مجوزهای Windows 10 را برای کنترل بیشتر و دسترسی به برنامه ها فراهم کنید

سعید ناصریسعید ناصریمارس 16, 20201min0

مایکروسافت به کاربران امکان می دهد با ایجاد تغییرات افزایشی در کاربران ، کنترل بیشتری روی داده های خود داشته باشند. تنظیمات حریم خصوصی از طریق به روزرسانی سازندگان ویندوز 10.

در ماه آوریل ، مایکروسافت برخی از نگرانی های امنیتی اصلی خود را در بروزرسانی سازندگان ویندوز 10 در سطح جمع آوری داده های ساده ، امنیتی ، اساسی و پیشرفته به پایان رساند و سرانجام روش جدیدی برای جمع آوری اطلاعات را فاش کرد.

اکنون ، به عنوان یک غول نرم افزاری ، مایکروسافت در آینده نزدیک با استفاده از بروزرسانی سازندگان ویندوز 10 که قرار است در اکتبر 2017 منتشر شود ، تغییراتی در تنظیمات حریم خصوصی خود اعمال می کند و کنترل بیشتری بر برنامه های دستگاه شما خواهد کرد.

دقیقاً مانند برنامه های موجود در فروشگاه برنامه تلفن هوشمند شما ، برنامه های موجود در Windows Store نیز به دسترسی به رایانه و ویژگی های حیاتی کامپیوتر ، مانند دوربین ، میکروفون ، تقویم ، مخاطبین ، موسیقی ، تصاویر و کتابخانه های ویدیویی شما نیاز دارند.

در حالی که Android و iOS به شما اجازه می دهند مجوزهای دسترسی برنامه را به موارد حساس محدود کنید ، در به روزرسانی سازندگان ویندوز 10 ، این مجوز به طور ضمنی به برنامه های دیگر به جز برنامه مبتنی بر مکان که نیاز به اجازه کاربر صریح دارد اعطا می شود.

اما ، این تغییر خواهد کرد.

برای هر برنامه جدید نصب شده در Windows 10 Fall Creators Update ، سیستم عامل به کاربران نیاز دارد تا صریحاً به دوربین دستگاه ، میکروفون ، مخاطبین ، تقویم ، تصاویر و سایر اطلاعات مجوز دسترسی پیدا کنند.

مایکروسافت در پست خود نوشت: "با راه اندازی Fall Creators ، ما این قابلیت را در دستگاه هایی که برنامه های خود را از طریق Windows Store نصب می کنند ، گسترش می دهیم."

"از شما خواسته می شود قبل از اینکه برنامه بتواند به ویژگیهای کلیدی دستگاه یا اطلاعاتی مانند دوربین ، میکروفون ، مخاطبین و تقویم شما دسترسی داشته باشد ، انتخاب کنید که کدام برنامه ها می توانند به ویژگی های خاص دستگاه شما دسترسی پیدا کنند."

اما ، هنگامی که کاربران Fall Creators Update را نصب می کنند ، برنامه های موجود در دستگاه شما مجوزهای موجود خود را حفظ می کنند ، اما به محض نصب یک برنامه جدید از فروشگاه رسمی ویندوز ، صریحاً اعلام دسترسی خواهند کرد.

برای بررسی و مدیریت مجوزهای برنامه های موجود در دستگاه خود ، می توانید به Start → تنظیمات تنظیم حریم خصوصی (تنظیمات → شروع) شروع) مراجعه کنید و برای اطلاعات بیشتر درباره مجوزهای برنامه Windows ، به این لینک مراجعه کنید.

به زودی ، مایکروسافت ویندوز را برای اعمال تنظیمات حریم خصوصی آزمایش خواهد کرد. طبق گفته مایکروسافت ، مایکروسافت به روزرسانی سازندگان ویندوز 10 Fall Creators را در 17 اکتبر منتشر خواهد کرد.

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

نوزده − 14 =