جدیدترین فن آوری های سال 2020 [ فناوری های روز دنیا ]

سعید ناصریسعید ناصریمارس 11, 20201min0

اکنون دنیا در شرایطی است که شاهد تحولات عظیمی در فناوری هستیم و فناوریهای نوظهور سال 2020 پتانسیل تغییر زندگی ما را دارند. در صورت استفاده صحیح ، آنها می توانند شیوه زندگی ، کار و شغل شما را بهبود بخشند. در صورت بهره برداری ، آنها می توانند مشکلات بسیاری ایجاد کنند ، از نقص نرم افزار کوچک گرفته تا نقض امنیتی در مقیاس بزرگ. این فناوریهای جدید بر زندگی ما تأثیر می گذارند و چگونگی تعامل با آنها ، آیا دوست دارید درباره این "فن آوری های جدید" بیشتر بدانید؟ تبریک می گویم ، شما در اینجا راست می گویید در این مقاله ، که ساعت ها صرف تحقیق در مورد آخرین فن آوری های پیشرفته و فناوری های جدید شده است که "باعث افزایش رونق اجتماعی" و دگرگونی دنیای تجارت می شود ، با مجله فناوری Urmg ادامه خواهید داد . با هم.

لیست این مقاله (با کلیک روی هر عنوانی که به آن بخش برده می شود):

شیوع هوش مصنوعی (AI) به دلیل ظهور اکوسیستم دستگاه هایی از جمله الکسا ، سیری و دستیار گوگل اکنون بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره بشر است. در سالهای پیش رو (2020) ، شناخت و بینش احساسات رایانه پیشرفت بزرگی خواهد کرد و هوش مصنوعی سهم بزرگی در این امر خواهد داشت.

استارت آپ های Vicarious ، Kindred و Osaro اصرار دارند که از فناوری های هوش مصنوعی برای تولید و سخت افزار استفاده کنند. از فناوری Kindred برای خودکارسازی بخشی از توزیع برای مارک های پوشاک مانند GAP استفاده می شود. ویکاروریوس همچنین از مارک زاکربرگ ، جف بزوس و الون ماسک بودجه دریافت کرد.

استقرار عملی IoT

Internet of Things موضوع داغی است ، اما بسیاری از برنامه ها و محصولاتی که امروزه از این اکوسیستم استفاده می کنند وجود ندارد. پیش بینی می کنیم با 5G ، تعداد دستگاه های متصل و برنامه های مهم IoT به مقیاس بزرگی برسد.

آمازون به تازگی Amazon Go را راه اندازی کرده است ، سیستمی که از فناوری های تصویری (دید دستگاه) و اینترنت اشیاء استفاده می کند تا به مصرف کنندگان و مشتریان امکان خرید آنلاین را بدهد. محیط ها و مکان ها از حسگرها و فن آوری های بصری بیشتری استفاده می کنند و راه حل های مقیاس پذیر تر IoT را امکان پذیر می کنند.

Cognition Standard (ایالات متحده) ، Accel Robotics (ایالات متحده) ، Trigo (اسرائیل) ، Grabango (ایالات متحده آمریکا) و AiFi (ایالات متحده آمریکا) خدمات مشابهی را با Amazon Go ارائه می دهند.

افزایش تقاضا برای پردازنده های محاسباتی لبه

تا سال 2020 ، نیاز به سخت افزار محاسباتی با لبه کارایی بالا احساس خواهد شد ، زیرا سنسورهای بهتر و مدل های بزرگتر هوش مصنوعی در حال حاضر میزبان برنامه های جدید بزرگتری هستند. نیاز به راهی برای استنباط بیشتر داده و تصمیم گیری بدون ارسال داده به ابر یا ابر وجود دارد.

شایان ذکر است که محاسبات لبه نیز یکی از 10 حوزه برتر فناوری استراتژیک گارتنر برای سال 2020 است.

تراشه های ساخت SambaNova (US) ، Graphcore (US) ، Cerebras (US) ، Wave Computing (US) و Syntiant (US) برای برآورد تقاضای بیشتر معماری ایجاد کرده اند. تراشه های AI با کارایی بالا ، معروف به تراشه های عصبی یا مغز ، از ساختار مغز تقلید می کنند و الگوریتم های برتر AI را پردازش می کنند.

