ایالات متحده برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یک گروه هکر شود، 10 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است

سعید ناصریدسامبر 19, 20211min0

چند ماه پیش، تعدادی از هکرها حمله باج افزاری را انجام دادند که خط لوله سوخت استعماری Pipeline را که حدود 45 درصد از مصرف سوخت ساحل شرقی را بر عهده دارد، تعطیل کرد. همین حمله سایبری دردسرهای زیادی ایجاد کرد و ترس زیادی در مورد آسیب پذیری زیرساخت های مهم ایجاد کرد. وزارت امور خارجه اکنون برای ارائه اطلاعات در مورد هویت یا محل اختفای رهبران گروه DarkSide تا 10 میلیون دلار جایزه تعیین می کند.

علاوه بر جایزه 10 میلیون دلاری، هر کسی که بتواند شواهد مهمی علیه هر یک از اعضای تیم ارائه دهد، جایزه ای تا سقف 5 میلیون دلار دریافت خواهد کرد. سال‌ها است که ایالات متحده برای دستگیری و دریافت اطلاعات در مورد جنایتکاران بزرگ جوایز زیادی در نظر گرفته است. روند یافتن تروریست ها از سال 1984 ادامه دارد و به نظر می رسد دولت آمریکا به این نتیجه رسیده است که تهدید هکرها برای امنیت ملی به اندازه اندازه تروریست ها مهم است.

ابهامات زیادی در پیام منتشر شده از سوی وزارت خارجه آمریکا وجود دارد که به نظر می رسد مربوط به ماهیت مبهم هکرها و مجرمان سایبری باشد. این گروه ها به راحتی نام و هویت خود را تغییر می دهند، اما شناسایی آنها با روش ها و نرم افزارهای ردیابی امکان پذیر است. به عنوان مثال، گروه DarkSide پس از حمله به خط لوله استعماری، تمام فعالیت های خود را متوقف کرده است.

به نظر نمی رسد اعضای گروه انتظار چنین عواقبی را داشته باشند و حتی بابت «عواقب اجتماعی» کاری که انجام داده اند عذرخواهی رسمی کرده اند. اما به گفته کارشناسان امنیت سایبری، اعضای این گروه اکنون با نام BlackMatter کار خود را انجام می دهند زیرا از همان روش ها و ابزارها برای حملات خود استفاده می کنند.

منبع: The Verge

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یازده − نه =

Powered by mihanseo