یورو دیجیتال طی 5 سال آینده در دسترس خواهد بود

سعید ناصریمارس 3, 20211min0

رئیس بانک مرکزی اروپا اطلاعات جدیدی درباره یورو دیجیتال ارائه داد. وی ضمن تأکید بر امنیت بستر ارائه شده برای این ارز ، انتشار آن را در 5 سال آینده پیش بینی کرد.

کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا گفته است که یورو دیجیتال باید ظرف پنج سال به واقعیت تبدیل شود. وی در یک همایش آنلاین به میزبانی رویترز گفت: "اجرای این تصمیم به یک بستر ایمن و غیرقابل هک شدن نیاز دارد و ما امیدواریم که ظرف پنج سال آینده عملی شود."

به گفته وی ، با وجود معرفی یورو مجازی طی پنج سال آینده ، سکه های فیزیکی و اسکناس به کار خود ادامه می دهند.

برای اولین بار ، این ارز دیجیتال به مردم امکان سپرده گذاری مستقیم در بانک مرکزی اروپا را می دهد. این می تواند از امنیت بیشتری نسبت به بانک های تجاری برخوردار باشد و یا از حمل وجه نقدی که ممکن است به سرقت رفته یا گم شود جلوگیری کند.

این اظهارات در حالی انجام شد که بانک مرکزی اروپا نظرسنجی درباره ارز دیجیتال را انجام داد که بیش از 8000 پاسخ دهنده در آن نظرسنجی کردند و بیشترین نگرانی درباره حریم خصوصی بود. فابیو پانتا ، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا گفت: "تعداد بالای نظرسنجی ها نشان دهنده علاقه زیاد شهروندان و شرکت های اروپایی به شکل گیری یورو دیجیتال است." براساس بیانیه بانک مرکزی اروپا ، تحلیل دقیق موضوع در بهار منتشر می شود.

یورو دیجیتال نوعی پول الکترونیکی وابسته به بانک مرکزی است که به گفته طرفداران آن ، علی رغم هزینه های بالای مورد نیاز در بانکداری سنتی ، می تواند پرداخت آن را سریعتر و ارزانتر کند. پرداخت های غیر نقدی نیز با شیوع ویروس کرونا محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

لاگارد خواستار تنظیم دقیق این ارز است تا بتواند ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را پشت سر بگذارد. وی در ادامه بیت کوین را به عنوان "دارایی مخاطره آمیز" توصیف کرد که "برای اهداف پولشویی" استفاده می شود. وی گفت: مقررات موجود باید در سطح جهانی تنظیم شود تا هیچ نقطه فراری از این قوانین وجود نداشته باشد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

16 + 10 =