راهنمای نصب جدید فونت در iPhone و iOS 13 iPad

سعید ناصریسعید ناصریمی 26, 20201min0

سالهاست که اپل فرصتی را برای کاربران خود فراهم کرده است که قلم ها را بر روی آیفون ها و آی پد ها نصب کنند. اما از زمان عرضه iOS 13 به بعد ، اپل به طور رسمی به کاربران اجازه داده است تا در iOS پایین رده پایین بیایند و قلم های مورد علاقه خود را روی آن نصب کنند. این کار به راحتی برای آیفون ها و آیپد های مبتنی بر iOS 13 انجام می شود.

مدیر فونت را پیدا کنید

قبل از نصب و استفاده از فونت های مورد علاقه خود ، یا فونت های دلخواه ، باید بدانید که در کجا می توانید آنها را پیدا کنید. تعداد کل این فونت ها چقدر است و خروجی آنها چیست؟

بگذارید با مهمترین چیزها شروع کنیم.

در حال حاضر ، تا آنجا که اپل به طور رسمی به ما امکان نصب قلم ها را داده است ، فقط گروه کوچکی از برنامه ها معرفی شده اند که ما می توانیم این کار را انجام دهیم. این برنامه ها شامل Mail ، Keynote ، Numbers و Pages است. او اشاره کرد.

قلم مورد نظر را در iPhone و iPad نصب کنید

برای شروع:

ابتدا باید به برنامه قلم یا منوی قلم در برنامه دسترسی پیدا کنید.

در برنامه ای که از تایپ پشتیبانی می کند ، اول ، شما فقط نیاز به نوشتن متن دارید. به عنوان مثال ، یک ایمیل بنویسید و آن را ذخیره کنید (DRADT)

وقتی این کار را انجام دادید و می خواهید متن را ویرایش کنید ، صفحه کلید به صورت پنجره بازشو ظاهر می شود.

علامت "<" را در صفحه سمت راست در بالا مشاهده خواهید کرد. روی این نماد ضربه بزنید تا چندین گزینه دیگر را ببینید. در بین این گزینه ها ، نماد "Aa" را جستجو کرده و روی آن ضربه بزنید:

با این کار لیست منوها نمایش داده می شود. در واقع ، صفحه رسمی حروف صفحه کلید پاک می شود و چندین گزینه انتخاب شده ظاهر می شود. برای ادامه داستان ، ما با بخش Default Font کار می کنیم که در عکس بالا در سمت راست نشان داده ایم.

در این بخش می توانید لیست قلم های موجود را که برای نصب و استفاده در اختیار کاربران آیفون در برنامه Mail است ، مشاهده کنید.

هنگامی که شما یکی از این فونت ها را نصب کردید ، به طور خودکار در لیست ظاهر می شود.

چگونه می توانید قلم مورد نظر را از فروشگاه App بارگیری کنید

خوب ، تاکنون یاد گرفته ایم که وقتی می خواهیم قلم سفارشی خود را اضافه کنیم ، ابتدا باید محلی برای آن پیدا کنیم. نوشتن این قلم ها آسان است! در فروشگاه App برای شما ارائه شده است. به عنوان مثال ، اگر Apple Creative Cloud را بارگیری کنید ، بیش از 1300 قلم دریافت خواهید کرد.

البته برخی دیگر از برنامه ها مانند Font Diner و Fonteer نیز این ویژگی ها را دارند و تعداد قلم های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند.

قلم های دلخواه و دلخواه را بر روی آیفون نصب کنید

برای انجام این کار در این مرحله بدون سردرد ، باید از برنامه Adobe Creative Cloud استفاده کنید.

ابتدا از طریق تلفن خود به برنامه Adobe بروید ، که از iOS 13 نصب شده است.

برگه فونت ها را در برنامه پیدا کنید و وارد شوید:

سپس Install Fonts را انتخاب کنید

با این کار یک منوی IOS به همراه دکمه ای که می گوید Install (نصب) است. بر روی این گزینه کلیک کنید تا عملیات نصب مرحله به مرحله در مقابل شما باشد.

در این مرحله می توانید همه قلم ها و گزینه های موجود در این لیست را یک به یک امتحان کنید. در اینجا 1300 قلم وجود دارد و مطمئناً شما را هیجان زده می کند! بنابراین آنها را یک به یک مرور کنید و وقتی فونت مورد علاقه خود را پیدا کردید روی نصب فونت ها کلیک کنید.

در زیر هر مدل فونت ها دکمه نصب وجود دارد که فقط کافی است روی این گزینه برای فونت مورد علاقه خود ضربه بزنید.

پس از بارگیری فونت ها ، آنها به طور خودکار بر روی دستگاه نصب می شوند. در این مرحله واقعاً کار دیگری وجود ندارد.

قلم های نصب شده در iPhone و iPad را حذف کنید

فرقی نمی کند از چه برنامه ای استفاده کنید. با این وجود ، شما ممکن است نرم افزارهای مختلفی را برای مدیریت و نصب قلم ها نصب کرده باشید ، و ممکن است از هر کدام چندین قلم نصب کرده باشید. اما برای پاک کردن فونت ها ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که وارد تنظیمات اصلی iPhone یا iPad خود شوید. برای یافتن قلم ها ، به تنظیمات -> عمومی -> فونت ها بروید.

در اینجا می توانید لیستی از قلم های نصب شده روی سیستم آیفون خود را مشاهده کنید.

اگر نمی خواهید با برخی فونت ها ادامه دهید ، می توانید آنها را حذف کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی قلم ضربه بزنید و سپس به سمت چپ بکشید. این در واقع به شما امکان می دهد قلم ها را حذف کنید.

اگر می خواهید چندین قلم را به طور همزمان پاک کنید ، فقط روی ویرایش در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و قلم هایی را که می خواهید حذف کنید ، انتخاب کنید. هنگامی که مطمئن هستید موارد انتخابی خود را حذف کنید ، روی حذف در پایین صفحه کلیک کنید. با این کار تمام قلم هایی که انتخاب کرده اید و بررسی کرده اید حذف می شود.

اگر می خواهید مجدداً آنها را نصب کنید ، به نرم افزار مربوطه برگردید و آنها را دوباره نصب کنید.

منبع

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

1 × 4 =