SibApp کاربران خود را تأیید کرده است & # 39؛ عبارات نشت

سعید ناصریسعید ناصریآگوست 26, 20201min0

دیروز در گزارشی به افشای اطلاعات 42 میلیون کاربر تلگرام ایرانی و فروش آن به قیمت 500 دلار در بازار سیاه اشاره کردیم؛ حال همین فروشنده ادعا می کند که اطلاعات 5 میلیون کاربر اپلیکیشن اپل را نیز به فروش می رساند.

برنامه SibApp یک فروشگاه نرم افزاری ایرانی است که به کاربران داخل ایران این امکان را می دهد که برنامه های iPhone و iPad را در طی دوره تحریم بارگیری کنند و البته کاربران برای استفاده از این برنامه باید هزینه اشتراک را بپردازند. براساس گزارش ها ، اطلاعات 5 میلیون کاربر این فروشگاه از جمله نام آنها ، شماره تلفن و آدرس ایمیل برای سارقان فضای مجازی برای فروش در اختیار کاربران قرار گرفته است.

SibApp پس از پذیرش این حادثه ، بیانیه ای صادر کرد و اظهار داشت که علت این مشکل پیکربندی فایروال بوده و اعلام کرده است که برای جلوگیری از وقوع مجدد این اقدامات اقدامات لازم را انجام می دهد. در ادامه متن کامل بیانیه اپلیکیشن اپل را در این باره مشاهده خواهید کرد:

این داستان با صدای جیر جیر از طرف یک کاربر توییتر ایرانی منتشر شد که اعلام کرد هکرهایی که اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام را می فروشند ، اکنون ادعا می کنند به اطلاعات 5 میلیون کاربر SibApp (از تاریخ 25 آوریل) دسترسی دارند. با این حال ، SibApp در بیانیه خود اظهار داشته است که اطلاعات فاش شده محدود به تعداد محدودی ایمیل و شماره تلفن است. حساب کاربری این فروشگاه صدای جیر جیر دیگری منتشر کرده است و آن را توضیحی تکمیلی برای اولین جمله می داند:

پس از این اتفاقات ، یک کاربر ایرانی در توئیت خود به امیر ناظمی (معاون وزیر ارتباطات) بابت شکایت از حوادث اخیر و از وزارت ارتباطات خواست تا درباره این ماجرا توضیح دهد ، و ناظمی پاسخ داد که نیروهای امنیتی وظیفه ارائه مشاغل مجازی را دارند. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.

امیدواریم با توجه به تعهد SibApp به مسئولیت و جدیت نهادهای مسئول در زمینه حفظ حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی ، دیگر شاهد چنین حوادثی برای کاربران ایرانی نباشیم.

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

چهار × 1 =