80٪ برنامه های Android بطور پیش فرض ترافیک شبکه را رمزگذاری می کنند

سعید ناصریآوریل 16, 20201min0

دیروز ، گوگل آمار قابل توجهی درباره رمزگذاری برنامه های اندرویدی منتشر کرد. طبق این آمار ، 80٪ برنامه های Android که در فروشگاه Google Play وجود دارند ، به طور پیش فرض ترافیک شبکه خود را رمزگذاری می کنند.

اما به چه معنی است؟ به عبارت ساده تر ، درخواست های برنامه اندرویدی برای دریافت یا ارسال داده از طریق شبکه توسط پروتکل امنیتی انتقال لایه (TLS) رمزگذاری می شوند و این تأثیر قابل توجهی در افزایش امنیت داده کاربر دارد. این واقعیت که 80٪ برنامه های اندرویدی این کار را بصورت پیش فرض انجام می دهند خبر بسیار خوبی است. با دیدن نمودار زیر می توانید آمار برنامه های کاربردی که چنین رویکردی را در ماه های اخیر داشته اند ، مشاهده کنید.

همانطور که می بینید ، در ابتدای سال 2018 ، این آمار صفر درصد بود و به همین دلیل دستیابی به آمار 80 درصد موفقیت بزرگی برای اکوسیستم اندرویدی است. این برای Google بسیار مهم است ، بنابراین برنامه هایی که اندروید 9 یا بالاتر را هدف قرار می دهند باید رمزگذاری TLS را بطور پیش فرض فعال کنند. از اول نوامبر 2019 ، همه به روزرسانی های برنامه Android باید دارای API های Android باشند. پا را هدف قرار دهید ، این درصد فقط روند صعودی خواهد داشت.

در همین حال ، چنین آماری نشان می دهد که 20٪ برنامه های موجود در فروشگاه Play هنوز چنین ویژگی ای را ارائه نمی دهند. از آنجا که حدود 2.8 میلیون برنامه در محیط وجود دارد ، حدود 560،000 برنامه تبادل داده های کاربر را بدون رمزگذاری مبادله می کنند و چنین برنامه هایی ممکن است قبلاً در گوشی شما باشد. این نشان می دهد که بهتر است از برنامه های قدیمی که دیگر تا حد امکان به روزرسانی نشده اند استفاده کنید و در هنگام بروزرسانی از برنامه ها غافل نشوید.

منبع: Android Authority

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

ده − 8 =

Powered by mihanseo