بی خوابی چگونه تشخیص داده می شود ؟

سعید ناصریسپتامبر 1, 20211min0
راهنمای درمان قطعی بی خوابی
راهنمای درمان قطعی بی خوابی

بی خوابی چگونه تشخیص داده می شود ؟

هیچ آزمایش خاصی برای تشخیص بی خوابی وجود ندارد. دکتر شما برای درمان قطعی بی خوابی یک معاینه پزشکی انجام و سوال بپرسید برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات خواب و علائم خود را. اطلاعات کلیدی برای تشخیص بی خوابی برای بررسی سابقه خواب خود را با دکتر خود است. پزشک همچنین تاریخچه پزشکی و داروهایی را که مصرف می کنید بررسی می کند تا ببینید آیا بر توانایی شما در خواب تاثیر می گذارد یا خیر.

همچنین ممکن است:

آزمایش خون: پزشک شما ممکن است بخواهید برای انجام یک آزمایش خون برای رد کردن برخی از مشکلات پزشکی مانند تیروئید یا سطوح پایین آهن که ممکن است نتیجه منفی خواب.
نگه داشتن یک دفتر خاطرات: شما ممکن است خواسته شود به نوشتن الگوهای خواب شما را در طول یک تا دو هفته (خواب بیدار شدن زمان خواب در طول روز کافئین مصرف و غیره.), این اطلاعات می تواند کمک به ارائه دهنده خود را شناسایی الگوهای یا رفتارهایی که با دیگران تداخل.
مطالعه کامل خواب: مطالعات خواب (polysomnograms) آنها برای تشخیص بی خوابی لازم نیست. اگر پزشک شما نگران است که بی خوابی شما ممکن است ناشی از آپنه خواب یا اختلال خواب دیگری باشد ، ممکن است متوجه شوید. شما می توانید به مرکز اختلال خواب بروید و یا انجام تحقیقات در خانه.

مدیریت و درمان

دلیل و درمان قطعی بی خوابی
دلیل و درمان قطعی بی خوابی

عوارض بی خوابی چیست؟

با گذشت زمان ، کمبود خواب یا کیفیت پایین خواب منفی بر سلامت جسمی و روانی شما تاثیر می گذارد. بی خوابی می تواند کمک کند:

 • دیابت.
 • تصادفات جاده ، صدمات و حوادث.
 • فشار خون بالا( فشار خون بالا) ، بیماری های قلبی و سکته مغزی.
 • اختلالات خلقی.
 • افزایش وزن و چاقی.

علائم اختلالات خواب

 • تلاش بسیار زیاد برای خوابیدن
 • غلط زدن های بسیار در تخت خواب
 • نگرانی بابت این که نکند دوباره امشب خوابتان نبرد و دوباره فردا خسته از خواب بیدار شوید
 • خسته و بی حال بودن در صبح روز بعد
 • خرد شدن اعصاب ناشی ازعدم برطرف شدن اختلال خواب
 • روی آوردن به دخانیات و الکل
 • بی ثباتی عاطفی
 • کم شدن توانایی یادگیری
 • انجام رفتار های ریسکی بیشتر نسبت به افراد معمولی

درمان قطعی بی خوابی

درمان قطعی بی خوابی چیست ؟

بی خوابی کوتاه مدت اغلب به تنهایی از بین می رود. برای بی خوابی مزمن ، پزشک شما ممکن است توصیه کند:

سه نوع بی‌خوابی تاکنون شناخته شده‌است: گذرا، حاد و مزمن. بی‌خوابی گذرا بین چند روز تا یک هفته طول می‌کشد و ممکن است دلیل آن استرس باشد. بی‌خوابی حاد به بی‌خوابی اطلاق می‌شود که بین سه هفته تا شش ماه است، پس از قطع مواد مخدر سنتی و صنعتی مثل شیره و متادون یا داروهای خواب‌آور مثل زولپیدم یا آلپرازولام طی ۸الی۲۲ روز بی خوابی یا بدخوابی ایجاد شده که این نشانه سعی بدن برای ایجاد شرایط عادی است که پس از آن بدن به حالت نرمال بازمی‌گردد.
در بخش بعدی به این بحث می رسیم که :
بی‌خوابی مزمن به بی‌خوابی بیش از یک سال اطلاق می‌شود و ممکن است برای حواس فرد اختلالات جدی ایجاد کند این نوع کم خوابی می‌تواند سال‌ها طول بکشد. برخلاف دو نوع قبل این نوع کم‌خوابی می‌تواند اختلالی باشد که نتیجه مستقیم مشکلات روانی است. تأثیرات آن که با توجه به ریشه اش متفاوت خواهد بود شامل خواب‌آلودگی، خستگی عضلانی یا روحی، و توهم می‌شود. غالباً مبتلایانِ به بیخوابی مزمن افزایش هوشیاری(alertness) خواهند داشت.{view}

درمان قطعی بی خوابی

رفتار شناختی در محرومیت از خواب: درمان (CBT-I): مختصری از ساختار CBT-I مداخله در محرومیت از خواب چیزی است که کمک می کند تا شما را شناسایی و جایگزین کردن افکار و رفتارهایی که باعث ایجاد یا تشدید مشکلات خواب با عادات است که ترویج خواب صدا. بر خلاف قرص های خواب آور, CBT-من کمک می کند تا شما در غلبه بر علل اساسی مشکلات خواب خود را.
داروها: تغییرات در رفتار و شیوه زندگی می تواند بهترین کمک به شما در بهبود خواب خود را در دراز مدت. در برخی موارد ، با این حال ، مصرف قرص خواب برای یک زمان کوتاه می تواند کمک به خواب رفتن. پزشکان توصیه می کنند قرص های خواب آور را فقط از زمان به زمان یا فقط برای یک زمان کوتاه مصرف کنند. آنها اولین انتخاب برای درمان بی خوابی مزمن نیستند.

می توانید ملاتونین به من کمک به خواب رفتن?

بدن شما ملاتونین هورمونی را تولید می کند که باعث خواب می شود. برخی از افراد مکمل های ملاتونین را به عنوان یک قرص خواب مصرف می کنند. اما هیچ مدرکی وجود ندارد که این مکمل کار می کند وجود دارد. از آنجا که اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مکمل های مشابه داروها را تنظیم نمی کند ، قبل از مصرف آنها باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

5 × دو =

Powered by mihanseo