backspace را فشار دهید ، همچنین می توانید حذف کردن آن را حذف کنید ، تا انتخاب کنید. بسیاری از دستورات دیگر ، مانند انتخاب [کلمه] ، یا انتخاب روشن "انتخاب روشن" ، دستورالعمل هایی هستند که می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. Windows بسیاری از این دستورات صوتی را نشان می دهد که در نوار فرمان صوتی نشان می دهد.

دستورات صوتی همیشه درست کار نمی کنند

متأسفانه ، در بعضی موارد ، فرامین صوتی به طور مداوم کار نمی کنند. به عنوان مثال ، عبارتی را که ما به عنوان دستور به آن داده ایم تشخیص می دهد ، اما بعضی اوقات نتواند آن را به درستی انجام دهد ، به این معنی که به اندازه نرم افزار Dragon NaturallySpeaking قدرتمند نیست.

عدم وجود دستورات صوتی قابل اعتماد برای ویرایش یک مشکل واقعی است ، زیرا شما باید متن را با استفاده از کیبورد خود ویرایش کنید و از طرف دیگر ، هنگامی که شروع به تایپ می کنید ، فرمان صوتی قطع می شود و برای استفاده مجدد ، به ویندوز و مطبوعات نیاز دارید. ح. ، البته اگر متن شما نیازی به ویرایش نداشته باشد ، استفاده از آن برای شما آسان خواهد بود.

برخلاف ویژگی تشخیص گفتار قدیمی ، به نظر می رسد راه دیگری برای دسترسی به ویژگی های دستور صوتی وجود ندارد.

اگرچه این ویژگی جزئی از ویندوز 10 است و نسبتاً جدید است ، اما به نظر می رسد بسیاری از ویندوز 10 یک پروژه در حال انجام است. مایکروسافت امیدوار است که آن را در به روزرسانی های بعدی ویندوز 10 بهبود ببخشد و به ابزاری مطمئن و انعطاف پذیر تبدیل شود.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

20 + 18 =

Powered by mihanseo