ناسا و ESA قرارداد رسمی ساخت ایستگاه Gateway را امضا کردند

سعید ناصریسعید ناصریاکتبر 28, 20201min0

ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) به طور رسمی قرارداد ساخت ایستگاه فضایی Gateway برای ماموریت آرتمیس را امضا کردند.

ساخت ایستگاه Gateway در مدار ماه از سال 2024 آغاز می شود و به عنوان نقطه شروع ماموریت به سطح ماه ، فضای عمیق و در نهایت اولین مأموریت سرنشین دار به مریخ مورد استفاده قرار می گیرد. این پایه که به اندازه یک ششم ایستگاه فضایی بین المللی است ، از ماژول های بهم پیوسته تشکیل شده و در مدار NRHO قرار می گیرد.

هنگامی که ایستگاه Gateway عملیاتی شد ، گروهی از فضانوردان با فضاپیمای Orion به آن سفر می کنند و پس از استقرار در آن ، وظایفی مانند کنترل از راه دور ماهواره های ماه یا سفر به سطح ماه را انجام می دهند.

ناسا می گوید طبق قرارداد جدید ، آژانس فضایی اروپا مسئول تأمین محل های اقامت و سوخت و همچنین تجهیزات ارتباطی خواهد بود. ماژول سوخت دارای پنجره هایی برای مشاهده در فضای باز خواهد بود و آژانس فضایی اروپا مدیریت عملیات و سایر ماژول ها را بر عهده خواهد داشت.

ESA همچنین دو ماژول خدمات اروپا (EMS) برای فضاپیمای Orion اعم از پیشرانه ، نیرو ، هوا و سیستم های تأمین آب کپسول سرنشین دار ساخته است. ناسا می گوید ایستگاه Gateway توسط شرکای بین المللی و شرکت های خصوصی برای انجام مأموریت های ماه استفاده خواهد شد.

همچنین از این ایستگاه برای آزمایش فناوری های مأموریت های سرنشین دار به مریخ و همچنین کنترل از راه دور و آزمایش سیستم های خودکار استفاده خواهد شد.

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

چهار × سه =