تجاری سازی برنامه های محاسبات کوانتومی در مقیاس بزرگ

ما انتظار داریم که سال 2020 دوره محاسبات کوانتومی را آغاز کند. با افزایش داده ها ، محاسبات کوانتومی بزرگترین مشکلات صنعت ، مانند مراقبت های بهداشتی و انرژی را هدف قرار می دهد. تا سال 2020 ، داده های بزرگ Big Data برای درمان سرطان ، کنترل انرژی هسته ای و تجزیه و تحلیل DNA مورد نیاز خواهد بود. IBM ، Google ، Intel ، Microsoft و Alibaba به سمت محاسبات کوانتومی حرکت می کنند.

راه اندازی های ریجتی (ایالات متحده) ، سیستم های D-Wave (کانادا) و QC Ware (US) در حال گسترش محاسبات کوانتومی هستند. این فناوری توسط سیستم عامل هایی مانند خدمات وب آمازون تا اواسط سال 2020 ارائه می شود.

تکامل فن آوری های هوافضا

انسان ها بازگشت خود به فضا را در سال 2020 آغاز می کنند ، که بخش عمده آن توسط بخش خصوصی هدایت می شود. از زمان جنگ سرد ، پیشرفت های تکنولوژی کند شده است. شرکتهای بزرگی که هم اکنون در حال توسعه هوا فضا هستند عبارتند از SpaceX و Blue Origin.

SpaceX در حال توسعه یک سیستم پرتاب قابل استفاده مجدد برای موشک Starship است ، Starship ممکن است سفرهای بین قاره ای را بین 20 تا 30 دقیقه کوتاه کند. در چین ، شرکت های دولتی و خصوصی (به عنوان مثال LinkSpace) در زمینه فضا پیشرفت می کنند.

عصر جدید اینترنت – استقرار فناوری پهن باند 5G و Starlink

رقابت بر سر شبکه 5G بین ایالات متحده و چین در سال 2020 وارد جریان اصلی می شود. رقابت جدیدی در این زمینه وجود خواهد داشت که چه کسی می تواند 5G را سریعتر برای مصرف انبوه سوق دهد. موضوع مهم دیگر ، تجارت Starlink Broadband (اینترنت ماهواره ای Star-Link) است که توسط SpaceX برنامه ریزی شده است.

تا سال 2020 حدود 2500 ماهواره راه اندازی می شود. این نشانگر دوره جدیدی از باند پهن برای برخی از کاربران آمریکای شمالی است. سیستم اینترنت باند پهن Starlink & 39th تا سال 2023 به 12000 ماهواره افزایش می یابد و به دنبال آن اضافه شدن 30000 ماهواره نیز در این زمینه قرار می گیرد. SpaceX از سال 2020 اینترنت پر سرعت تری را ارائه می دهد.

خدمات مبتنی بر ابر

برنامه های مبتنی بر ابر هرگز از بازار خارج نشده اند. آنها به سرعت در حال رشد هستند و پیش بینی می شود تا پایان سال 2020 به 150 میلیارد دلار برسد. امروز تقریباً همه شرکت های نرم افزاری روی راه حل های مبتنی بر ابر متمرکز شده اند. این امر به این دلیل است که رایانش ابری علاوه بر امنیت داده ، شرکتهایی که از برنامه های هوش مصنوعی استفاده می کنند ، قابلیت چابکی را نیز فراهم می کند. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها امروز به سمت فناوری ابری حرکت می کنند. سرویس ابر توزیع شده ، توزیع ابر عمومی در مکانهای مختلف را امکان پذیر می کند ، ضمن اینکه تمام عملکردها را در ارائه دهنده اصلی نگه می دارد. این نشان می دهد که خدمات عمومی ابر در آینده حاکم خواهند شد.

تکامل مراقبت های بهداشتی – پیش بینی ها در سطح ژنوم

از نظر پیشگیری ، مراقبت های بهداشتی دیجیتال نوآوری های زیادی را تجربه کرده است. در ایالات متحده ، استارت آپ های 23andMe و Color منجر به تجزیه و تحلیل ژنوم می شوند ، در حالی که Genesis Healthcare در ژاپن و Genoplan در کره برجسته هستند. این شرکت ها از آنالیز ژنومی برای یادگیری در مورد بیماری ها استفاده می کنند و راه هایی برای پیشگیری از آنها ارائه می دهند.

