Cloud Computing – Cloud Computing چیست؟ برنامه های محاسبات ابری

سعید ناصریسعید ناصریمارس 11, 20201min0

اشتراک در

توییتها

اشتراک در

اشتراک در

پست الکترونیک

رایانش ابری در سالهای اخیر در زمینه فناوری اطلاعات به موضوعی مهم در زمینه فناوری اطلاعات تبدیل شده است. متخصصان فناوری اطلاعات معتقدند محاسبات ابری کل وظایف و کارها را در این زمینه تغییر خواهد داد. بطور کلی (مراکز داده سخت افزاری و نرم افزاری خدمات پردازش را ارائه می دهند) <رایانش ابری > همچنین یک روش جدید برای پردازش نامیده می شود ، منابع قابل توسعه و اغلب مجازی به عنوان یک سرویس پردازش از طریق شبکه های ارتباطی مانند شبکه های محلی و اینترنت ارائه می شود.

پردازش ابری

Cloud Computing – Cloud Computing چیست؟

در این روش طبق درخواست و نیاز کاربر سرویس دهی می شود ، بدون آنکه کاربر تجهیزات خاصی را پردازش کند! یا از مکان پردازش آن آگاه باشید. می توان اظهار داشت که هدف اصلی این فناوری دستیابی به حجم عظیمی از منابع محاسباتی مجازی است. این کار با جمع آوری منابع و ایجاد یک سیستم یکپارچه انجام می شود. بسیاری از مشاغل ، از جمله وب سایت های بزرگ و برنامه های تلفن های هوشمند ، به دلیل مزایای فراوان به خدمات ابری مهاجرت کرده اند.

اگر بخواهیم محاسبات ابری را در یک خط تعریف کنیم ، بیان می شود که (ارائه خدمات محاسباتی برای سرورها ، ذخیره بانک اطلاعاتی ، شبکه سازی ، آنالیز ، نرم افزار و همچنین شرکتهای خدمات محاسباتی). به این سرویس دهنده های ابری گفته می شود و معمولاً هزینه خدمات ابری را براساس استفاده مشابه از نحوه پرداخت هزینه های آنها برای خدمات شهری شارژ می کنند.

تاریخ

منابع مختلف رایانه ای در بین چندین کاربر با درخواست ها و استفاده های مختلف! از روالهای چند وظیفه ای و چند وظیفه ای که مشترک هستند. این ایده برای اولین بار در دهه 1950 مورد استفاده قرار گرفت ، در آن زمان به دلیل هزینه زیاد و اندازه زیاد رایانه های مرکزی ، امکان داشتن رایانه مرکزی برای هر کاربر امکان پذیر نبود ، بنابراین با این راه حل ، چندین کاربر به یک رایانه مرکزی دسترسی پیدا می کردند. آنها دسترسی داشتند و می توانستند به اشتراک بگذارند ، بنابراین خدمات ابری می تواند یک تحول تدریجی باشد! راه های به اشتراک گذاری رایانه در دهه 50 بود. در دهه 1970 ایده ماشین های مجازی به وجود آمد و در سال 2002 آمازون سرویس وب خود را راه اندازی کرد که نقش مهمی در گسترش خدمات ابری داشت.

پردازش ابری

کاربرد رایانش ابری

همچنین ممکن است از رایانش ابری استفاده می کنید ، اما ممکن است ندانید! به عنوان مثال ، از یک سرویس ایمیل استفاده کنید ، اسناد را ویرایش کنید ، فیلم تماشا کنید ، به موسیقی گوش دهید و پخش کنید! محاسبات ابری ممکن است همه این موارد را در پشت صحنه امکان پذیر کند.

ایجاد برنامه ها و خدمات جدید

ذخیره داده ها از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده و آنها را بازیابی کنید

انتشار فایل های صوتی و تصویری

و … ..

مزایای محاسبات ابری

_دسترسی آسان

– هزینه تعمیر و نگهداری بسیار ارزان است

_بروزرسانی های خودکار

– قدرت بیشتر

_بازیابی اطلاعات

_حفاظت از محیط زیست

امنیت رایانه ابری

یکی از بزرگترین مشکلات خدمات ابری عدم وجود استاندارد برای ارائه و استفاده از این خدمات است. سازمان هایی مانند کنسرسیوم Open Cloud در حال کار برای استاندارد سازی این خدمات هستند و همچنین این استانداردها را به روز می کنند تا با توجه به کاربران & # 39؛ نیاز دارد. بنابراین ، اطمینان از رعایت این استانداردها توسط ارائه دهنده خدمات ابری می تواند تا حد زیادی این نگرانی را برطرف کند.

مبحث محاسبات ابری بسیار گسترده است و ما سعی کردیم برخی از مفاهیم اساسی را برای شما جمع آوری کنیم. ما امیدواریم که از آن بیشترین بهره را ببرید.

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

3 × 4 =