نحوه ارسال ایمیل در Gmail و Yahoo (نحوه ارسال ایمیل)

سعید ناصریسعید ناصریدسامبر 28, 20205min0

مجموعه: ترفندهای اینترنتی

ارسال پست الکترونیکی

چگونه می توان ایمیل ارسال کرد؟

دانستن چگونگی استفاده از ایمیل یکی از الزامات جامعه امروز است. در مقایسه با تمبرهای پستی و پستی قدیمی ، ارسال ایمیل سریعتر ، ارزان تر و آسان تر است. این مهم است که بتوانید در عرض چند ثانیه برای اطلاع یا دریافت بازخورد از شخصی پیام ارسال کنید.

در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید برای کسی ایمیل ارسال کنید. ارائه دهندگان خدمات ایمیل بسیاری وجود دارد که می توانید امروز از آنها استفاده کنید و مطمئناً در آینده رشد خواهند کرد ، اما در اینجا نحوه ارسال ایمیل یاهو و Gmail برای شما وجود دارد:

ارسال ایمیل در Gmail

پس از ایجاد یک حساب Gmail ، می توانید ارسال پیام های ایمیل را شروع کنید. نوشتن ایمیل می تواند به سادگی تایپ پیام باشد ، یا می توانید از قالب بندی متن ، پیوست ها و امضاها برای شخصی سازی پیام خود استفاده کنید.

هنگام نوشتن ایمیل ، از پنجره نوشتن استفاده کنید. اینجا جایی است که شما آدرس ایمیل ، موضوع و متن ایمیل گیرنده را اضافه می کنید که خود پیام است.

همچنین می توانید انواع مختلف قالب بندی متن و همچنین یک یا چند پیوست را اضافه کنید. حتی می توانید یک امضا ایجاد کنید تا به انتهای هر ایمیلی که ارسال می کنید اضافه کنید.

برای ارسال ایمیل:

1. در پنجره منوی سمت چپ ، روی دکمه نوشتن کلیک کنید.

نحوه ارسال ایمیل در Gmail

2. پنجره Compose در گوشه پایین سمت راست صفحه ظاهر می شود.

آموزش ایمیل

3. باید یک یا چند گیرنده به قسمت To: اضافه کنید. می توانید این کار را با تایپ یک یا چند آدرس ایمیل (با کاما از هم جدا کنید) انجام دهید یا می توانید برای انتخاب گیرنده ها از مخاطبین خود ، روی "کلیک کنید" تا مخاطب خود را انتخاب کنید

نحوه ارسال ایمیل

4- در قسمت موضوع ، موضوعی را برای پیام تایپ کنید.

5- در پایین ، پیام خود را تایپ کنید. پس از اتمام ، روی ارسال کلیک کنید.

نحوه ارسال ایمیل

توجه: اگر شخصی که برای او ایمیل می کنید از قبل یکی از مخاطبین شما است ، می توانید نام ، نام خانوادگی یا آدرس ایمیل آن شخص را تایپ کنید و Gmail مخاطب را در زیر نشان می دهد:. سپس می توانید کلید Enter را فشار دهید تا فرد به قسمت To: اضافه شود.

آموزش ایمیل

• پیوست ها را از طریق ایمیل اضافه کنید

پیوست به سادگی یک فایل است (مانند تصویر یا سندی) که همراه با ایمیل شماست. به عنوان مثال ، اگر متقاضی شغل هستید ، می توانید رزومه خود را به عنوان پیوست ارسال کنید ، در حالی که متن ایمیل اصلی است. ایده خوبی است که پیامی را در متن ایمیل خود بگویید که توضیح دهد پیوست چیست ، خصوصاً اگر گیرنده انتظار پیوست را نداشته باشد.

برای افزودن پیوست:

هنگام نوشتن ایمیل ، روی نماد گیره کاغذ در پایین پنجره نوشتن کلیک کنید.

نحوه ارسال جیمیل

کادر محاوره ای بارگذاری پرونده ظاهر می شود. فایلی را که می خواهید پیوست کنید انتخاب کنید ، سپس روی Open کلیک کنید.

آموزش ایمیل

پیوست در حال بارگیری است. بیشتر پیوست ها در عرض چند ثانیه بارگیری می شوند ، اما پرونده های بزرگتر ممکن است بیشتر طول بکشد.

