زمان تغییر هارد دیسک از HDD به SSD است

سعید ناصریاکتبر 29, 20201min0

اگر هنوز از هارد دیسک های سنتی استفاده می کنید ، وقت آن است که به یک SSD بروید ، SSD بزرگترین ارتقا دهنده ای است که می توانید برای رایانه خود داشته باشید ، قیمت این هارددیسک ها تقریباً مناسب است و این روزها یک SSD. می توانید با قیمت مناسب خرید کنید.

SSD چیست و چه مزایایی نسبت به HDD دارد؟

SSD مخفف Solid State Drive است که به فارسی جامد دیسک نیز گفته می شود. SSD بسیار سریعتر از دیسک های سخت سنتی (HDD) است. این حافظه ها از همان فناوری استفاده می کنند که برای ساخت حافظه فلش استفاده می شود. استفاده شده است. پس از ارتقا drive دیسک سخت کامپیوتر خود به حافظه SSD ، متوجه تفاوت سرعت این نوع حافظه با حافظه نوع کلاسیک خواهید شد و از خود می پرسید که چرا زودتر این کار را نکردم.
چرا هارد SSD بهتر از حافظه سنتی است؟ در ادامه می خواهم دلایل شما را بگویم ، پس با یورمگ همراه باشید.
هارد دیسک های SSD از نظر ساختار و عملکرد بسیار متفاوت از HDD ها هستند. در درایوهای سخت قدیمی از آهن ربا برای نوشتن و خواندن داده ها از دیسک سخت استفاده می شود. هارد دیسک باید همیشه محل قرارگیری آهنربا را بداند. تا بتوانید آن را به مسیر و قسمت خاصی از دیسک سخت برای خواندن و نوشتن هدایت کنید و یک شکاف بخش ویژه در داخل آن پیدا کنید. حالا مشکل از کجاست؟ مشکل این است که این فرایند زمان بر است و باعث می شود سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات کاهش یابد. چرا؟ زیرا اگر داده ها روی قسمت دیگری از دیسک سخت ذخیره شوند ، این آهنربا باید دائماً در حال حرکت باشد ، اما در SSD ، این مسئله بسیار ساده تر و متفاوت است.

SSD ها نوعی حافظه فلش هستند و آنها دیگر آهن ربا و آهن ربا ندارند ، این مدل از حافظه فقط باید محاسبه کند که داده ها کجاست و این فرایند سریعتر از هارد دیسک های مکانیکی است (زیرا هیچ آهنربا در کار نیست)
این فناوری سرعت خواندن و نوشتن داده ها را بسیار بالا می برد و چندین برابر سریعتر از هارد دیسک های سنتی است. نمونه ای از این خاطرات ، هارددیسک هایی با فناوری "Nvme" هستند که بسیار سریع اما گران هستند.

شایعات و اطلاعات غلط زیادی در مورد SSD ها در اینترنت وجود دارد که در این پست دو مورد از آنها را بررسی خواهیم کرد:

1- حافظه های SSD از حافظه های مکانیکی کوچکتر هستند ، بنابراین بی فایده هستند
در حقیقت ، این درست است ، اما به هیچ وجه جای نگرانی نیست ، زیرا این دلیل بر ضرر این نوع حافظه نیست. زمان ذخیره اطلاعات در DVD و استفاده از اینترنت شماره گیری دیگر به پایان رسیده است و صرفه جویی در صدها گیگابایت داده در سال 2018 بی فایده است. همه چیز به صورت آنلاین از موسیقی ، فیلم ، ساز ، آموزش و … در دسترس است.
اگر عادت به بارگیری و ذخیره همه موارد روی سیستم خود ندارید ، یک SSD 240 گیگابایتی می تواند نیازهای شما را برآورده کند.
2. SSD ها کوتاه مدت و غیر قابل اعتماد هستند. این یکی از همان اطلاعات غلط و شایعات دروغی است که در اینترنت در مورد SSD وجود دارد. حتی ارزان ترین مدل SSD ها فقط خواندنی تضمین شده اند. (فقط بخوانید) پس از ضبط ، آنها حدود 150 آموزش داده دارند (این تعداد بسته به میزان حافظه نیز متفاوت است) و این تعداد توسط شرکتی که آن حافظه را تولید می کند تضمین می شود.
برای اینکه خیال خود را راحت کنید ، SSD با ضمانت 150 ترابایت در نظر بگیرید. برای 5 سال هر روز باید 80 گیگ بارگیری داشته باشید تا این 150 ترابایت منقضی شود! برای رایانه خانگی ، چنین مصرفی به هیچ وجه وجود ندارد و سایر موارد ممکن است شما بتوانید روزانه فقط 80 گیگابایت اطلاعات را روی دیسک سخت خود ضبط کنید. حتی اگر این مقدار مصرف کنید ، بعد از 150 ترابایت هارد دیسک شما در حالت "فقط خواندنی" باقی می ماند و می توانید داده های خود را مشاهده یا حتی کپی کنید. .

برای استفاده های حرفه ای و سنگین تر (به عنوان مثال ویرایش ویدئو) می توانید از مدلی با ضمانت بیش از 150 ترابایت استفاده کنید ، به طور کلی این مدل ها از SSD های گرانتری برخوردار هستند اما عملکرد بیشتری دارند. شرکت های دیسک سخت معمولاً از کلمه "PRO" برای این مدل از SSD هایی استفاده می کنند که برای مصرف زیاد تولید می شوند.
اگر قصد خرید SSD دارید ، Yormag "Team L5 240 GB" را به شما پیشنهاد می دهد.

چقدر این مقاله را دوست داشتید؟

(آرا: 5 رای متوسط: 4.8)

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

دو × 1 =