غول های فناوری ایالات متحده به همکاری با شرکت های تحت حمایت چینی متهم شده اند

سعید ناصریسعید ناصریژوئن 15, 20201min0

ایالات متحده اخیراً تحریم هایی را برای چندین شرکت چینی اعمال کرده و آنها را به لیست سیاه خود از جمله چندین تنظیم کننده اضافه کرده است. اکنون یک گزارش جدید ادعا می کند که شرکت های آمریکایی مانند آمازون ، مایکروسافت و گوگل در حال ارائه خدمات وب به این شرکت های چینی هستند.

در این گزارش که توسط وب سایت Top10VPN منتشر شده است ، اشاره شده است که غول های فناوری ایالات متحده خدمات وب مورد نیاز وب سایت های خود را ارائه می دهند. آمازون ، مایکروسافت و گوگل هنوز درباره این گزارش اظهار نظر نکرده اند. در اکتبر سال گذشته ، دولت ایالات متحده برخی از ارزشمندترین شرکت های نظارت بر هوش مصنوعی در چین را تحریم کرد.

شرکت هایی که در ماه اکتبر تحریم شده اند و شرکت هایی که اخیراً در لیست سیاه وزارت تجارت ایالات متحده قرار گرفته اند متهم به همکاری با دولت چین برای سرکوب اقلیت مسلمان اویغور و همچنین نقض حقوق بشر هستند. اکنون گزارش جدید نشان می دهد که برخی از خدمات مورد استفاده این شرکت ها مانند میزبانی وب توسط شرکت های آمریکایی ارائه می شوند.

سیمون میلانیو ، مدیر تحقیقات Top10VPN ، در این گزارش گفت:

"با ارائه خدمات وب لازم به این شرکت ها ، شرکت های آمریکایی نقش زیادی در افزایش تعداد محصولات نظارتی دارند که پتانسیل بالایی برای نقض حقوق بشر دارند."

این گزارش جدید ادعا می کند که آمازون و گوگل خدمات وب مورد نیاز شرکت های چینی Dahoo و Hikvision را ارائه می دهند ، که در لیست سیاه دولت آمریکا قرار گرفته اند. سرویس های مایکروسافت و S 39T توسط دو شرکت راه انداز SenseTime و Megvii در زمینه هوش مصنوعی استفاده می شوند.

شرکت های ایالات متحده که احراز هویت و رمزگذاری را برای شرکت های چینی ممنوع ارائه می دهند عبارتند از: DigiCert ، Lets Encrypt ، Entrust و GeoTrust. این گزارش از توییتر و فیس بوک به عنوان شرکت هایی که شبکه تحویل محتوا را به Hikvision ارائه می دهند ، ذکر شده است.

چین و ایالات متحده مدتهاست که درگیر جنگ تجاری شده اند و شرکتهای چینی و بعضاً آمریکایی قربانی می شوند. در طول جنگ هوآوی نسبت به سایر مارک ها آسیب پذیرتر بود و انتظار می رود دولت پکن در آینده تحریم هایی را برای شرکت هایی مانند اپل و کوالکام در آینده اعمال کند.

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

17 + هجده =