آموزش Gmail

وقتی برای ارسال ایمیل خود آماده شدید ، روی ارسال کلیک کنید.

قبل از بارگیری پیوست می توانید روی ارسال کلیک کنید. همچنان بارگیری می شود و Gmail پس از اتمام پرونده به طور خودکار ایمیل را ارسال می کند.

• قالب بندی ایمیل

Gmail به شما امکان می دهد انواع مختلف قالب بندی را به متن خود اضافه کنید.

برای دیدن گزینه های قالب بندی مختلف ، روی دکمه قالب بندی در پایین پنجره Compose کلیک کنید.

قالب بندی ایمیل

نکته: برای ایمیل های جدی تر ، مانند ایمیل های تجاری ، مراقب باشید قالب بندی غیررسمی مانند رنگ های روشن یا شکلک اضافه نکنید.

• امضاها را اضافه کنید

Signature یک بلوک متنی اختیاری است که پس از هر ایمیل ارسال می شود. به طور پیش فرض ، Gmail امضا ندارد ، اما ایجاد آن آسان است. این به طور معمول شامل نام شما و برخی از اطلاعات تماس ، مانند شماره تلفن یا آدرس ایمیل شما خواهد بود. اگر در محل کار خود از Gmail استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید عنوان و آدرس شرکت یا وب سایت خود را وارد کنید.

روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید ، سپس تنظیمات را انتخاب کنید.

امضا را در ایمیل اضافه کنید

برای دیدن قسمت Signature به پایین بروید.

امضای مورد نظر خود را در کادر تایپ کنید. در صورت تمایل می توانید قلم را تغییر دهید ، قالب بندی دیگری اضافه کنید یا تصویری وارد کنید.

امضای Gmail ایجاد کنید

به پایین صفحه بروید ، سپس روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

توجه: باید امضای خود را مختصر نگه دارید. به جای لیست کردن تمام شماره های تلفن ، آدرس های ایمیل و آدرس های پستی که می توانید به آنها دسترسی داشته باشید ، فقط مهمترین ها را لیست کنید.

ارسال ایمیل به Yahoo!

1. وارد حساب خود شوید

به https://mail.yahoo.com/ بروید. با شناسه یاهو یا آدرس ایمیل و رمز ورود به حساب خود وارد شوید.

نحوه ارسال ایمیل در یاهو

2. پس از ورود به سیستم ، رابط کاربری حساب ایمیل خود را مشاهده خواهید کرد. برای شروع ایجاد ایمیل ، روی نوشتن کلیک کنید.

ارسال پست الکترونیکی

3. در این صفحه ، پیام خود را وارد کرده و مشخص می کنید که پیام را برای چه کسی ارسال خواهید کرد. ابتدا آدرس ایمیل گیرنده را در قسمت TO وارد کنید. این آدرس ایمیل توسط گیرنده دریافت می شود ، دقیقاً مانند آنچه برای ارسال نامه به آدرس فیزیکی شخص نیاز دارید.

نحوه ارسال ایمیل

4- در قسمت موضوع عنوان یا عنوان ایمیل را وارد کنید.

نحوه ارسال ایمیل

5- متن پیام را در کادر زیر خط موضوع وارد کنید.

آموزش ایمیل

6. پس از تایپ پیام ، آدرس ایمیل گیرنده خود را تأیید کنید. همانطور که داشتن آدرس فیزیکی اشتباه در خانه یکی از آنها می تواند پیامی را به جای دیگری ارسال کند ، آدرس ایمیل اشتباه نیز می تواند آن را برای شخص دیگری ارسال کند. پس از بررسی صحت تمام اطلاعات ، روی ارسال در پایین کلیک کنید و ایمیل خود را ارسال کرده اید.

ارسال پست الکترونیکی

7. با کلیک بر روی برگه ارسال در سمت چپ ، می توانید ایمیل خود را ارسال کنید. این همه ایمیل هایی را که ارسال کرده اید نمایش می دهد. اگر ایمیل ارسال شده اخیر نشان داده نشده است یا اگر می خواهید ایمیل های دیگری ارسال کنید ، لطفاً دوباره به مراحل 2 تا 5 مراجعه کنید. اکنون با موفقیت ایمیل ارسال کرده و ارسال آن را تأیید کرده اید.

نحوه ارسال ایمیل در یاهو

مجموعه: بخش کامپیوتر و اینترنت

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

5 × 3 =