8 مورد که می تواند Wi-Fi شما را ضعیف کند

سعید ناصریژوئن 25, 20203min0

مجموعه: ترفندهای اینترنتی

گاهی اوقات ، این مشکل در تنظیمات روتر یا سرویس ضعیف ارائه شده توسط شرکت ارائه دهنده سرچشمه می گیرد. اما بیشتر اوقات ، اتصال WiFi بد به دلیل وجود اشیاء خاص یا مبلمانی که در خانه داریم ، بسیار نزدیک به روترها یا رایانه های ما است.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که کدام آیتم ها دشمنان اصلی WiFi هستند. نکات مفیدی را در انتهای مقاله خواهید یافت که می توانید برای جلوگیری از آنتن های ضعیف از آنها استفاده کنید ، آنها را از دست ندهید!

1. سطح و مبلمان فلزی

مشکلات اتصال wifi

فلز رسانا است ، به این معنی که برق را جذب می کند. از آنجا که WiFi شما امواج الکترومغناطیسی را منتشر می کند ، هر سطح فلزی یا شیء در خانه شما از انتشار امواج جلوگیری می کند. اگر می خواهید اتصال اینترنت شما بدون مشکل کار کند ، باید روتر را از فلز جدا کنید.

2. دیوارهای آجری و سنگی

آنتن WiFi

برخی از انواع دیوارها سیگنال WiFi شما را متوقف می کنند. از رایج ترین متریال هایی که مانع از اتصال مطمئن می شوند ، مرمر ، سیمان ، بتون ، گچ و آجر است. این توضیح می دهد که چرا در خانه های دو طبقه ، مردم در یکی از طبقه ها معمولاً اینترنت ضعیفی را تجربه می کنند. برای حل این مشکل ، روتر خود را در یک فضای باز و دور از دیوارها قرار دهید.

3. آینه ها

مشکل آنتن WiFi

ماده ای که به ما امکان می دهد بازتاب خود را در آینه مشاهده کنیم ، سیگنال ساطع شده توسط روتر را نیز منعکس می کند. این شیء به عنوان سپر عمل می کند و اتصال به اینترنت را دشوار می کند. هنگامی که به روتر نزدیک باشد ، می تواند قدرت سیگنال را کندتر و ناپایدارتر کند.

4- یخچال و ماشین لباسشویی

تقویت کننده WiFi

به عنوان یک قاعده کلی ، وسایل برقی که دارای لوله هایی هستند که آب را در گردش می کنند با سیگنال WiFi خیلی دوستانه نیستند. آب می تواند مقداری از انرژی را از طریق بی سیم صرفه جویی کند ، که این امر تأثیر منفی بر کیفیت اتصال به اینترنت دارد. می گذارد.

5- چراغ های کریسمس

آنتن WiFi ضعیف

چراغ های رنگارنگ کریسمس همچنین می تواند دلیل عدم وجود سیگنال ضعیف WiFi در خانه باشد. آنها تراشه های درخشان دارند که یک میدان مغناطیسی ایجاد می کنند که با امواج الکتریکی ساطع شده توسط روتر شما در تعامل است. در ماه دسامبر ، سعی کنید روتر خود را از درخت کریسمس دور نگه دارید.

6. مانیتور کودک

آنتن WiFi

این مانیتورها یک تداخل 2.4 گیگاهرتز تولید می کنند ، همان WiFi. هنگامی که دو یا چند دستگاه فرکانس یکسانی را منتقل می کنند ، آنها از هوا برای ارسال اطلاعات به جای انتقال امواج مانند بی سیم ، استفاده می کنند. اگرچه مانیتورهای کودک معمولاً برای عملکرد مناسب به اتصال به شبکه احتیاج دارند ، اما از قرار دادن آنها در نزدیکی روتر خودداری کنید.

7. هواپیماهای بدون سرنشین

مشکلات اتصال wifi

هواپیماهای بدون سرنشین نیز با سرعت 2.4 گیگاهرتز کار می کنند ، اما همه مدل ها این کار را نمی کنند. این همه بستگی به میزان قدرت هر مدل دارد.

8. مایکروویو

ضعیف آنتن Wi-Fi

این دستگاه دیگری است که دامنه فرکانس مشابه دستگاه مورد استفاده WiFi را دارد. اگر روتر خود را در نزدیکی مایکروویو قرار داده اید ، آن را به محلی بالاتر از سطح مایکروویو ببرید. این به طور قابل توجهی اثر منفی مایکروویو بر اتصال را کاهش می دهد.

پاداش: نحوه به روزرسانی اتصال WiFi خود را

افزایش آنتن WiFi

چندین کار وجود دارد که می توانید برای بهبود ارتباط اینترنتی خود در خانه انجام دهید. اگر دائماً سیگنال بد را تجربه می کنید ، آنها را به یاد داشته باشید:

1. براساس موارد فوق مکان مناسبی برای قرار دادن روتر خود انتخاب کنید.

2. روتر خود را به روز کنید.

3. یک آنتن قدرتمند تر بدست آورید.

4- وای فای خود را رمزگذاری کرده و از آن با رمز عبور قوی محافظت کنید ، رمز عبوری که حدس زدن آن آسان نیست.

5- یک تقویت کننده WiFi بخرید ، همچنین به عنوان یک توسعه دهنده WiFi شناخته می شود.

6. فقط از جدیدترین و مدرن ترین فن آوری های WiFi استفاده کنید.

7- پهنای باندهایی که با سرعت 5 گیگاهرتز کار می کنند ، معمولاً ارتباط بسیار سریع تری نسبت به سایرین برقرار می کنند ، زیرا این کانال نسبت به باند 2.4 گیگاهرتزی کمتر شلوغ است.

8- روتر را بازنشانی کنید ، که حافظه را پاک می کند و شما را قادر می سازد که به روزرسانی ها را نصب کنید.

مجموعه: بخش رایانه و اینترنت

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یازده + 6 =

Powered by mihanseo