اس ام اس پشتیبان گیری در سیستم عامل اندروید

سعید ناصریمی 21, 20201min0

پیامک ها گاهی حاوی اطلاعات مهمی است که به هیچ وجه حاضر به از دست دادن آنها نیستیم. در این مقاله نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پیامک در تلفن های اندرویدی را یاد خواهید گرفت.

اگرچه این روزها استفاده از برنامه های پیام رسانی مانند تلگرام ، واتس اپ و غیره باعث شده است تا کمتر کسی از پیامک استفاده کند ، اما هنوز هم بسیاری از کاربران از پیامک یا پیام کوتاه استفاده می کنند.

برای یادگیری بهترین روشهای ذخیره آفلاین و پیامکی آنلاین به ما بپیوندید. ناگفته نماند که امروزه تلفن هایی مانند گوگل پیکسل و سایر مجهز به اندروید 8 اوریو از سیستم داخلی پیام کوتاه پشتیبان استفاده می کنند. علاوه بر این ، امکان انتقال پیام های متنی بین دو دستگاه از طریق ابر در هنگام اجرای این تلفن ها وجود دارد.

اس ام اس پشتیبان گیری در سیستم عامل اندروید

در Android 8.1 بازیابی اطلاعات به صورت پیش فرض از جمله پیام های متنی امکان پذیر است.

متأسفانه ، حق انتخاب كدام مورد برای بازیابی از داده های پشتیبان گرفته شده را ندارید. اما اگر می خواهید پس از اتمام تنظیمات اولیه پس از اولین بار دستگاه از این گزینه در اندروید 8.1 استفاده کنید ، به تنظیمات بروید و بر روی گزینه اول ، Finish Setting کلیک کنید تا دوباره به همان صفحه وارد شوید صفحه تنظیمات اصلی. . در این مرحله ، می توانید پیام های متنی را که قبلاً از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، بازیابی کنید.

این به لطف سیستم پشتیبان گیری خودکار اندروید و 39 ممکن است و پیام های متنی در واقع در Google Drive ذخیره می شوند. بنابراین ، امکان مشاهده پیام های متنی به صورت آنلاین نیز وجود دارد. اما می توانید محتوای آنها را بخوانید یا آن را در جای دیگری منتقل کنید.

با توجه به مطالب فوق ، به نظر می رسد که پشتیبانی اندروید و اس ام اس از پیامک محدودیت هایی با وجود مفید بودن آن دارد. به همین دلیل در این مقاله دو نرم افزار شناخته شده و شناخته شده در زمینه تهیه نسخه پشتیبان از پیام کوتاه را برای کنترل بهتر و تهیه نسخه پشتیبان از پیامک ها معرفی می کنیم.

تهیه نسخه پشتیبان اس ام اس توسط برنامه پشتیبان گیری SMS +

اگر می خواهید پیام های متنی خود را در جایی غیر از حافظه تلفن و شماره 39 خود ذخیره کنید ، برنامه Backup Plus می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این برنامه به طور خودکار متن مخاطبین ، ایمیل ها و سابقه تماس با شما را به حساب Gmail شما ذخیره می کند. ایمیل های Gmail شما با یک برچسب پیام کوتاه و به صورت مکالمه نامه الکترونیکی ذخیره می شوند تا از هر مکانی و هر وسیله ای به آنها دسترسی پیدا کنید.

Escamas Backup Plus رایگان است و اخیراً بروزرسانی شده است. روند تنظیم یک برنامه بسیار ساده است.

مراحل بعد از نصب

پس از نصب برنامه ، آن را اجرا کنید و بعد از عبور از صفحه تغییر ، وارد صفحه اصلی برنامه شوید. کلید را در مقابل اتصال لمس کنید. دسترسی به برنامه مخاطبان خود را تأیید کنید. در جایی که می خواهید پیام های متنی شما در آن ذخیره و همگام سازی شوند ، حساب Gmail را انتخاب کنید. در این مرحله ، ضمن تأیید درخواست دسترسی به پیام کوتاه ، می توانید از همه پیام های پیام کوتاه یا تعداد مشخصی از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برنامه پشتیبان تنظیم کنید

همچنین می توانید طبق برنامه ای خاص ، از برنامه پشتیبان تهیه کنید. این بخش بطور پیش فرض در پشتیبان گیری دقیقه به دقیقه از پیام های دریافتی و هر دو ساعت پیام های ارسال شده تنظیم می شود. استفاده از اینترنت بسیار کم است. اما اگر می خواهید ، فقط در صورت اتصال می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید.

