آموزش تصویری راه اندازی یک Honeypot ساده

سعید ناصریسپتامبر 25, 20211min0

امروز می خواهیم یک آموزش ساده اما مفید در زمینه راه اندازی یک honeypot ساده آموزش دهیم. کسانی که کمی درباره Honeypot اطلاع دارند ، پیشنهاد می کنم این دو پست قبلی را در سایت بخوانید (پست 1 ، پست 2).

Honeypot چیست؟

برای شروع ، این یک راه عالی برای آگاهی از این است که لانه زنبوری می تواند یک ترفند یا طعمه باشد که می تواند مهاجمان زیادی را جذب کند. به طور کلی ، این طعمه ها می توانند به عنوان سیستم های فیزیکی یا مجازی اجرا شوند که نقش یک دستگاه واقعی (و حتی حیاتی) را در شبکه ایفا می کنند (در حالی که اینطور نیست). ما مانیتورینگ شدید و ورود به سیستم روی Honeypot ها را انجام می دهیم تا عملکردهای Atker با دقت مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد. اگرچه جذب عمدی مهاجم برای دسترسی به سیستم از شبکه ممکن است برای یک متخصص امنیتی متناقض به نظر برسد ، اما مزایای راه اندازی و استفاده از honeypot در شبکه را نباید نادیده گرفت.

Honeypots به تحلیلگران امنیتی فرصتی می دهد تا واقعاً دشمن خود را مطالعه کنند. تجزیه و تحلیل شبکه با تجزیه و تحلیل چگونگی ، زمان وقوع حملات واقعی و وجود هکرها در پشت کیت های اصلی ، تروجان ها و سوء استفاده ها می تواند راههای بهتر و کارآمدتری برای مقابله با چنین حملاتی ارائه دهد. انجام نظارت قوی بر روی HoneyPot نه تنها برای تجزیه و تحلیل کننده مفید است ، بلکه می تواند سایر حملات احتمالی و احتمالی شبکه را نیز به وضوح نشان دهد. در نهایت ، می توان گفت که یک honeypot ، گرچه چیزی بیش از یک طعمه نیست ، اما عمداً اطلاعاتی را در آن قرار می دهد ، که برای هر مهاجم داخلی یا خارجی وسوسه انگیز است ، اما در واقع کاری که انجام می شود این است که افراد مزاحم را از حساس و ارزشمند منحرف کند. اهداف شبکه به به خاطر داشته باشید که در برخی حوزه های قضایی ، این کار بیشتر برای به دام انداختن مهاجم انجام می شود تا منحرف کردن آن.

راه اندازی Honeypot با PentBox:

ما Honeypot خود را روی سیستم عامل Kali Linux با کمک PentBox راه اندازی کردیم. در این ویدئو ، ما به دو پورت 80 و 23 نگاه می کنیم.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

4 + 7 =

Powered by mihanseo