نحوه تنظیم Google برای جستجوی سایتهای خاص

سعید ناصریسعید ناصریمی 5, 20201min0

بسیاری از وب سایت ها جعبه جستجو دارند که به شما امکان می دهد هر چیزی را که می خواهید جستجو کنید. اما اگر یک وب سایت دارای محتوای زیادی است و به خوبی طبقه بندی نشده است ، ممکن است در جستجوهای عمیق نتیجه مطلوب را به شما ندهد. به همین دلیل توصیه می کنیم به جای جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر خود و جلب نفس سایت ، بتوانید از گوگل استفاده کنید و مباحث مورد نظر خود را در سایت جستجو و جستجو کنید.

روشهای متفاوتی جهت انجام آن وجود دارد:

جستجو در کلمات کلیدی ساده در یک سایت خاص

یکی از بهترین راه ها برای جستجوی عبارات خاص در یک سایت خاص ، استفاده از نام آن سایت در جستجو و اطمینان از کلمه کلیدی در کنار آن است. البته می توانید با استفاده از این ویژگی ، مطالبی را که می خواهید جستجو کنید.

قالب و فرمول مورد استفاده در کادر جستجوی Google به شرح زیر است:

سایت: domain-name.com کلمه کلیدی مورد علاقه

با این کار ، خروجی Google & 39 تنها نتیجه سایت شماست:

در یک محدوده خاص از تاریخ در Google جستجو کنید

اگر می خواهید مقاله بسیار قدیمی را جستجو کنید ، می توانید از این تکنیک استفاده کرده و تاریخ را به Google History اعلام کنید تا محتوا بسیار عمیق و باستانی باشد! جستجوی سایتی

برای این کار ، دقیقاً مراحل و روش های قبلی را دنبال کنید

قبل از کلیک بر روی دکمه جستجو یا Enter را فشار دهید ، از ابزارها -> Custom Range استفاده کنید تا محدوده تاریخی مطالب را بنویسید.

با این کار بلافاصله نتیجه جستجو به تاریخی که می خواهید منتقل می شود و می توانید محتوای ایندکس شده از سایت خود را با موضوع مورد علاقه خود مشاهده کنید.

از جستجوی پیشرفته استفاده کنید

برای استفاده از این ویژگی ، ابزارها را دنبال کنید -> جستجوی پیشرفته.

برای مثال امکان جستجوی پیشرفته برای ما گنجینه ای باقی می ماند! این شگفت انگیز است که چرا گوگل آن را به طور مستقیم در صفحه خود معرفی نکرده است. در استفاده از این بخش ، کافی است که بگوییم هرچه نتوانسته اید در هر مکانی پیدا کنید ، در صورت وجود ، بلافاصله با کمک جستجوی پیشرفته پیدا می شود.

فایل هایی با یک الگوی خاص را در یک سایت پیدا کنید

یکی از مهمترین ویژگیهای جستجوی پیشرفته گوگل این است که می توانید از آن برای یافتن قالبهای محتوای خاص مانند PDF ، PowerPoint ، Excel ، Photoshop ، Word استفاده کنید.

در مثال بالا ، ما به دنبال پیدا کردن یک فایل PDF از سایت خود هستیم. پس از تنظیم بخش جستجوی پیشرفته و تنظیم قالب مورد نظر ، خروجی به شرح زیر یافت شد:

برای یک کلمه کلیدی خاص پیوند یا آدرس را پیدا کنید

با جستجوی پیشرفته ، می توانید تمام پیوندها و آدرسهای اینترنتی را در سایتی متصل به یک کلمه کلیدی خاص پیدا کنید.

با کمک این ترفند به نام Allinanchor می توانید تمام پیوندهای متصل به کلمات کلیدی خاص را پیدا کنید:

هنگام جستجو از این طریق ، باید Allinanchor را در Google در جعبه جستجو قبل از فرمول اولیه قرار دهید:

یافتن هشتگ در نتایج جستجوی Google

اگر یک سری موضوعات و عناوین را با کمک هشتگ هایی در وب سایت خود مشخص کرده اید ، می توانید به راحتی این هشتگ ها را تنظیم کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرمول گفته شده را با کمک هشتگ یا علامت تیز ، یعنی # و عبارت مورد نظر در ابتدا تنظیم کنید:

همانطور که مشاهده می کنید ، جستجوی شما با علامت # شروع شد و این عبارت بلافاصله در کنار آن قرار گرفت.

به این ترتیب ، با کمک ویژگی های ویژه Google & # 39 ، می توانید چیزهای مختلفی را از قلب خود در بیاورید تا یک وب سایت خاص را جستجو کنید و یک جستجوی هدفمند ، ساده و سریع را تجربه کنید.

منبع

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یک × دو =