سرعت پشتیبان گیری و بازیابی سرعت

نسخه پشتیبان تهیه شده توسط برنامه پشتیبان گیری نسبتاً کند به علاوه انجام می شود. اما از آنجا که شما واقعاً این روند را درک نمی کنید و پیام های متنی به محض ورود به سیستم بصورت خودکار و بی سر و صدا ذخیره می شوند ، در تهیه نسخه پشتیبان مشکلی وجود ندارد. اما اگر شما می خواهید از همان سیستم برای بازیابی پیام های متنی در دستگاه دیگر استفاده کنید ، این کمی مشکل خواهد بود.

پشتیبان گیری و بازیابی پیام کوتاه

این برنامه رایگان که در سال های اخیر توسط شرکت های مختلف خریداری شده است ، راهی عالی برای تهیه نسخه پشتیبان از نام و ایمیل شما و ذخیره آنها در یک پرونده واحد است.

در اولین اجرا ، برنامه برای شما توضیح می دهد که به چه مجوزهایی نیاز دارید و دلیل درخواست آن مجوزها چیست؟ با پاسخ مثبت به درخواست هایی که بعدا ظاهر می شود ، وارد صفحه اصلی برنامه می شوید.

فرآیند تهیه نسخه پشتیبان

روند تهیه نسخه پشتیبان از کتابچه راهنمای کاربر در این نرم افزار بسیار ساده است. فقط بر روی Set Up a Backup کلیک کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. اگر می خواهید رسانه و ایموجی را ذخیره کنید ، این گزینه را از منوی Advanced فعال کنید. اگر نمی خواهید تمام پیام های متنی را ذخیره کنید ، می توانید مکالمات خاصی را برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید.

در مرحله بعد ، این برنامه از شما می خواهد تا فایل پشتیبان را در دستگاه ذخیره کرده یا آن را به Google Drive یا Dropbox منتقل کنید. شما می توانید هر گزینه ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. به عنوان مثال ، اگر اتصال به اینترنت هنگام تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده است ، می توانید از Google Drive استفاده کنید. درعوض ، هنگامی که شما به یک رایانه وصل شده اید و می خواهید تلفن خود را چشمک بزنید ، ممکن است گزینه ذخیره سازی راحت تر باشد.

تنظیمات پشتیبان گیری خودکار

می توانید این برنامه را تنظیم کنید تا بصورت خودکار یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و نسخه پشتیبان تهیه شده قدیمی را در زمان مناسب جایگزین کنید. از آنجا که در این برنامه از Delta یا InCriminal برای پشتیبان گیری از تغییرات جدید استفاده نمی شود ، هر بار که نسخه پشتیبان تهیه شد ، دوباره تمام پیام های شما ذخیره می شود. اگر تعداد پیام های متنی چندرسانه ای زیادی دارید ، می توانید به تولید فایلهای حجیم منجر شوید و بارگذاری آنها در Google Drive یا Dropbox هر روز می تواند به سرعت حجم اینترنت شما را کم کند.

این برنامه ممکن است مناسب تر برای استفاده اساسی باشد. به عنوان مثال ، هنگامی که می خواهید تلفن خود را تغییر دهید می توانید کمک بگیرید. اما همچنین ابزاری کارآمدتر برای تهیه پشتیبان مداوم از پشتیبان گیری پیامکی است.

پس از انجام تنظیمات مورد نظر ، روی گزینه Back Up Now کلیک کنید تا هرچه سریعتر نسخه پشتیبان تهیه شود. سرعت بالای این برنامه یکی از مزایای ملموس آن نسبت به Osmap Backup Plus است.

بازگرداندن

اگر می خواهید نسخه پشتیبان خود را به دستگاه دیگری بازگردانید ، انگشت خود را از لبه سمت چپ صفحه به وسط بکشید تا گزینه ها نمایش داده شود. از گزینه های موجود گزینه Restore را انتخاب کنید. همچنین می توانید با کمک ویژگی Direct WiFi ، از گزینه Transfer برای انتقال فایل پشتیبان خود به تلفن مقصد استفاده کنید. از هر روش دیگری استفاده کنید ، روند بازیابی پیام ها بسیار ساده خواهد بود.

برنامه پشتیبان گیری و بازیابی پیام کوتاه همچنین دارای ویژگی های دیگری مانند پشتیبان گیری به موقع است. اما به طور کلی ، از آنجا که نوع پشتیبان تهیه شده از این برنامه ، مانند برنامه Backup Plus ، در مکالمه نامه الکترونیکی قابل مشاهده نیست و حجم زیادی دارد ، استفاده از آن مناسب تر است تا بتوانید یک بار در آن استفاده کنید. اضطراری.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یازده + دو =