عیب یابی مشکل عدم نمایش درایو خارجی در ویندوز

سعید ناصریدسامبر 28, 20201min0

آیا تا به حال خواسته اید درایو خارجی را به سیستم ویندوز خود متصل کنید اما هیچ اطلاعاتی در مورد شناسایی درایو در ویندوز ندیده اید؟ خوب ، این کاملاً اعصاب خردکن است ، مخصوصاً وقتی که واقعاً به اطلاعات خود نیاز دارید اما درایو شناسایی نشده است.

برای شناسایی این مشکل عدم نمایش درایو خارجی در ویندوز ، بهتر است راه حل های فناوری اطلاعات امروز را در سیستم خود اعمال کنید.

دلایل اصلی عدم نمایش درایو خارجی در ویندوز

دلایل اصلی عدم نمایش درایو خارجی در ویندوز را می توان به دو دسته سخت افزار و نرم افزار تقسیم کرد. البته هر یک از این بخش ها می توانند زیر مجموعه داشته باشند ، اما در این مقاله سعی می شود علل شناخته شده بررسی شود. اگر مشکلی در نرم افزار وجود داشته باشد ، به احتمال زیاد به شما فرصتی می دهیم تا آن را حل کنید ، اما مشکلات سخت افزاری نیاز به مراجعه افراد متخصص دارد و شخصاً اقدامی انجام نمی دهند.

مشکلات سخت افزاری را برای مشکلات درایو خارجی در ویندوز بررسی کنید

برای شروع بررسی مشکل درایو اکسترنال در ویندوز ، از قسمت سخت افزار شروع کنید.

ابتدا درایو را با پورت دیگری روی سیستم بررسی کنید. اگر درایو شما هنوز با درگاه های دیگر مشکل دارد ، به این معنی است که درایو مشکل دارد و مشکل از درگاه های USB موجود در سیستم نیست.

در چنین شرایطی خوب است کابل ها را نیز بررسی کنید. گاهی اوقات مشکل از خود درایو یا درگاه های USB سیستم نیست ، بلکه از طریق کابلی است که به درایو شما متصل می شود. اگر می توانید این کابل را تعویض کنید ، می توانید مطمئن باشید که همه چیز به درستی کار می کند یا خیر.

بعضی اوقات ممکن است پورت های موجود در درایو کثیف شده و روی اتصال تأثیر بگذارد. پورت محل قرارگیری کابل را با اسپری الکترونیکی یا برس خشک تمیز کنید.

همچنین ، مرحله بعدی در بررسی سخت افزار بررسی خود درایو است. بعضی اوقات با مشاهده ظاهر درایو می توانید متوجه شوید که درایو آسیب دیده است. اگر درایو HDD باشد ، هنگام اتصال می توانید صدای داخل آن را بشنوید. اگر چیزی نمی شنوید ، به این معنی است که باید آن را برطرف کنید.

اگر صدای خاصی از درایو بیرون بیاید ، که نشان دهنده خراب شدن دستگاه های داخلی است ، به این معنی است که این درایو دیگر برای شما رانده نخواهد شد. به خرید یک مدل جدید فکر کنید.

اگر هیچ یک از موارد مشکوک فوق را در درایو خود پیدا نکردید ، بهتر است درایو را با کابل مخصوص خود یا کابل دیگر به درگاه های مختلف رایانه دیگر متصل کرده و وضعیت را بررسی کنید.

مشکلات نرم افزاری مربوط به درایو خارجی که در ویندوز کار نمی کند را بررسی کنید

اگر درایو را مطابق آنچه ما گفتیم آزمایش كردید و دریافتید كه درایو خارجی شما در رایانه دیگری در حال اجرا است ، 100٪ مشكل با نرم افزار مربوط به درایو سیستم اول است.

خوب ، در اینجا راه حل هایی وجود دارد که می تواند مشکل شما را حل کند:

از مدیریت دیسک استفاده کنید

اولین کاری که باید انجام دهید بررسی درایو با Disk Management است.

