پاک کردن داده های هارد دیسک بدون بازیابی!

سعید ناصریسعید ناصریمی 15, 20201min0

اطلاعات دیسک سخت را پاک کنید

پاک کردن اطلاعات به گونه ای که نمی تواند توسط کارشناسان یا جاسوسان بازیابی شود ، همواره مورد نگرانی سازمان ها بوده است. به تازگی ، محققان روشی را مبتنی بر تشعشعات الکترونیکی ساخته اند که می تواند برای از بین بردن اطلاعات برای همیشه مورد استفاده قرار گیرد. بدون اینکه با نرم افزار قابل بازیابی باشید.

هنگامی که می خواهید داده ها را از هارد دیسک خود پاک کنید ، ممکن است برخی از برنامه ها یا اطلاعات حیاتی از بین بروند ، بنابراین دیگر نمی توانید برخی از برنامه ها را اجرا کنید. مشکل دیگری نیز در حذف داده ها هنگام تمایل وجود دارد. می توانید اطلاعات را حذف کنید ، اگر هارد دیسک شما در اختیار یک متخصص کامپیوتر است ، می تواند از ترفندهایی برای بازیابی تمام اطلاعات حذف شده استفاده کند.

این مشکل بعضی اوقات به حدی جدی است که برخی از افراد در مورد حذف هارد فکر می کنند تا اطلاعات آنها به کس دیگری نرسد.
محققان برای حل این مشکل راه حلی را پیشنهاد کردند که از روش پرتو الکترونی برای از بین بردن دائمی اطلاعات رایانه استفاده می شود.
پردازش پرتوی الکترونیکی (پرتو الکترونیکی) روشی است که در آن از الکترونهای پر انرژی برای دستکاری ذرات استفاده می شود ، که در آن ماده با بمباران الکترونی یونیزه می شود.

محققان در انستیتوی الکترونیک جورجیا روش پرتو الکترونی را توسعه داده اند که می توان از آن برای قرار دادن کربن بر روی سطح گرافن استفاده کرد.
در این روش با تغییر سطح انرژی ، زمان تابش و محل قرارگیری پرتوی الکترون ، می توان میزان رسوب لایه ها روی سطح را تنظیم کرد و در نهایت می توان فرآیند نوشتن روی سطح را با کنترل انجام داد. پرتو الکترونی معمولاً با استفاده از شتابدهنده الکترونی مخصوص ، روی سطح اعمال می شود.

بدین ترتیب وسایل الکترونیکی گرافیکی که روی آنها قرار می گیرد می توانند دستکاری شوند ، به گونه ای که هم می توان اطلاعات را روی سطح نوشت و هم سطح را تغییر داد ، برای مثال می توان پیکربندی سطح را مطابق دلخواه تغییر داد.
امنیت اطلاعات همیشه برای برخی سازمانها از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. از این فناوری می توان برای ساخت تجهیزات تخریب کننده اطلاعات استفاده کرد.

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

1 × چهار =