نحوه رفع خطای "File Invived or Open" در ویندوز

سعید ناصریسعید ناصرینوامبر 13, 20201min0

هنگامی که از ویندوز 10 استفاده می کنید ، ممکن است سعی کنید یک پرونده را حذف کنید ، آن را به مکان دیگری منتقل کنید یا حتی در برنامه دیگری از آن استفاده کنید ، اما با خطایی روبرو می شوید: "از آنجا که پرونده در برنامه دیگری باز نیست ، اقدام نمی تواند کامل شود ، یعنی: "ممکن است کامل نباشد زیرا پرونده در برنامه دیگری باز است".

حتی اگر پرونده را باز نکرده باشید ، دلایل مختلفی برای این خطا در هر برنامه وجود دارد ، بنابراین در اینجا چند روش برای مقابله با هر یک از این دلایل و رفع خطا آورده شده است.

سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید

راه اندازی مجدد سیستم یک گزینه اساسی برای حل مشکل برنامه های درگیر است. بنابراین رایانه خود را خاموش کرده و دوباره راه اندازی کنید. این روش هرگونه وظیفه معلق را که ممکن است باعث خطا شود ، خاتمه می دهد و به File Explorer اجازه می دهد تا فرآیندهای داخلی خود را از ابتدا راه اندازی مجدد کند. این ممکن است به حل مشکل شما کمک کند. در غیر این صورت ، به مرحله بعدی بروید.

فایل را در Task Manager پیدا کنید

برای انجام این کار ، باید از کلید ترکیبی Ctrl + Shift + Esc برای باز کردن وظیفه اصلی استفاده کنید.

در این قسمت ، زبانه Processes را باز کنید. این برگه تمام برنامه ها و فرآیندهایی را که هم اکنون در سیستم شما در حال اجرا هستند یا در حال اجرا هستند ، چه شما آن را می دانید و چه ندانید ، پوشش می دهد.

آیا می توانید آن برنامه را در این لیست پیدا کنید؟ در این صورت ، آن را انتخاب کنید و سپس روی دکمه پایان کار در پایین سمت راست کلیک کنید. (دکمه خاکستری)

پس از انجام این کار ، به روند قبلی خود که باعث خطا شده است بروید و عملکرد خود را آزمایش کنید. در صورت ادامه خطا ، مرحله بعدی را امتحان کنید.

از طریق وظیفه Lead ، File Explorer را دوباره راه اندازی کنید

در این مرحله ، دوباره به Task Manager رفته و برگه Processes را انتخاب کنید.

در این لیست ، برنامه Windows Explorer را پیدا کرده و آن را انتخاب کرده و سپس روی End Task کلیک کنید.

اکنون دوباره در بالای پنجره مدیر به File رفته و این بار گزینه Run New Task را انتخاب کنید.

سپس "explorer.exe" را تایپ کرده و enter را بزنید.

این فرآیند برای رفع مشکل حافظه یا پرونده های ذخیره شده ویندوز اکسپلورر را مجدداً راه اندازی می کند (که البته ممکن است مانع این کار شود)

حالا به برنامه مورد نظر خود برگردید و اقدام کنید تا دوباره خطا را مشاهده کنید یا خیر. اگر هنوز مشکلی وجود دارد ، ماجرا را دنبال کنید.

ذخیره سازی تصاویر کوچک را غیرفعال کنید

مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که ذخیره تصاویر کوچک پرونده ها در حافظه پنهان می تواند باعث خطای File is Open In Another Program شود.

بنابراین دستکاری این قسمت می تواند مشکل را حل کند.

برای انجام این تغییرات ، ابتدا کلیدهای ترکیبی Win + R را نگه دارید.

سپس gpedit.msc را تایپ کرده و enter را بزنید.

در پنجره بازشو باز شده ، به بخش پیکربندی کاربر -> الگوهای مدیریت -> اجزای ویندوز -> کاوشگر پرونده بروید.

اکنون به پنل سمت راست بروید و بر روی خاموش کردن ذخیره سازی تصاویر در پرونده های مخفی Thumbs.db کلیک راست کنید.

حالا روی کادر مقابل Enabled کلیک کنید تا انتخاب شود و سپس ok را کلیک کنید.

اکنون همه تصاویر کوچک در File Explorer غیرفعال شده اند ، به شما این امکان را می دهد عملکرد دلخواه خود را در پرونده انجام دهید. پس از انجام عملیات لازم ، می توانید تنظیمات را به آنچه قبلاً تنظیم کرده اید برگردانید.

البته اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، گام بعدی را امتحان کنید

پرونده های موقت را حذف کنید

هر بار که پرونده را به هر روشی اصلاح می کنید ، پرونده های موقت در رایانه شما ذخیره می شوند. این پرونده های موقتی از انتقال یا حذف پرونده های مرتبط جلوگیری می کنند. در اینجا نحوه پاک کردن پرونده های موقت از حافظه رایانه شما وجود دارد.

کلید ترکیبی Win + R را پایین نگه دارید.

٪ temp٪ را در نوار ورودی تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید.

در پوشه جدیدی که شامل تمام پرونده های موقت ذخیره شده در File Explorer است ، و اکنون در مقابل خود ، Ctrl + A را فشار دهید تا همه پرونده ها انتخاب شده و با هم حذف شوند.

پرونده های موقت ممکن است هنوز در جای دیگری ذخیره شوند. دوباره Win + R را فشار دهید ، temp را تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

یک بار دیگر ، همه پرونده های موقت را در پوشه باز شده انتخاب کرده و همه آنها را حذف کنید

سطل آشغال را خالی کنید

گاهی اوقات ارسال یک فایل به سطل آشغال توسط رایانه شما به عنوان عملی مشاهده می شود که می تواند منجر به خطایی شود که سعی کردیم آن را برطرف کنیم.

راه دیگر برای حل این مشکل این است که به سطل آشغال بروید و با انتخاب پرونده ها و حذف آنها ، کل پوشه را خالی کنید. هشدار داده شود که با این کار همه پرونده های سطل آشغال به طور دائمی پاک می شوند ، بنابراین مطمئن شوید که فقط پرونده هایی را انتخاب می کنید که قطعاً دیگر به آنها نیازی نخواهید داشت.

پوشه را از نظر ویروس بررسی کنید

سرانجام ، اگر هیچ یک از موارد بالا جواب نداد ، ممکن است مشکل جدی تر باشد. ممکن است ویروسی به همراه پرونده وجود داشته باشد که از اصلاح پرونده جلوگیری می کند. فایل را از طریق نرم افزار آنتی ویروس خود اجرا کنید تا ویروس یا بدافزار را پیدا کنید.

اگر مشخص شد پرونده آلوده است ، قبل از اینکه روی سیستم شما تأثیر بگذارد ، آن را پاک کنید.

اگر راه حل های فوق برای حل این مشکل موثر بود ، نظر خود را وارد کنید.

منبع

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

هفت + 15 =