اینترنت ماهواره ای چیست؟

سعید ناصریاکتبر 9, 20211min0

مجموعه: ترفندهای اینترنتی

اینترنت ماهواره ای چیست؟

همه چیز درباره اینترنت ماهواره ای

دسترسی به اینترنت ماهواره ای دسترسی به اینترنت است که از طریق ماهواره های ارتباطی ارائه می شود. سرویس اینترنت ماهواره ای درجه مصرف کننده معمولاً از طریق ماهواره های زمین ثابت ارائه می شود ، که می تواند نرخ داده نسبتاً بالایی را در اختیار کاربران قرار دهد.

اینترنت ماهواره ای به چه معناست؟

اینترنت ماهواره ای فرایند دسترسی به اینترنت با استفاده از ماهواره های ارتباطی معمولاً یک ماهواره زمینی ثابت است.

اینترنت ماهواره ای مستقل از مکان است و اتصال را می توان در هر جایی ایجاد کرد زیرا پوشش جهانی را فراهم می کند. این اینترنت در مکانهایی که کیفیت دسترسی نامعتبر یا ضعیف است یا در مکانهایی که دسترسی زمینی در دسترس نیست ایده آل است.

چرا از اینترنت ماهواره ای استفاده کنیم؟

تنها دلیلی که ممکن است از اینترنت ماهواره ای استفاده کنید این است که در منطقه ای زندگی می کنید که سایر گزینه های اینترنت مانند کابل یا DSL در دسترس نیست. اگر از طریق Dialope هستید ، اینترنت ماهواره ای ارتقا می یابد ، به این معنی که اینترنت ماهواره ای به طور قابل توجهی سریعتر است.

به غیر از این ، هر چند ، دلیل زیادی برای استفاده از اینترنت ماهواره ای وجود ندارد. به این جنبه های مثبت / منفی نگاه کنید متوجه منظور من خواهید شد.

اجزای اصلی اینترنت ماهواره ای چیست؟

– ماهواره در مدار زمین ثابت

ایستگاه های زمینی که دروازه های انتقال اطلاعات از ماهواره ها هستند.

– آنتن کانتینر با گیرنده گیرنده ، که در محل کاربر ارائه شده است.

اجزای اصلی اینترنت ماهواره ای

مزایای استفاده از اینترنت ماهواره ای:

• ایده آل ترین دسترسی به اینترنت برای کاربرانی که در مناطق روستایی یا دور از شهرها یا دفاتر کابلی یا تلفن زندگی می کنند.

• نیازی به کابل یا خط تلفن ندارد زیرا از دیش ماهواره ای برای ارتباطات دو طرفه استفاده می کند.

• در مقایسه با سایر گزینه های اینترنت ، در صورت وجود اینترنت ماهواره ای ، خاموش شدن شبکه کمتر یا ناچیز است.

• اتصالات اینترنتی ماهواره ای می توانند از پهنای باند زیادی استفاده کنند ، بنابراین سرعت / کیفیت اینترنت شما نباید تحت تأثیر تعداد زیادی از کاربران یا "حداکثر استفاده" قرار گیرد.

• اینترنت ماهواره ای سریعتر از شماره گیری است. بسته به بسته ای که خریداری می کنید بستگی دارد ، اما می توانید انتظار داشته باشید که سرعت ماهواره 10 تا 35 برابر سریعتر از شماره گیری باشد.

معایب اینترنت ماهواره ای:

• هزینه ها و تجهیزات راه اندازی گران تر از خدمات و تعمیرات سنتی اینترنت است.

• سرعت اتصال معمولاً به دلیل تأخیر سیگنال نسبت به سرویس کابل ، DSL یا فیبر نوری کندتر است.

• تاخیر احتمالی در بارگیری و تخلیه داده ها.

• آب و هوا بر مسیر سیگنال تأثیر می گذارد. در صورت وزش باد شدید یا طوفان باران ، باید انتظار اینترنت بی کیفیتی را داشته باشید ، با این فرض که اصلا اینترنت ندارید.

VPN ها با اینترنت ماهواره ای سازگار نیستند. آنها به تأخیر کم و تنظیم پهنای باند بالا نیاز دارند ، که کاملاً برعکس چیزی است که با اینترنت ماهواره ای دریافت می کنید.

اینترنت ماهواره ای نسبتاً گران است.

مزایا و معایب اینترنت ماهواره ای

همانطور که می بینید ، معایب اینترنت ماهواره ای بسیار بیشتر از هر مزیتی است. این بزرگترین یا قابل اطمینان ترین گزینه نیست و بسیار گران است. برخی از هزینه ها ممکن است ناشی از فناوری باشد ، اما عرضه و تقاضا نیز به همین دلیل است. عرضه زیادی (اینترنت) وجود ندارد ، بنابراین تقاضا (و هزینه) برای نشان دادن این امر زیاد خواهد بود.

با این حال ، شکایت از اینترنت ماهواره ای دشوار است ، زیرا این تنها گزینه ای است که دارید (اگر گزینه های دیگری مانند DSL یا کابل دارید ، به جای آن باید یکی از آنها را انتخاب کنید). سریعتر از شماره گیری است و دسترسی به اینترنت را در مناطقی که دیگر اتصالات از آن استفاده نمی کنند ، فراهم می کند. نتیجه نهایی – بهتر از عدم دسترسی به اینترنت.

مجموعه: گروه کامپیوتر بیتوته

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

2 + هفت =

Powered by mihanseo