برای جلوگیری از باج افزار ، ویندوز را روی ماشین مجازی اجرا کنید

سعید ناصریمی 4, 20211min0

اجرای ویندوز به عنوان یک ماشین مجازی بر روی سیستم لینوکس ممکن است غیرضروری به نظر برسد تا زمانی که مجبور شوید این کار را انجام دهید زیرا از ترس باج افزار مانند Cry استفاده نکنید. دستگاه های آسیب دیده از نسخه های قدیمی ویندوز استفاده می کردند و علاوه بر عدم استفاده از وصله های مایکروسافت ، از راه حل های امنیتی کافی نیز برخوردار نبودند.

در این قسمت پیشنهاد می کنیم به جای دعوت از شما برای مهاجرت به ویندوز 10 ، مهاجرت به لینوکس. سیستم های لینوکس علی رغم مشکلاتی که ممکن است برای شما ایجاد کنند ، کمتر از سایر سیستم ها مورد هدف باج افزارها و بدافزارها قرار می گیرند. در این حالت ، اگر لازم است برنامه ای را روی سیستم عامل ویندوز اجرا کنید ، می توانید از یک ماشین مجازی در لینوکس که سیستم عامل ویندوز روی آن نصب شده است استفاده کنید.

چرا جداسازی سیستم عامل ویندوز راه حل خوبی است؟

از نظر امنیتی ، تلاش برای اجرای ویندوز بر روی یک ماشین مجازی بسیار ایمن تر از اجرای مستقیم ویندوز بر روی دیسک و پارتیشن است. با مجازی سازی ، سیستم عامل را از سخت افزار جدا کرده و سدی بین آنها ایجاد می کنید که توسط سیستم عامل اصلی شما مدیریت می شود. این سناریو شبیه مواردی است که ویندوز را با اسباب بازی های خود در یک جعبه ماسه آزاد می کنید تا بتواند بدون آسیب رساندن به سایر اجزا ، هر کاری را که می خواهد انجام دهد.

در یک ماشین مجازی ، از پرونده های مجازی برای ذخیره سازی استفاده می شود و سیستم عاملی که روی ماشین مجازی اجرا می شود دیسک مجازی را به صورت عادی مشاهده می کند. نکته جالب در مورد مجازی سازی این است که همه برنامه های ویندوز و همه موارد در یک پرونده هستند. می توان به راحتی از این پرونده نسخه پشتیبان تهیه ، رونویسی و حذف کرد. یک برنامه مدیریت ماشین مجازی می تواند از ماشین مجازی تصویر دیسک گرفته و نیاز به پشتیبان گیری را از بین ببرد.

چگونه می توانیم به این سناریو برسیم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای اجرای سیستم عامل ویندوز در ماشین مجازی ، استفاده از جعبه مجازی است. در بسیاری از اسناد مربوط به این برنامه ، همیشه فرض بر این است که سیستم عامل ویندوز به عنوان میزبان عمل می کند و سایر سیستم عامل ها به عنوان ماشین مجازی نصب می شوند. با این حال ، روش نصب ویندوز بر روی یک ماشین مجازی مشابه روش نصب Linux است.

از دیدگاه امنیت ، اجرای یک سیستم عامل بر روی یک ماشین مجازی ایده بسیار خوبی برای امنیت است. اگر مجبورید برنامه ای را اجرا کنید اما از امنیت و جامعیت آن اطمینان ندارید ، بهتر است آن را روی ماشین مجازی اجرا کنید. به این ترتیب ، هر فعالیت مخربی که از برنامه رخ دهد فقط در داخل ماشین مجازی باقی می ماند و بر سایر قسمت های دستگاه تأثیر نمی گذارد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

18 + چهار =

Powered by mihanseo