یک میلیارد دستگاه اندرویدی در برابر بدافزارها آسیب پذیر هستند

سعید ناصریمارس 11, 20201min0

طبق بررسی های یک شرکت انگلیسی ، در حال حاضر بیش از یک میلیارد دستگاه اندرویدی به دلیل عدم دریافت به روزرسانی های امنیتی در معرض حملات هکرها و بدافزارها هستند.

موسسه Whitch Institute ، یک محافظ حقوق مصرف کننده ، اخیراً وضعیت امنیتی نسخه های مختلف سیستم عامل اندروید را ارزیابی کرده است. این موسسه تخمین می زند که از هر 5 تلفن مجهز به سیستم عامل Android ، پشتیبانی نرم افزار برای دو مورد به پایان رسیده است که هیچ به روزرسانی امنیتی گوگل منتشر نشده است. هستند.

در حال حاضر ، اندروید ، آخرین نسخه سیستم عامل ، علاوه بر دو نسخه قبلی ، اندروید (پای) و اندروید (اوریو) ، دارای تکه های امنیتی می باشد. طبق گفته این موسسه ، استفاده از نسخه های پایین تر سیستم عامل با بسیاری از خطرات امنیتی همراه است.

طبق آمار رسمی گوگل و 39 ، سال گذشته حدود 5٪ از کاربران فعال اندرویدی در سراسر جهان از اندروید 2 (Marshmallow) یا پایین تر استفاده می کردند. از طرف دیگر ، مطابق با اعلامیه امنیتی آندروید ، هیچ نسخه امنیتی برای نسخه های قدیمی تر اندروید در سال منتشر نشده است. این بدان معناست که بیش از یک میلیارد تلفن هوشمند و تبلت در سراسر جهان دیگر به روزرسانی امنیتی را دریافت نمی کنند.

انگلیس برای ارزیابی امنیت دستگاههای قدیمی اندرویدی ، مجموعه ای از تلفنهای اندرویدی سه ساله را ایجاد کرد و سپس از تیمی از کارشناسان امنیتی خواست تا امنیت خود را ارزیابی کنند. اکثر این دستگاه ها فقط با جدیدترین نسخه رسمی فقط به اندروید 6 قابل ارتقا هستند. کارشناسان امنیتی در طی تحقیقات خود توانستند همه این دستگاه ها را با بدافزار آلوده کنند. برخی از این دستگاه ها در برابر چندین بدافزار مختلف آسیب پذیر بودند.

مقالات مرتبط:

همه دستگاههای مورد آزمایش آلوده به بدافزارهایی به نام Joker بودند که به Bread نیز معروف است. همه این دستگاه ها در برابر بدافزارهای Bluefrag نیز آسیب پذیر بودند. با استفاده از یک نقص امنیتی ، این بدافزار عملکرد بلوتوث دستگاه Android را هدف قرار می دهد ، بنابراین به هکرها امکان می دهد اطلاعات کاربر را بدزدند.

طبق اعلام موسسه جادوگر ، شرکت ها باید در اعلام مدت زمان پشتیبانی نرم افزار برای محصولات خود شفاف تر عمل کنند تا کاربران بتوانند در زمان خرید تصمیم آگاهانه بگیرند. همچنین پس از پایان دوره پشتیبانی امنیتی ، گزینه های مشتریان باید برای آنها روشن باشد. این مؤسسه همچنین معتقد است که گوگل و همچنین سازندگان تلفن های هوشمند باید در مورد اثرات زیست محیطی پشتیبانی سه ساله یا کمتر پاسخگو باشند ، زیرا پشتیبانی کوتاه مدت از محصولات الکترونیکی از یک طرف ، کاربران را وادار می کند تا برای محصولات جدیدتر و دیگر هزینه کنند. دیگری. حجم زباله های الکترونیکی را افزایش می دهد.

زمان انتشار نسخه های مختلف سیستم عامل و به روز رسانی های امنیتی بسته به نوع دستگاه ، سازنده و ارائه دهنده خدمات متفاوت است. از آنجایی که سازندگان تلفن های هوشمند قبل از انتشار نسخه های جدید Android ، تغییراتی را ایجاد می کنند ، نسبت به Google کندتر از بروزرسانی هستند. تلفن های Google Pixel حداقل به مدت سه سال به روزرسانی های نرم افزاری و امنیتی را دریافت می کنند.

کاربران تلفن های هوشمند دیرتر از گذشته تلفن های خود را تعویض می کنند. به طور متوسط ​​، هر کاربر پس از گذشت حدود سه سال ، اکنون تلفن جدیدی را خریداری می کند.

نیازی به گفتن نیست ، سایر سیستم عامل ها مانند رایانه های شخصی از مدت زمان طولانی پشتیبانی بیشتری می شوند. به عنوان مثال ، ویندوز 7 در سال 2 عرضه شد و پشتیبانی در اوایل سال جاری پایان یافت.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

4 + شش =

Powered by mihanseo