آموزش افزایش سرعت اینترنت با تغییر dns

سعید ناصریسعید ناصریمارس 31, 20201min0

اکسپرس آموزش – شما باید هنگام کار با کامپیوتر با مشکل کاهش سرعت و کندی صفحات وب روبرو شوید و بسیار ناامید و قادر به انجام سریع کار خود نیستید. سرور DNS ارائه دهندگان خدمات اینترنت پس از انتظار برای آدرس سایت خود ، منتظر بمانید تا سایت باز شود که این بیشتر مشکل رایانه های ما است.

اما می توانید با تغییر dns به راحتی سرعت کار خود را بهبود بخشید و کارها را سریعتر انجام دهید. این dns رایگان توسط Google و OpenDNS ارائه شده و سرعت اینترنت شما را بهبود می بخشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از این dns ، بقیه مقاله را بخوانید.

این آموزش در تمام نسخه های ویندوز کار می کند و تقریباً یکسان است.

آموزش تغییر نمی کند

1. با کلیک راست بر روی آیکون دسترسی به اینترنت در پایین سمت راست Taskbar ، سپس بر روی گزینه دوم ، Open Network و Sharing Center کلیک کنید.

(1) سرعت اینترنت را با dns افزایش دهید

2- از سمت چپ پنجره پنجره گزینه Change Adapter را انتخاب کنید.

(1) سرعت اینترنت را با dns افزایش دهید

۳- اکنون لیست آداپتورهای متصل به رایانه شما باز خواهد شد و در این مرحله باید آداپتور مورد استفاده رایانه خود را انتخاب کنید ، بنابراین باید بر روی آن کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

(1) سرعت اینترنت را با dns افزایش دهید

4- سپس یک پنجره جدید باز می شود که در این پنجره مجبور به انتخاب Internet Protocol Version 4 شده و سپس بر روی دکمه Properties کلیک کنید.

(1) سرعت اینترنت را با dns افزایش دهید

5- در پنجره باز شده ، باید حالت انتخاب سرور DNS را از حالت دستیابی به آدرس DNS Server به صورت اتوماتیک همانطور که در زیر نشان داده شده است ، تغییر داده و در حالت استفاده از آدرس آدرس DNS Server و در آخر آدرسهای IP تغییر دهید. ترتیب را به شرح زیر تغییر دهید؛

(1) سرعت اینترنت را با dns افزایش دهید

در فضای زیر عدد مناسب را در فضای پشت عدد وارد کنید:

کد dns Google:

٫ ۸ ٫ ۸ ۸: ارجحیت دارد

جایگزین: 8.8.4.4

موسسه OpenDNS کد dns:

٫ ۶۷ ٫ ۲۲۲ ۲۲۲: ارجحیت دارد

متناوب: 208.67.220.220

امیدوارم این آموزش باعث افزایش سرعت اینترنت شما شده و از آن لذت ببرید. سؤالات و نظرات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

هفت + 17 =