برای شروع ، تمام ابزارهای متصل را قطع کنید تا مطمئن شوید با درایو اصلی متصل به سیستم خود کار می کنید.

برای باز کردن منوی Power User ، کلیدهای Win + X را پایین نگه دارید.

Disk Management را از منویی که مشاهده می کنید انتخاب کنید

در لیست دستگاههای ذخیره سازی خود به دنبال Drive 1 بگردید. به یاد داشته باشید که درایو 0 هارد داخلی سیستم شما را شناسایی می کند.

درایو شما باید در اینجا در بخش درایوهای متحرک ذکر شود ، حتی اگر نمی توانید آن را در Windows پیدا کنید و با آن کار کنید & # 39؛ پنجره های داخلی:

در اینجا دو نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب موارد خود به جستجوی آنها بپردازید. بررسی کنید که آیا درایو شما تخصیص نیافته است یا اختصاص داده نشده یا سالم است اما شناسه درایو به آن اختصاص داده نشده است.

اگر درایو تخصیص نیافته باشد ، می توانید هارد اکسترنال را تقسیم کنید تا حافظه را به آن اختصاص دهید. این باید این مشکل را حل کند.

اما اگر درایو سالم است اما شناسه درایو به آن اختصاص داده نشده است ، می توانید با این راهنما این مشکل را برطرف کنید.

تنظیمات گزینه های قدرت Manip

اگر در مرحله قبل مشکل را برطرف کردید ، اما مشکل همچنان پابرجاست ، این بار احتمالاً می توانید با کمک Power Options مشکل را حل کنید. تنظیمات تغذیه سیستم به گونه ای است که در شرایط خاص ، برخی از پورت ها غیرفعال می شوند. در چنین مواردی ، اطمینان از عملکرد صحیح پورت ها و محدود نشدن گزینه های پاور می تواند تا حدودی مشکل را برطرف کند.

برای حل این مشکل ، با تایپ کردن Control Panel در قسمت جستجو ، می توانید آیکون آن را مشاهده و کلیک کنید و وارد قسمت کنترل پنل در ویندوز شوید.

در کنترل پنلی که در آن قرار دارید ، روی گزینه های قدرت کلیک کنید

در این صفحه جدید ، روبروی هر طرح ، یک تنظیمات Change plan وجود دارد که می توانید برای تغییر تنظیمات روی آن کلیک کنید.

بهتر است این کار را برای همه برنامه های ذکر شده انجام دهید تا مطمئن شوید تحت هیچ شرایطی مشکل ایجاد نمی شود.

سپس گزینه Advanced power settings را تغییر دهید. انتخاب کنید.

برای اعمال تنظیمات لازم بر روی نمادهای کنار USB کلیک کنید

تنظیمات را از فعال به غیرفعال تغییر دهید. در صورت کمبود باتری از خاموش شدن پورت های سیستم جلوگیری می کند. حداقل برای این مرحله ، انتخاب این روش ارزشمند است زیرا اگر از این ناحیه باشد مشکل را حل می کند. اگر متوجه شدید که مشکل همچنان ادامه دارد ، می توانید تنظیمات را بازنشانی کنید. مطمئناً اگر سیستم را به شارژر متصل کنید و مطمئن شوید که انرژی کافی به سیستم می رسد ، اطمینان بیشتری به نتیجه خواهید داشت.

بنابراین برای گزینه های Plugged in و On Battery گزینه را غیرفعال کنید و سپس اعمال کنید و ok کنید.

این راه حل ها باید بیشتر مشکلات هارد اکسترنال شما را برطرف کنند. اگر هنوز مشکلی دارید ، باید این مسئله را حرفه ای تر بررسی کنید. اما اگر با این روش های آموزش داده شده مشکل شما برطرف شد ، روش حل را در قسمت نظرات بنویسید.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یک × پنج =