تکامل هوش مصنوعی باعث بهبود کیفیت درمان می شود. در سال 2020 ، بسیاری از تصاویر پزشکی که با استفاده از MRI ​​، CT و اشعه X گرفته می شوند با استفاده از AI تشخیص داده می شوند. استارت آپ های Enlitic و Zebra Medical Vision به عنوان پیشرو در این زمینه شناخته می شوند.

تکامل در کشاورزی – فناوری رشد مؤثر محصولات کشاورزی

در بخش کشاورزی شرکتهایی که محصولاتی را با استفاده از دید رایانه ای ، هوش مصنوعی و داده های بزرگ ارائه می دهند برجسته تر هستند. در سال 2020 ، نظارت بر رشد محصول از طریق دید رایانه ای Ceres Imaging (ایالات متحده) ، Taranis (اسرائیل) ، Farmwise (ایالات متحده) رایج می شود.

روبات ها ، مانند نمونه های ساخته شده توسط Abundant Robotics ، می توانند در فرآیند تولید و برداشت محصولات زراعی ، گیاهان و میوه ها به بخش کشاورزی کمک کنند و به آنها کمک کنند. همچنین این فناوری برای بهبود رشد بهره وری توسط شرکت های کشاورزی مانند Bowery Farming (ایالات متحده) که توسط GV یا مخفف Google Ventures تأمین می شود ، بهبود خواهد یافت.

تکامل فناوری رانندگی مستقل

خودروها مطمئناً خود موضوع داغی هستند ، اگرچه سطح 5 (کاملاً خودمختار) حاصل نشده است. برخی از اتومبیل های تسلا را می توان به صورت خودکار در بزرگراه تغییر داد ، اما این تنها تا سطح 2 (پشتیبانی رانندگی) یا سطح 3 (که توسط راننده در مواقع اضطراری اداره می شود) امکان پذیر است.

فناوری برای درک شرایط دقیق جاده توسط هوش مصنوعی در حال تحول است. Startup Propupsee (فرانسه) ، Perceptive Automata (US) و Humanising Autonomy (انگلستان) به عنوان رهبر در این زمینه شناخته می شوند. آنها در رسیدن به سطح 5 در سال 2020 کمک می کنند.

ایالات متحده و چین در عمل از blockchain استفاده خواهند کرد

با رشد blockchain ، شرکت های پرداخت و سرمایه گذاری به عنوان شرکت های امنیتی ظهور می کنند – مانند Chainalysis ، که فناوری پولشویی را توسعه می دهد.

در سال 2020 ، شرکت های بزرگ برای جلوگیری از نشت اطلاعات در مقیاس بزرگ و کلاهبرداری اینترنتی ، blockchain را معرفی می کنند. IBM یک برنامه شتاب دهنده و متخصص در blockchain توسعه داده است. چین معرفی blockchain در خدماتی مانند ICBC (بانک صنعتی و تجاری چین) ، گروه علی بابا ، خطوط هوایی چین جنوبی و موارد دیگر را تصویب کرده است. در سال 2020 ، blockchain عملی خواهد شد.

فناوری هایی که دنیا را تغییر می دهند

این 10 فناوری دنیا را تغییر خواهد داد. در حالی که نگرانی هایی در مورد تأثیر این روندهای فناوری بر نیروی کار وجود دارد ، بدون شک سال 2020 سالی خواهد بود که مردم طعم بیشتری از فناوری را در زندگی خود خواهند گرفت.

نوبت شماست ، نظر شما چیست؟

وظیفه ما این است که "سواد دیجیتالی" را برای کاربران خود تقویت کرده و محتوای مفیدی را برای آنها فراهم کنیم. امیدوارم با خواندن این مقاله به سؤالات خود پاسخ دهید ، لطفاً توجه داشته باشید که این مقاله دائماً به روز می شود ، فکر می کنید فناوری می تواند جایگزین نیروی کار شود؟ آیا در این باره دیدگاه خوش بینانه ای دارید یا به فناوری سنتی نگاه می کنید؟ لطفاً در زمینه زیر نظرات ارزشمند خود را بیان کنید. ما همچنین از نظرات شما برای بهبود سایت استقبال می کنیم.

این داستان را چقدر دوست داشتید؟

(رای ها: 2 رای متوسط: 5)

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

7 + نوزده =